Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 30. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 30. kole Bundesligy

Češi ve 30. kole Bundesligy © -

0

Líbilo se

28.04. - I po třicátém kole německé nejvyšší soutěže přinášíme shrnutí výkonů českých fotbalistů v Německu. Nejlépe si vedl Jan Šimůnek, gólem se zase ukázal Jiří Štajner.

I v tomto kole hodnotíme Čechy v Bundeslize hvězdičkami. Pět hvězdiček dostane fotbalista, jenž oslní, čtyři si vyslouží za velice povedený výkon, tři dostane hráč, který odehraje dobrý zápas. Podprůměrný výkon si zaslouží dvě hvězdy a Čech hrající "pod psa" obdrží jen jednu.

hvězdahvězdahvězdahvězda

Jan Šimůnek
Na jaře nehrál Šimůnek zcela podle představ svých ani trenérových a na čas dokonce vypadl ze základní sestavy. Teď je ovšem zpátky a vypadá to, že v dobré formě. Útočníci Leverkusenu se přes něj dostávali jen velice těžko, dostal se dokonce do ideální jedenáctky FotbalPortalu.

hvězdahvězdahvězda

Tomáš Galásek
Český reprezentant byl jistotou uvnitř zálohy Norimberku, dobře kryl záda skvělému Mintálovi. Hodnotit jeho výkon je velice obtížné, protože není tak viditelným tahounem jako Ribéry nebo Diego, ale neuhne ze žádného souboje a obránci jsou vždycky rádi, že mají před sebou takovou personu.

Jan Koller
Honza Koller byl střelecky velice aktivní, pětkrát vystřelil. Ani jedna jeho rána se však neujala, alespoň přihrávka na první gól ho mohla potěšit. Norimberk i přes povedený první poločas nevyhrál, což mohlo útočníka, jenž spálil několik šancí, jen mrzet.

Radim Kučera
Ve stejném utkání nastoupil i Radim Kučera a z výsledku měl určitě větší radost než Galásek s Kollerem. Nehrál špatně, ovšem z pozice pravého obránce se mohl více zapojovat do útočné fáze. V obraně to ale bylo bezchybné.

Jiří Štajner
Jiří Štajner se opět prosadil gólově, když ve 26. minutě zvyšoval na 2:0 pro Hannover. Jeho mužstvo ovšem své vedení neudrželo a český útočník na tom měl svůj díl viny. Do šancí se sice dostával, čtyřikrát vystřelil a pětkrát na střelu svým spoluhráčům přihrál, ale neproměňoval je, což v konečném důsledku stálo ´96´ body.

Martin Fenin
Upřít snaha se Martinovi nedá, jenže to prostě není ten Fenin z mistrovství dvacítek nebo ze začátku jara. Do střeleckých pozic se dostává stále, ale v poslední době mu chybí klid a rozvaha. Je mladý a nezbývá než věřit ve zlepšení.

Rudolf Skácel
Od Skácela to byl horší výkon, než podává obvykle. Ani jednou nevystřelil, dokonce i přihrávky se zdály alibističtější a spíše s cílem nic nepokazit. Nevymyslel nic překvapivého, i když vyloženě špatně taky nehrál. Průměr.

hvězdahvězda

Petr Gabriel
Stoper Bielefeldu se snad snažil nechodit do osobních soubojů. Sice nekazil, ale než aby se pokusil zmařit útok soupeře, raději ustoupil a nechal bránit svého stoperského kolegu Mijatoviče. Když v 53. minutě odešel a nahradil jej Bollmann, bylo jasně vidět zlepšení obranné práce mužstva.

Jaroslav Drobný
Špatně chytal brankář Herthy. Do prostoru vymezeného třemi tyčemi letěly pouze dvě střely, obě Drobný za svá záda pustil. Kryl dva pokusy, které mířily mimo bránu, stáhl i pár nebezpečných centrů. Dobrý výkon ale vypadá jinak.

Michal Papadopulos
Trenér Prasnikar udělal poměrně překvapivý tah a Michala Papadopulose postavil na pravé křídlo útoku Energie. Tato taktická varianta mu však nevyšla, kmenový hráč Leverkusenu jednoduše není stavěný na tento post. Není divu, že byl v 70. minutě střídán.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články