Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 30. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 30. kola Bundesligy

Hodnocení 30. kola Bundesligy © -

0

28.04. - Kolo plné remíz přineslo titul pro mnichovský Bayern, skvělým výkonem se prezentoval jeho záložník Ribéry. Velké věci se děly v zápase Bochum - Duisburg. Nádherná branka Niculescua i brutální chování Bodzeka.

Tým kola: FC Bayern Mnichov
Ačkoliv by se jindy týmem kola asi stal Cottbus, který otočil utkání s Rostockem, tentokrát byl jasnou volbou Bayern. V 30. kole si totiž zajistil mistrovský titul. A nikoliv v zápase s trápícím se soupeřem a výhrou o jednu šťastnou branku. Právě naopak: Bavorský klub vyhrál před vyprodanou Allianz Arenou přesvědčivě o tři branky, navíc porazil ve formě hrající Stuttgart. Vítězství je o to cennější, že Bayern poslal na kolena minulého mistra, čímž symbolicky provedl střídání titulu nejlepšího fotbalového týmu Německa.

Hráč kola: Franck Ribéry
Francouzský rtuťovitý záložník s brilantní technikou přišel na hřiště v 57. minutě a i necelý poločas mu stačil k tomu, aby prokázal světovou extratřídu. Dvakrát vystřelil, dvakrát slavil gól. Zejména druhá trefa byla okulahodící. Přijal centr Rensinga, obesltil Osoria a Delpierreho a zavěsil. Až se bude hlasovat o nejlepšího hráče ročníku, Ribéry bude favoritem.

Zajímavost kola: Spousta remízových utkání
Šest z devíti zápasů Bundesligy skončilo remízou. V Karlsruhe to byla zajímavá remíza 3:3, v Hannoveru a Norimberku vedli domácí už o dvě branky, v Leverkusenu o tom rozhodl vlastní gól hostujícího Costy. Vítězství si připsal jen Bayern, Schalke a Cottbus. Energie přitom ještě v devadesáté minutě hrála s Rostockem také nerozhodně.

Tleskáme: Překrásné brance Niculescua
Běží 26. minuta, když se k přímému volnému kopu z třiceti metrů staví tři hráči Duisburgu. Nakonec se rozbíhá Niculescu a překrásnou střelou, tvrdou i falšovanou, posílá míč k brance Reného Renna. Brankář na hrací předmět nemůže dosáhnout, letí přímo do šibenice. Ještě brnkne do břevna a odtud zapadne do sítě. Nádhera!

Pískáme: Brutálnímu Bodzekovi
Dvaadvacetiletý spoluhráč Nicolscua Adam Bodzek se ve stejném zápase předvedl v mnohem horším světle než jeho spoluhráč. V pokutovém území udeřil pěstí protihráče Yahiu. V zápase vyvázl bez trestu, poněvadž rozhodčí jeho chování přehlédli.

Sestava kola:
Renno (Bochum) - Šimůnek (Wolfsburg), Wörns (Dortmund), Bordon (Schalke) - Tararache (Duisburg), Rost (Cottbus) - Ribéry (Bayern), van Bommel (Bayern), Mintál (Norimberk) - Grafite (Wolfsburg), Freis (Karlsruhe)

Složité bylo vybrat nejlepšího brankáře tohoto kola, protože kromě Renna skvěle zachytali také leverkusenský Adler, cottbusský Tremel i duisburgský Starke. Nakonec zvítězil René Renno z Bochumi, protože pustil pouze nechytatelnou střelu Niculescua a jinak si počínal s přehledem.

Poprvé jsme použili rozestavení 3-5-2. V tříčlenné obraně jsou pouze stopeři. Jistí a tvrdí Wörns s Bordonem byli pilíři defenzivní hry svých mužstev a stali se nejlepšími hráči zápasů. Jan Šimůnek byl po delší době nepřekonatelným a zdá se, že se dostává do formy.

Defenzivní záložníky hraje Timo Rost z Cottbusu a Mihai Tararache z Duisburgu. Rost odehrál povedené utkání, navíc vyrovnával hlavou na 1:1. Tararache si kromě plnění defenzivních povinností našel čas i na ofenzivní výpady a stal se mužem zápasu. O Ribérym píšeme výše, skvěle se uvedl také Mark van Bommel, autor vítězné branky. Marek Mintál byl velice silný s míčem, často rozehrával a jedním gólem přispěl ke konečné remíze.

Sebastian Freis z Karlsruhe hrál na levém křídle a skvěle si rozuměl s Tamasem Hajnalem. Dal dvě branky a výrazně přispěl ke konečné remíze 3:3. Brazilec Grafite po svém návartu sice gól nedal, i tak byl ústřední postavou Wolfsburgu. Běhal, nabízel se a asistoval u obou branek svého mužstva.