Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 30. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 30. kola Bundesligy

Souhrn 30. kola Bundesligy © -

0

27.04. - Už v pátek remizoval Frankfurt s Dortmundem a stylově načali třicáté kolo německé Bundesligy. I o víkendu totiž končily zápasy převážně nerozhodným výsledkem. Právě remíza Brém a současná výhra Bayernu zajistila Mnichovanům mistrvský titul!

Páteční předehrávka mezi Eintrachtem Frankfurt a Borussií Dortmund přinesla dva rozdílné poločasy, po kterých se oba soupeři rozešli s jedním bodem. Remízu 1:1 zajistili svými brankami Benjamin Köhler a Jakub Blaszczykowski. O průběhu zápasu se můžete dočíst zde.

Jeden ze šlágru kola se hrál v Hamburgu, kde místní klub přivítal svého soka v boji o nejprestižnější klubovou soutěž na starém kontinentě Schalke 04. O třech bodech pro hosty rozhodl už po minutě a půl Kevin Kuranyi. Skvělý hlavičkář dal svůj patnáctý gól v sezoně, osmý hlavou.

Dramatický průběh mělo utkání v Karlsruhe. Vedení se stále přehupovalo ze strany KSC na stranu Brém až se nakonec oba týmy rozešly smírně 3:3. Skóre otevřel Sebastian Freis, který dával také druhý gól svého celku. Mezi jeho dvě přesné trefy se vešly dvě branky Werderu - technická střela Diega a tvrdá rána Özilova. V 67. minutě poslal domácí znovu do vedení Kapllani, ale pět minut před koncem vyrovnal na konečných 3:3 Boubacar Sanogo.

Podobný průběh měly zápasy Hannover - Hertha a Norimberk - Bielefeld. Domácí vedli po poločase 2:0, ale hosté v obou případech dokázali dvěma brankami utkání vyrovnat.

Za Hannover se znovu trefil Jiří Štajner, v 26. minutě zvyšoval na 2:0. Hertha však zareagovala v 55. minutě Chahedem z penalty, pár minut po příchodu Pantliče na hřiště (vystřídal Skácela) vyrovnal Piszczek. V Norimberku úřadovali zejména Slované, první gól dával Mintál po Kollerově přihrávce, druhou branku přidal Saenko. Po změně stran snížil Polák Wichniarek a okolo šedesáté minuty se střelecky prosadil i zástupce Němců, hlavou zamířil Markus Bollmann.

Energie Cottbus bude jistě na třicáté kolo vzpomínat s radostí, zejména na poslední čtvrthodinku. Od šestnácté minuty totiž prohrávala po gólu Cetkoviče 0:1, ale nakonec si díky famóznímu závěru nechala všechny tři body. V 81. minutě Skela nacentroval na Rosta a bylo vyrovnáno, za deset minut přišla další dobře mířená hlavička, tentokrát navrátilce Rangelova.

Osud Bochumi v 30. kole by se dal přirovnat k tomu chotěbuzskému, ovšem nebyl to až tak slavný happy end. Ve 26. minutě nedosáhl Laštůvkův náhradník Renno na přímý volný kop Nicolescua a Bochum prohrávala. Prapor VfL zvedl, jak už letos mnohokrát, v závěru zápasu Stanislav Šesták a rozhodl o dělbě bodů.

Bayern si po remíze Brém s Karlsruhe mohl výhrou zajistit mistrovský titul. Už v osmé minutě poslal Luca Toni Allianz Arenu do extáze, ta však trvala jen něco málo přes deset minut. Mohl za to přesně umístěný přímý volný kop da Silvy. V druhém poločase zahrával Mnichov nepřímý volný kop, který do sítě poslal Mark van Bommel. Pro čtyřicetinásobného nizozemského reprezentanta to byl druhý gól v sezoně, a ten definitivně rozhodl o mistrovském titulu. Těsně po brance přišel na hřiště Franck Ribéry a v 75. a 76. minutě dal dva slepené góly (na druhý přihrával brankář Rensing), a pojistil tak vítězství znamenající titul!

Wolfsburg se v druhém nedělním utkání dostal do vedení už ve třinácté minutě, svůj šestý gól celkově, ale teprve první na jaře, dal bosenský Edin Džeko. Ve 33. minutě vyrovnal Gekas, ale ještě do přestávky vrátil Vlkům vedení Hasebe. U obou gólů asistoval Grafite. V 73. minutě se trefil další hráč Wolfsburgu Ricardo Costa, jenže překonal vlastního gólmana Benaglia. Zápas tak skončil 2:2.