Zpět na » 1. Bundesliga » Eggimann: Ničeho nelituji

1. Bundesliga - Eggimann: Ničeho nelituji

Eggimann: Ničeho nelituji © -

0

Líbilo se

26.04. - Švýcarský stoper Mario Eggimann po skončení sezóny posílí Hannover 96. Ještě předtím ale chce kapitán Karlsruher SC se svým klubem uspět, aby mohl odjet na EURO 2008 v dobrém rozpoložení

V sobotu Váš čeká na Wildpark Stadium Werder Brémy. Pokud KSC Brémy porazí a Schalke 04 remizuje nebo prohraje s HSV, může o den později slavit FC Bayern ligový titul. Co na to říkáte?

ME: Takto se na to my nedíváme. Werder je velmi silný tým, který na nás vletí. Přestože bude Bundesliga asi trošku nudnější, pokud se v neděli stane Bayern Mnichov mistrem, nám to je vcelku jedno. Naším cílem je vyhrát a to jako tým.

Brémy hrají v poslední době velmi dobře, patří jim druhá příčka v tabulce. Budete schopni je zastavit?

ME: Budeme muset hrát dobře proti ofenzivně velmi silnému mužstvu. Brémy mají fotbalisty, kteří se mohou prosadit z jakékoliv situace. Bude to pro nás nesmírně těžké. Ale my jsme také překonali svou malou krizi a hrajeme také velmi dobře. Chceme Werder potrápit, fanoušci uvidí dobrý zápas. Snad se šťastným koncem pro KSC.

KSC je ligový nováček, za celou sezónu však ani jednou nebyl na sestupové pozici. Právě naopak, dlouho jste byli blízko příčkám zaručujícím účast v Lize Mistrů. Jste teď zklamaní, že šance na účast v evropských pohárech jsou promarněny, nebo je vše kompenzováno tím, že si Bundesligu zahrajete i v příští sezóně?

ME: Samozřejmě se vždy snažíte ze sebe odevzdat to nejlepší. Kdyby se nám povedlo dostat do Poháru UEFA, bylo by to přirozeně něco skvělého. Ale nelze zapomenout, s jakým rozpočtem KSC hraje. To, čeho jsme dosáhli je senzační, když srovnáte výsledky a finance, které máme k dispozici. Je důležité, že klub roste. Brzy jsme si zajistili účast v Bundeslize i pro příští rok, což má pro nás hodnotu zlata. Teď se můžeme koncentrovat na příští sezónu a hledat nové posily, abychom přežili těžký příští rok. Touto cestou může KSC kontinuálně růst, ale nesmí spadnout z první ligy. Pro klub byl takto úspěšný rok velmi důležitý.

Před několika týdny jste se dohodl na přestupu s Hannoverem 96. Kde byl klíč k Vašemu rozhodnutí?

ME: Až do konce sezóny nechci o Hannoveru mluvit. Cílem je dokončit angažmá u KSC v co nejlepším stylu a odevzdat mužstvu vše. Až poté se můžeme bavit o mém příštím působišti.

Za KSC odehrajete už jen pět utkání. Cítíte se trochu smutný?

ME: Je to trošku divné, čas běží tak rychle a konec se nenávratně blíží. Zvláště pak poslední domácí utkání. To je trochu smutné. Víte, že už brzy bude po všem. Mrzí mě to, na druhou stranu musím být klubu a lidem tady hodně vděčný za to, co pro mě během všech těch let udělali. Chci odejít s hlavou vzhůru a s vědomím, že jsem dal mužstvu vše, co jsem mohl.

Potečou po 34. kole po Vaší tváři slzy?

ME: To Vám teď říct nemůžu. Ale nevylučuji to.

Odchod Vám usnadňuje i vedení. Byla vytisknuta limitovaná edice triček s nápisem: „Děkujeme ti, Mario Eggimanne.“ Jste na to hrdý?

ME: Moc to pro mě znamená. V dnešním fotbale to je něco velmi neobvyklého loučit se takovýmto stylem. Postoj Karsruhe je naprosto fantastický. Ukazuje to, že jsem neudělal nic špatně za mého času zde a že jsem si získal respekt. Můj přístup ke KSC je naprosto identický. Bylo skvělé zde hrát, mám zde spoustu opravdových přátel. Byla to pro mě velká motivace.

Jak byste shrnul své působení v Karlsruhe?

ME: Velmi pozitivně. Prošli jsme složitými časy, ale vždy jsme se semkli a dostali se z toho. Vedení, hráči i fanoušci bojovali, když to s námi vypadalo velmi špatně. To nás posílilo, vše změnil trenér Edmund Becker. Přišel strmý let vzhůru. Postup do první ligy byl úžasný. Nikdy na to nezapomenu.

Po skončení sezóny odjedete na EURO 2008 reprezentovat Švýcarsko. Jaká máte očekávání?

ME: Máme velmi dobrý tým s velkými bojovníky. Ale několik posledních zápasů se nám nepovedlo, kvůli dalším problémům jsme nemohli naplno prezentovat svůj potenciál. Když však evropský šampionát začne, naplno se koncentrujeme pouze na své výkony. Budeme spolu komunikovat. V prvním zápase nás čeká Česká republika. Zvítězíme-li, může se stát cokoliv.

Který tým vyhraje EURO 2008?

ME: Podle mě je velkým favoritem Německo. Mají velmi dobrý tým, široký kádr a v případě zranění jednoho hráče ho tak nahradí jiný, neméně kvalitní.

Kam dál?

Pavel Storzer / bundesliga.de/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články