Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt remizoval s Dortmundem

1. Bundesliga - Frankfurt remizoval s Dortmundem

Frankfurt remizoval s Dortmundem © -

0

25.04. - V předehrávce 30. kola Bundesligy remizoval domácí Eintracht s hostující Borussií 1:1. Oba góly padly na začátku druhé půle. Zatímco v první půli se moc pohledný fotbal nehrál, druhá pětačtyřicetiminutovka byla dramatická.

Oba týmy se v poslední době nevyznačují dobrou formou. Frankfurt měl před tímto duelem tři ligové porážky v řadě, Borussia dvě. Dortmund navíc minulý týden nestačil ve finále poháru DFB na Bayern.

Domácí fotbalisté začali utkání aktivněji a už v prvních minutách se snažili ohrožovat branku Borussie. Ve 3. minutě se do první šance probil Köhler, ovšem hostující Ziegler byl pozorný. O minutu později kopal Frankfurt přímý volný kop po faulu na Fenina. Ten zůstal nevyužitý.

Poté se hra odehrávala spíše ve středu hřiště a oby týmy se do útočných výpadů dostávaly sporadicky. Dá se říct, že na chvíli převzala iniciativu Borussia a byla to ona, která měla míč častějí na kopačkách než domácí hráči. Hosté však hrozili hlavně ze standardních situací.

Ve 26. minutě se v nadějné pozici ocitl Fenin, jeho střelu ale zblokoval obránce Dortmundu na roh. Frankfurt měl také výhody standardních situací. Ani jedna se však neujala.

Ve vyrovnaném prvním poločase měl největší šanci Tinga, který po přihrávce Petrice z patnácti metrů přestřelil bránu.

Druhá půle se rozjela svižně! V 46. minutě totiž Ochs z pravé strany nacentroval do vápna, kde si výborně naběhl Köhler a hlavou otevřel skóre. V následující minutě zahrávali hosté standardní sitauci a po ní nastřelili břevno. Ihned poté se Eintracht dostal do nebezpečného protiútoku.

Skvělý fotbal pokračoval a už v 51. minutě vyvrcholil vyrovnávajícím gólem. Kruska nádherně vyslal Blaszczykowskiho, obrana Frankfurtu zaspala a polský záložník překonal Prölla. Dortmund byl na koni a o chvíli později se do vyložené šance dostal Petric, domácí fotbalisty však podržel Pröll.

V následujících minutách se hra přece jen zklidnila, ovšem bylo se na co dívat. Akce byly přímočaré a chyběla jim jen přesnější finální fáze. V jednom z náznaků šancí se objevil i Fenin, ale jeho zakončení hlavou bylo překaženo jedním z obránců hostů.

Borussia začala více zlobit po odehrání sedmdesáti minut. Akce ze 72. minuty ještě do konce dotažena nebyla, ale o čtyři minuty později z dvaceti metrů nebezpečně pálil Petric. Ten samý fotbalista se o chvíli později probíjel do šance a obránce domácích ho musel na poslední chvíli odzbrojit.

V 85. minutě se domácí nastěhovali k vápnu Borussie, kdy pěknou individuální akci zakončil mladý Caio jen slabou střelou do gólmana Zieglera. Další nadějnou příležitost měl Ochs, jehož střelu vyrazil Ziegler na roh.

Frankfurt se sice na konci snažil strhnout vítězství na svou stranu. Obrana Borussie už však domácí k ničemu vážnějšímu nepustila a utkání skončilo remízou.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dormund 1:1 (0:0)

Branky: 46. Köhler - 51. Blaszczykowski

Rozhodčí: Stark

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Russ, Galindo, Spycher - Inamoto - M. Fink, Köhler - Weissenberger (69. Caio) - Fenin (82. Heller), Amanatidis

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Wörns, R. Kovac, Dede - Kruska - Blaszczykowski (80. Valdez), Kringe (70. Buckley), Tinga, Petric - Frei (70. Klimowicz)

Diváci: 51 500 (vyprodáno)