Zpět na » 1. Bundesliga » Charisteas: Nevěřím, že jsme byli připraveni

1. Bundesliga - Charisteas: Nevěřím, že jsme byli připraveni

Charisteas: Nevěřím, že jsme byli připraveni © -

0

Líbilo se

26.04. - Útočník 1. FC Norimberku Angelos Charisteas poskytl serveru bundesliga.de interview, kde promluvil o německé lize a záchranářské bitvě svého týmu

Jak se Vám líbí od loňského léta v Norimberku?

ACH: Žiji zde asi osm měsíců, musím říct, že zažíváme velmi složitou sezónu a naše situace v tabulce není vůbec dobrá. V Norimberku se líbí mně i mé rodině a tak doufám, že se dokážeme zachránit v Bundeslize, pak by bylo všechno v pořádku.

Proč se letos Norimberku vůbec nedaří?

ACH: Hodně jsem přemýšlel o tom, co se stalo. Máme zde velmi dobré fotbalisty, v loňském roce se nám povedlo vyhrát DFB Cup. Podle mě je na vině hlavně účast ve třech soutěžích, hlavně v Poháru UEFA. Nevěřím, že mužstvo bylo připraveno na trojnásobný stres z Bundesligy, DFB Cupu a Poháru UEFA. To je ten problém. V pohárové Evropě jsme ztratili svou koncentraci, kvůli tomu nás čekalo množství klíčových ligových proher.

Vaše nejpovedenější sezóna v Bundeslize byla v roce 2004, kdy jste s Werderem Brémy vyhrál ligu a pohár. Jak na to angažmá vzpomínáte?

ACH: Bez pochyb to byl nejlepší rok. Když nějaký Řek odchází do zahraničí, například do Německa, a vyhraje dva tituly, je to pro něj překrásný pocit, na který nikdy nezapomene.

Mohl byste vysvětlit, jak vznikla Vaše přezdívka Harry?

ACH: Dostal jsem ji během prvního dne v Bundeslize. Byl jsem v Brémách nový a pozdravil jsem svého kouče Thomase Schaafa. Ten se mě pak zeptal, jakou jsem měl na hřišti přezdívku. Odpověděl jsem: „Nevím, nikdy jsem žádnou neměl.“ On mi pak oznámil, že mi tedy bude říkat „Harry“. Tuto přezdívku mám už šest let. I během reprezentačních utkání mě komentátoři jmenují jako Harryho Charistease. Jsem za to rád, prostě se to stalo, je to moc pěkné jméno.

U FCN Vám vyprší kontrakt až v roce 2011, hodláte ho dodržet?

ACH: Rád bych, chci tady zůstat po celé příští čtyři roky. Nechci odejít a hledat si nový klub. Jsem tady šťastný.

V létě odjedete do Rakouska a Švýcarska na EURO 2008 reprezentovat Řecko. Je těžké koncentrovat se na Bundesligu a zároveň myslet na evropský šampionát?


ACH: Mým cílem je zachránit se s Norimberkem v první lize. Potom bych mohl na EURO odjet s dobrým pocitem.

Kam dál?

Pavel Storzer / bundesliga.de/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Anketa

Zachrání se Norimberk v Bundeslize?

Ano (36)

Ano 73,5%

Ne (13)

Ne 26,5%
Celkový počet hlasů: 49
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články