Zpět na » 1. Bundesliga » Schlaudraff míří do Hannoveru

1. Bundesliga - Schlaudraff míří do Hannoveru

Schlaudraff míří do Hannoveru © -

0

Líbilo se

21.04. - Mladý ofenzivní fotbalista Jan Schlaudraff je po roce v Allianz Areně na odchodu a jeho nejpravděpodobnějším příštím působištěm bude Hannover 96. Ten si připravuje částku okolo dvou milionů eur.

Jan Schlaudraff přišel do Bayernu před touto sezonou a měl několik nevýhod. Zaprvé si jej vybral už v zimě tehdejší trenér Felix Magath, zadruhé bavorský velkoklub posílilo v létě mnoho zvučných jmen. V konkurenci Toniho, Kloseho a Podolskiho měl v útoku obrovskou konkurenci a i v záložní řadě, kde také umí hrát, jsou hodně dobří fotbalisté. Třetí nevýhodou bylo dlouhé zranění, kvůli němuž se nemohl o své místo poprat stejně jako jeho spoluhráči. S vedením Bayernu se proto dohodl, že klub po sezoně opustí.

Přestože se v souvislosti s Schlaudraffovým přestupem hovořilo například o Borussii Dortmund nebo Herthě Berlín, v posledních dnech se jako nejpravděpodobnější budoucí štace 24-letého Němce jeví Hannover 96. V něm by měl podle zákulisních informací podepsat dlouhodobou smlouvu do roku 2012.

Přestože téměř celý ročník nehrál, Hannover je ochoten za něj vyplatit částku dvou milionů eur, možná i vyšší. Schlaudraff má totiž nespornou kvalitu, před touto nepovedenou sezonou patřil do německého národního týmu.

Hannover je připraven dát za Schlaudraffa většinu svých peněz určených na přestupy, protože na místě, kde bývalý hráč Mönchengladbachu, Aachenu a Bayernu hraje, má viditelnou slabinu. V brance chytá spolehlivý Enke, defenzivní činnost také vypadá dobře, na hrotu je Hanke. Ale ofenzivní záložnící jsou největší slabinou.

Dobře sice hraje Szabolcs Huszti, jenže ten asi odejde a naplní klubovou pokladnu. I proto by se Schlaudraff do sestavy ´96´ náramně hodil.

Z Hannoveru dále odchází Vahid Hashemian, Dariusz Zuraw, Sören Halfar a Gunnar Heidar Thorvaldsson. Otázkou je také, jak na novou konkurenci zareaguje Frank Fahrenhorst a Benjamin Lauth.

Už dříve se vedení Hannoveru dohodlo se stoperem Mariem Eggimannem z Karlsruhe a Fahrenhorst nejspíše vypadne ze základní sestavy. Lauth zase pravidelně nehraje ani teď a nevypadá to, že by mu příchod Schlaudraffa nějak pomohl, spíše naopak.

Příchod Schlaudraffa ještě není jistý, určitě by však přestup pomohl jak hráči, tak klubu.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 23.04. Odpovědět

Škoda měl mu dávat Hidsfeld více prostoru

Pedros - 21.04. Odpovědět

Tak urcite Schlaudraff by byl prinosem do temer jakeho koliv klubu BL krom Bayernu tam je to hodne nabite...

Pedros
Reklama
Reklama
Nejnovější články