Zpět na » 1. Bundesliga » Vzrušení v závěru Bundesligy zaručeno

1. Bundesliga - Vzrušení v závěru Bundesligy zaručeno

Vzrušení v závěru Bundesligy zaručeno © lastkick.com - Bundesliga

0

Líbilo se

21.04. - Bundesligová sezóna 2007/2008 se blíží do svého závěru. Už jen pět utkání zbývá do konce a tak server bundesliga.de přinesl řadu zajímavých faktů

Od zimní přestávky padlo 278 branek s průměrem 2,6 na zápas.

V prvních poločasech padalo více gólů, průměrně 2,8.

Za celou sezónu činí brankový průměr 2,7, což je více než ve všech nejlepších evropských ligách Anglie, Španělska, Itálie nebo Francie.

Proměněno bylo 90,6 % pokutových kopů v první polovině sezóně. Od zimní pauzy však je procentuální úspěšnost výrazně nižší, 62,5 %. Nejlepším brankářem v tomto ohledu je Stefan Wä,chter z Hansy Rostock, který chytl tři penalty.

Jen šest utkání od zimní přestávky skončilo bez branek. To je průměrně 0,5 zápasu na ligové kolo. V první půlce sezóny bylo k vidění jedenáct bezbrankových remíz s průměrem 0,6 na jedno utkání.

V tomto ohledu dominuje mezi nejlepšími fotbalovými soutěžemi Evropy Francie, kde během jednoho kola skončí bez branek průměrně 1,5 zápasu. Bundesligový průměr 0,6 je vůbec nejnižší.

Kevin Kuranyi je zpět: střelec Schalke dokázal vyrovnat statistiku Mike Büskense a Youri Muldera svým čtyřgólovým zápisem. Naposledy se něco podobného povedlo Martinu Petrovovi v dresu VfL Wolfsburg 30. října 2004 v duelu s 1. FSV Mainz 05, kterému nastřílel rovněž čtyři branky. Od zimní pauzy se forvard Schalke prosadil osmkrát, v první půli sezóny šestkrát.

Zato Luca Toni se zlepšuje neustále. Ten od přestávky skóroval během dvanácti startů jedenáctkrát. Předtím se trefil devětkrát v patnácti utkáních.

Konkurence: Bayern, Hamburg, Brémy, Leverkusen a Schalke byly prvními pěti mužstvy v tabulce po polovině odehraných ligových zápasů. Teď jsou od vrcholu seřazeny týmy následovně: Bayern, Brémy, Schalke, Hamburg, Stuttgart. Druhá polovina sezóny se vydařila kromě Bayernu a Schalke nejvíce Stuttgartu, Wolfsburgu a Frankfurtu.

Bitva o záchranu: Jen tři body dělí poslední Duisburg a patnáctou Arminii Bielefeld.

I v první polovině sezóny byla situace na dně tabulky podobná. O ligové přestávce dělily patnáctý a osmnáctý tým čtyři body.

Na druhé straně tabulky je na špici s přehledem Bayern, bojuje se však o účast v evropských pohárech. Druhé Brémy a šestý Leverkusen dělí pouhých šest bodů.

Pavel Storzer / bundesliga.de/FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
ojakub - 21.04. Odpovědět

tak za to že se druhá polovina vyvedla i Frankfurtu, může hlavně Fenin Smajlík 6 Smajlík 6 Smajlík 6

ojakub
kacenka - 22.04. Odpovědět

feninovi přeju vše nej..ale ukáže se až příští sezonu jak si povede Smajlík 7 ...ted bych nehodnotil

kacenka
Ultras - 21.04. Odpovědět

Norimberk se musí udržet ... přeju to Kollerovi.

Ultras
pepinho - 21.04. Odpovědět

O titulu je rozhodnuto, ten patří Bayernu. Kdo skončí za nim, to už mě tolik nezajmá Smajlík 5

pepinho
willi - 21.04. Odpovědět

me jo, nepreu to bremam ani schalke

willi
Reklama
Reklama
Nejnovější články