Zpět na » 1. Bundesliga » Koller rozhodl o těsné výhře Norimberku

1. Bundesliga - Koller rozhodl o těsné výhře Norimberku

Koller rozhodl o těsné výhře Norimberku © -

0

20.04. - Český útočník Jan Koller dal vítězný gól dohrávaného utkání mezi Norimberkem a Wolfsburgem, které se minulý pátek nedohrálo vinou podmáčeného terénu. Kollerovi přihrával jeho krajan Tomáš Galásek.

Utkání se v řádném termínu nedokončilo kvůli nasáklému trávníku a nekončící průtrži mračen. O předčasném ukončení se rozhodlo po poločasové přestávce za stavu 1:0 pro domácí Norimberk.

Ten tentokrát nemohl počítat se zraněným Blažkem a Misimovičem, poraněný byl také Charisteas. Jejich náhradníky byli podle očekávání Klewer, Mintál a Koller a utkání se všem povedlo. Wolfsburgu chyběl Dejagah, jehož trápilo stehno, a místo něho vyběhl od začátku Ljuboja.

Norimberk chtěl zabojovat i proti osudu a co nejdříve vrátit na svou stranu vedení 1:0. Ve třinácté minutě neproměnil Saenko v gól bezvadnou přihrávku od Mintála. O minutu později zahrával přímý volný kop Tomáš Galásek, rozehrál na Kollera, který překonal Benaglia. Rozhodčí ale gól neuznali, protože viděli českého obra v ofsjadovém postavení. Opakované záběry odhalili sice těsné, ale přesto postavení mimo hru.

Domácí pokračovali i nadále ve své hře. Nevytvářeli si sice žádnou drtivou územní převahu, ale do šancí se dostávali překvapivě mnohem snadněji než Wolfsburg. Ve 22. minutě vystřelil falšovanou střelu Mintál a Bengalio s velkým štěstím vyrazil míč na roh.

Potom hlavičkoval po centru ze strany Robert Vittek, trefil však pouze břevno soupeřovy branky. Ke konci poločasu mohl jít do vedení Wolfsburg, to když Marcelinho levačkou zakroutil míč na Džeka, ten však ve výhodné pozici nezamířil přesně.

Po změně stran zahrozil opět Mintál. Slovenský ofenzivní záložník střílel po Engelhardtově přímém kopu těsně nad břevno. Stejně vyřešil i situaci ze 66. minuty, to zkoušel tvrdou ránu asi z dvaceti metrů.

Už už to vypadalo, že osud bude znovu stát proti fotbalistům Norimberka, pak však zaúřadovali všichni čeští hráči na hřišti. Galásek poslal dlouhý míč na Kollera, ten využil nepozornosti Šimůnka k tomu, aby se uvolnil a tvrdou ránou poslal míč za Benagliova záda.

Wolfsburg se sice ještě snažil o vyrovnání, ale neúspěšně. Norimberk si tak připsal tři body do záchranářských bojů, na konci sezony však ještě bude muset zabrat.

1. FC Norimberk - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)

Branky: 79. Koller

Rozhodčí: Seemann

Norimberk: Klewer - Jacobsen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Galásek, Engelhardt - Mintál (90. Spiranovic) - Saenko (86. Mnari), Vittek (61. Charisteas) - Koller

Wolfsburg: Benaglio - Baier (69. Madlung), Ricardo Costa, Šimůnek, M. Schafer - Josué - Hasebe (72. Laas), Gentner (80. Krzynowek) - Marcelinho - Džeko, Ljuboja

Diváci: 45 100