Zpět na » 1. Bundesliga » DFB pohár pro Bayern!

1. Bundesliga - DFB pohár pro Bayern!

DFB pohár pro Bayern! © -

0

19.04. - Stodvacetiminutové drama nakonec skončilo vítězně pro favorizovaný Bayern. Výhru zajistil dvěma přesnými zásahy útočník Luca Toni a zajistil Mnichovanům po nervózním utkání oslavy.

Dortmundu se uzdravil Marc Ziegler a postavil se do branky. Thomas Doll vsadil v obraně na zkušenost a postavil vedle sebe dva mazáky Christiana Wörnse a Roberta Kovače. Byl to trochu riskantní krok, protože tito dva spolu hráli na začátku sezony a moc jim to spolu neklapalo. Na hrotu hrál Alexander Frei, zatímco Mladen Petrič operoval spíše pod ním.

Ottmat Hitzfeld měl mnohem lehčí úlohu při výběru základní sestavy, protože nikdo nový není zraněn a ideální jedenáctka se relativně přesvědčivě během sezony vykrystalizovala.

Borussia chtěla od začátku hrát velice pozorně v obraně a neinkasovat, jenže v jedenácté minutě musel Marc Ziegler lovit míč ze sítě. Van Bommel poslal přes půl hřiště centr na Ribéryho, Francouz zatáhl míč k šestnáctce a přihrál Tonimu. Aktuálně nejlepší střelec Bundesligy vystřelil z první a rozradostnil fanoušky Bayernu.

Dortmund hru nijak výrazně nezlepšil a v 25. minutě mohl prohrávat 2:0, Miroslav Klose ale svou šanci promarnil. Někdy kolem třicáté minuty začal první díl seriálu hádek Toniho a Wörnse. V dalších epizodách jsme pak viděli nadávky, strkanice i fauly.

Pět minut před přestávkou měl dobrou šanci Florian Kringe, který byl i v dalším průběhu nejaktivnějším hráčem BVB. Do prvního poločasu se vešla ještě střela Tingy, taktéž bez úspěchu.

Po pauze nejdříve dvakrát zahrozil hlavou Klose, ale potom začali iniciativu přebírat fotbalisté Borussie. V 63. minutě centroval Kringe, těsně před nabíhajícím Freiem nadzvedl míč Kahn. Do sedmdesáté minuty ještě dvakrát střílel Kringe, mezi jeho šance se vklínila nebezpečně tvrdá střela Schweinsteigera.

Dortmund začal více a více tlačit, do hřiště přišli ofenzivnější hráči, prosadit se však nemohli ani oni a navíc otevírali vrátka v obraně. Jedné z nich využil Franck Ribéry, když vystřelil na Zieglera, ten vyrazil pouze k Podolskimu, jehož ránu zastavil na brankové čáře Robert Kovač. V 87. minutě málem doskočil Klimowicz, Borussia však měla ještě čas.

Vyrovnání si toiž schovala do druhé minuy nastavení, kdy po rohu a dvěma hlavičkách se k míči dostal Petrič a po jeho střele a dvojnásobné teči bayernských bránicích hráčů přišlo vyrovnání a následné prodloužení.

V něm byla lepší Borussia, z více než pětadvaceti metrů pálil Kringe levačkou ke vzdálenější tyči, jenže Kahn s námahou vyrazil konečky prstů. O tři minuty později střílel po portiútoku Podolski, tečovaný míč našel Toniho, který z jedné se štěstím překonal Zieglera. Dortmund se ještě snažil výsledek zvrátit,konec však přišel s červenou kartou Blaszczykowskiho. Ten se snažil skluzem vyřešit rychlý brejk, jenže už měl jednu žlutou za teatrální pád v pokutovém území, a tak musel do sprch.

Poslední šance utkání si vypracoval jen Bayern a přestože branku už nevstřelil, mohli jeho hráči i funkcionáři zvednout nad hlavu pohár pro vítěze národního poháru. Mnichov už vyhrál LigaPokal, DFB-Pokal, má dobře nakročeno k vítězství v domácí soutěži i poháru UEFA.

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 1:2 (1:1, 0:1) po prodloužení

Branky: 90. Petrič - 11. a 103. Toni

Rozhodčí: Kircher

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina (79. Buckley), Wörns, R. Kovač, Dedé - Blaszczykowski, Kehl (86. Valdez), Kringe - Tinga - Frei (71. Klimowicz), Petrič

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - Schweinsteiger (86. Sagnol), van Bommel, Zé Roberto, Ribéry - Klose (69. Podolski), Toni

Diváci: 74 500