Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 29. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 29. kole Bundesligy

Češi ve 29. kole Bundesligy © -

0

Líbilo se

18.04. - Famózním výkonem se prezentoval Jaroslav Drobný, velice dobře hrál také tentokrát útočník Jiří Štajner. Nejpříjemnějším překvapením byla obranná hra Petra Gabriela.

I v tomto kole hodnotíme Čechy v Bundeslize hvězdičkami. Pět hvězdiček dostane fotbalista, jenž oslní, čtyři si vyslouží za velice povedený výkon, tři dostane hráč, který odehraje dobrý zápas. Podprůměrný výkon si zaslouží dvě hvězdy a Čech hrající "pod psa" obdrží jen jednu.

hvězdahvězdahvězdahvězdahvězda

Jaroslav Drobný
Tak dobrý výkon, jaký předvedl ve vloženém kole Jaroslav Drobný, jsme u českého fotbalisty v Bundeslize neviděli už několik týdnů. Drobný se stal hrdinou utkání, ve kterém hrála Hertha s Hamburgem bez branek, protože několikrát zachránil svůj tým od inkasování. Fantastické zákroky předvedl v 35. minutě proti Ben-Hatirovi, v 81. proti Demelovi a v 83. proti Reinhardtovi.

hvězdahvězdahvězdahvězda

Jiří Štajner
Dieter Hecking konečně pochopil, že Štajner hraje lépe v útoku, a tak uzpůsobil taktiku a zahrál snad poprvé v sezoně v rozestavení 4-4-2. Výsledkem byl skvělý výkon nejen Štajnerův, ale také ofenzivního záložníka Brugginka. Český útočník sice ani jednou nevystřelil, ale mnohokrát vyslal své spoluhráče do šance.

Petr Gabriel
Gabriel nemá v základní sestavě Arminie jisté místo, také je jasné, že po sezoně Bielefeld opustí. Proti nesmírně nebezpečnému Leverkusenu ale zahrála obranná čtveřice Arminie skvěle a velkou zásluhu na tom měl právě Gabriel. Hrál velice zkušeně, nedělal chyby, výborně bránil a při tom hrál neuvěřitelně čistě.

hvězdahvězdahvězda

Radim Kučera
Kučeru v Bielefeldu využívají na stoperu, beku i defenzivním záložníku, tentokrát mu patřil pravý kraj obrany. I tam předvedl povedený výkon, dostával se do hry a snažil se i o ofenzivní výpady. Při bránění byl však vždy na svém místě a po zápase mohl oslavit vítězstvi 1:0.

Tomáš Galásek
Norimberk prohrál se Stuttgartem 0:3 a minimálně do neděle tak zůstane na posledním místě tabulky. Pokud se dá při poměrně vysoké prohře FCN říct alespoň jedno jméno hráče, které si udrželo svůj status, bylo by to určitě Galáskovo. Zkušený záložník za porážku nemohl.

Rudolf Skácel
Hertha měla z Hamburgu očividný respekt, hodně bránila, a tak musel také Skácel hrát více zezadu. Ovšem i na své ofenzivní choutky si čas našel a z celkových osmi střel, které Berlín směrem k Rostovi poslal, měl přímo na svědomí dvě.

Martin Fenin
Asi by mu víc seděla pozice hrotového útočníka. Každopádně má předpoklady i ke hře na křídle a zkraje jara mu tento post vyhovoval. Jenže s blížícím se létem hraje hůře, méně se zapojuje do hry. Připsal si jednu střelu, v rozehrávce nechyboval.

hvězdahvězda

Jaromír Blažek
Blažek nezažívá v Norimberku zrovna zlaté časy, ale co se mu přihodilo ve středu, to je doslova mizérie. Do prostoru mezi třemi Blažkovými tyčemi šlo pět střel Stuttgartu a tři z nich skončily v síti. V 58. minutě pak musel Blažek nuceně střídat, zranění ho nepustí do hry asi tři týdny.

Jan Šimůnek
Wolfsburg podlehl doma Bochumi 0:1 a byl to velký šok. Vlci patřili k nejlepším týmům jara a teď prohráli s průměrnou Bochumí. Stoper Šimůnek patřil k tomu horšímu, co jsme na hřišti viděli, nepůsobil jistě ani rozhodně. Sice nehrál alibisticky, ale v tomto případě by to snad bylo i lepší.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lord - 19.04. Odpovědět

ale zrovna proti Bayernu spatně nehrál, dal bych mu 4 Smajlík 18 ... Smajlík 10

Lord
MatyCZ (webmaster) - 18.04. Odpovědět

Přesně jak jsem tady kdysi psal, bál jsem se aby Fenin nepřestal po skvélém debutu dávat branky a už je to tady... Smajlík 12

MatyCZ
Reklama
Reklama
Nejnovější články