Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 29. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 29. kola Bundesligy

Hodnocení 29. kola Bundesligy © -

0

17.04. - Nejlepším mužstvem 29. kola je Schalke, jeho střelec Kuranyi zase nejlepším hráčem. Negativní rubriku "Pískáme" obsadil rozhodčí Felix Brych za svůj mizerný výkon v utkání Duisburg - Karslruhe.

Tým kola: FC Schalke 04
Fotbalisté Schalke odčinili debakl z minulého kola dokonale. Před vlastními fanoušky zcela rozebrali Cottbus a nakonec zvítězili 5:0. Schalke bylo jasně lepší, neustále útočilo a hrálo s chutí. Hosté neměli šanci. Hrdinou zápasu i celého kola se stal útočník Kuranyi, který dal čtyři branky vítězů!

Hráč kola: Kevin Kuranyi
Jak už bylo uvedeno, Kuranyi v utkání Schalke - Cottbus řádil. Není divu, že dal čtyři góly. Hrál v obrovské pohodě a zápas si užíval. Celkově vystřelil na bránu sedmkrát a ve dvou případech připravil šanci pro své spoluhráče. Díky vstřeleným gólům se dostal na třetí místo tabulky střelců. Na kontě má čtrnáct gólů.

Tleskáme: Obratu Bayernu
Bayern Mnichov dlouho prohrával na půdě soustředěně bránícího Frankfurtu, ale s přibývajícími minutami neznervózněl a trpělivě pokračoval ve své hře, za kterou sklidil ovoce v podobě tří gólů. Toto umí jen velké týmy a Bayern ukázal, že takovým je. Náskok deseti bodů v tabulce 1. Bundesligy si plně zaslouží.

Pískáme: Rozhodčímu Brychovi
Dvaatřicteiletý sudí Dr. Felix Brych se v zápase Duisburg - Karlsruhe dopustil několika závažných chyb. Ve 44. minutě nedopískal po souboji Eichnera z Karlsruhe a Lameye z Duisburgu pokutový kop, ještě závažnější provinění si však schoval do minuty 78. Georgiev loktem udeřil Görlitze, jenže od rozhodčího uviděl pouze žlutou kartu. Celkově působil Brych hodně nervózně, aspoň že chyboval na obou stranách rovnoměrně.

Sestava kola:
Drobný (Hertha) - Baier (Wolfsburg), Ismael (Hannover), Fahrenhorst (Hannover), Pander (Schalke) - Ernst (Schalke), Frings (Brémy) - da Silva (Stutgart), Bruggink (Hannover) - Toni (Bayern), Kuranyi (Schalke)

Jaroslav Drobný se díky svým zákrokům v bezbrankovém zápase Hertha - Hamburg dostal do ideální jedenáctky vloženého 29. kola. Před ním operuje stoperská dvojice Hannoveru 96 Ismael - Fahrenhorst. Ti vedle sebe hráli až od 38. minuty, kdy byl vystřídán Vinicius a na jeho místo přišel Fahrenhorst. Dalším hráčem Hannoveru v sestavě je Arnold Bruggink. Špílmachr přesně rozehrával míče, jeden gól dal a na jeden přihrál.

Tři hráče má také Schalke, po jednom v každé řadě. Christian Pander stíhal na levé lajně jak bránit, tak útočit, jeho nepříjemné centry zlobily defenzivu Chotěbuzi. V záloze exceloval Fabian Ernst. Kromě plnění defenzivních povinností zaskočil také útočným apetitem, díky kterému přihrál na dvě branky. Kevin Kuranyi dal čtyři branky a stal se také Hráčem kola.

Jeho kolegou v útoku je v našem výběru Luca Toni. Italský střelec dvakrát pokořil obranu Frankfurtu. Svým týmům k vítězství výrazně pomohli záložníci Antonio da Silva ze Stuttgartu, který dal druhý a přihrál na třetí gól VfB, a Torsten Frings. Brémský tahoun dal asi nejhezčí gól kola.

Velkým překvapením 29. kola byl výkon Daniela Baiera. Pravý obránce Wolfsburgu nastupuje sporadicky, naposledy hrál ve třiadvacátém kole deset minut, v základní sestavě naposledy na podzim. Nyní však odehrál povedené utkání a i přes prohru svého celku zaujal.