Zpět na » 1. Bundesliga » Středeční zápasy 29. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Středeční zápasy 29. kola Bundesligy

Středeční zápasy 29. kola Bundesligy © -

0

16.04. - Bayern Mnichov zvítězil ve Frankfurt 3:1 a Bundesligu vede už o deset bodů. Duisburg opět doma selhal, když prohrál s Karlsruhe. Ze tří bodů se radují také hráči Stuttgartu, Bielefeldu a Hannoveru.

Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 1:3 (1:0)

Bayern měl celý zápas převahu, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit a prohrával. Velice aktivní byl Luca Toni, který nastoupil na hrotu osamocen. První šanci měl ale Frankfurt, Ioannis Amanatidis vystřelil ve třetí minutě, Rensing s Luciem však stihli jeho ránu odpálit pryč ještě před tím, než se míč dokutálel za brankovou čáru. V 18. minutě měl velkou šanci Toni, ale ztroskotal na Pröllovi. Po půlhodině skvěle Eintracht využil jeden z protiútoků a díky Köhlerovi šel do vedení. Na konci poločasu měl Frankfurt obrovskou šanci k zvýšení náskoku, Amanatidis však po Feninově akci selhal. V 60. minutě mohl na 2:0 dát pro změnu Fenin, ale Rensing vyrazil na břevno. Za několik málo desítek vteřin se po rohu pověsil do vzduchu van Buyten a vyrovnal. Pak už úřadoval Toni, který dvěma góly dokonal obrat. Nejprve se trefil po hezké akci Schweinsteigera, v 85. minutě pak po prudkém centru Schlaudraffa.

Branky: 29. Köhler - 60. van Buyten, 74. a 85. Toni

Rozhodčí: Rafati

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Russ, Galindo, Spycher - Inamoto - M. Fink (81. Caio), Köhler - Fenin, Weissenberger (71. Heller) - Amanatidis

Bayern: Rensing - Sagnol (78. Lahm), Lucio, van Buyten, Lell - Schweinsteiger, Ottl - Sosa, Kroos (46. Podolski) - Ribery (68. Schlaudraff) - Toni

Diváci: 51 500 (vyprodáno)

Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Dvacet minut se hrál sice ne nezajímavý zápas, ale bez výraznějších šancí. Pak se však s nimi roztrhl pytel. Nejprve leverkusenský Barnetta zkoušel překvapit Fernandeze u bližší tyče, hned potom trefil na druhé straně Wichniarek konstrukci Adlerovy svatyně. Za deset minut si Polák připsal další obrovskou šanci, opět bez gólové tečky. Na začátku druhé půle vyskočil Mijatovič na Marxův přímý volný kop a Bielefeld se díky němu ujal překvapivého vedení 1:0. Kdo čekal ofenzivní smršť Bayeru, mýlil se. I další příleřitosti si vypracovaváli převážně hráči domácí Arminie. V 86. minutě mohl vedení Bielefeldu pojistit střelec první branky Mijatovič, jenže neproměnil pokutový kop.

Branky: 51. Mijatovič

Rozhodčí: Fleischer

Bielefeld: R. Fernandez - Kučera, Mijatovic, Gabriel, Schuler - Kauf - Kirch, T. Marx - Halfar (90. Zuma), Eigler (76. Kamper) - Wichniarek (90. Böhme)

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich (59. Bulykin), Callsen-Bracker, Sarpei - Sinkiewicz - Rolfes - Barbarez (46. Schwegler) - Kiessling, Barnetta (35. Dum) - Gekas

Diváci: 19 400

VfB Stuttgart - 1. FC Norimberk 3:0 (3:0)

Utkání mězi úřadujícím mistrem a posledním vítězem národního poháru začalo mnohem lépe pro domácí. Ve třetí minutě vystřelil Cacau a Blažkovi smolně prošel míč do sítě - 1:0. Cacau byl hrdinou i za deset minut, kdy Stuttgart zvýšil vedení. Brazilský útočník totiž ideálně našel da Silvu a záložník si sám před Blažkem poradil na jedničku. Norimberk zbraně nesložil a snažil se snížit Vittekem, jenže se nepovedlo. A pak přišla 31. minuta, ve které si Fernando Meira vyskočil na da Silvův roh a zblízka upravil na 3:0. V 52. minutě mohl druhý svůj gól přidat Cacau, ale zmatků v defenzivě FCN nevyužil. V 58. minutě musel hřiště opustit Jaromír Blažek kvůli bolestem zad a mezi tyče se postavil jeho náhradník Klewer. Plné ruce práce neměl, Stuttgart už se do útoku moc netlačil.

Branky: 3. Cacau, 13. da Silva, 31. Fernando Meira

Rozhodčí: Wagner

Stuttgart: R. Schafer - Beck, Fernando Meira (37. Tasci), Delpierre, Magnin - Pardo, da Silva - Hilbert (87. Schuster), Bastürk, Boka (80. Fischer) - Cacau

Norimberk: Blažek (58. Klewer) - Kristiansen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Galásek, Engelhardt - Saenko, Misimovic (80. Mintál), Vittek - Charisteas (46. Mnari)

Diváci: 45 000

Borussia Dortmund - Hannover 96 1:3 (0:2)

Thomas Doll měl před utkáním velké starosti na místě brankáře. Weidenfeller je zraněn dlouhodobě, Ziegler se zranil až teď. Právě kvůli této možnosti koupilo vedení v zimě zkušeného Badeho, jenže Doll před utkáním raději ukázal na dvacetiletého Marcela Hötteckeho. Ve dvanácté minutě musel řešit nepříjemnou ránu Husztiho, kterou vytáhl alespoň na roh. V 18. minutě střílel z přímého kopu Bruggink, o tři minuty později ze stejné situace zahrozil na druhé straně Petrič. Ve 38. minutě už se Brugginkova střela ze standardní situace ujala a Hannover vedl 1:0. Ve 42. minutě prodloužil hlavou roh Ismael a stejným způsobem poslal za Höteckeho záda míč Fahrenhorst. V té chvíli byl na hřišti necelých pět minut. V 64. minutě poslal Doll na hřiště Freie a švýcarský kononýr snížil na 1:2 hned za minutu! Nestačilo to však ani na bod, protože v 78. minutě zakončil svělý protiútok Huszti.

Branky: 65. Frei - 38. Bruggink, 42. Fahrenhorst, 78. Huszti

Rozhodčí: Perl

Dortmund: Höttecke - P. Degen (38. Kruska), Hummels, R. Kovac, Dede - Kehl - Blaszczykowski, Kringe - Federico (64. Frei) - Klimowicz (76. Valdez), Petric

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius (38. Fahrenhorst), C. Schulz - Lala - Balitsch (63. Hashemian), Huszti - Bruggink - Hanke, Štajner (82. Zuraw)

Diváci: 61 400

MSV Duisburg - Karlsruher SC 0:1 (0:0)

Karslruhe jelo do Duisburgu s velice špatnou formou, ale nakonec dokázalo vyválčit všechny tři body. Jediný gól zápasu dal budoucí hráč Dortmundu Tamas Hajnal v 81. minutě. Byl na konci pozoruhodné kombinace ještě s Freisem a Kennedym. Před tím byla hra celkem vyrovnaná, navrch ale přece jen měli spíše hráči Duisburgu. V první půli zakončoval Nicolescu a Georgiev, v druhém poločase Lavrič a Avalos. Nikdo jiný se ale kromě Hajnala netrefil, fotbal se hraje na góly, a tak Karlsruhe vyhrálo 1:0.

Branky: 81. Hajnal

Rozhodčí: Brych

Duisburg: Starke - Lamey, Avalos, Schlicke, Willi (82. Weigneau) - Grlic, Bodzek - Tiffert (46. Lavric), Maicon (82. Daun), Georgiev - Niculescu

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Stoll, Eichner - Aduobe, Porcello - Staffeldt (70. Timm), Hajnal (87. Buck), Freis (90. Kapllani) - Kennedy

Diváci: 20 255