Zpět na » 1. Bundesliga » Úterní zápasy 29. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Úterní zápasy 29. kola Bundesligy

Úterní zápasy 29. kola Bundesligy © -

0

15.04. - Bundesliga pokračovala vloženým devětadvacátým kolem. Brémy vyhrály v Rostocku, Schalke doma rozdrtilo 5:0 Cottbus a Hamburg jen remizoval na hřišti Herthy Berlín. Bochum bez gólmana Laštůvky překvapivě zvítězila na půdě Wolfsburgu.

Hansa Rostock - Werder Brémy 1:2 (0:0)

Oběma mužstvům i s blížícím se koncem ligy o něco jde. Brémy bojují o Ligu Mistrů, Rostock zase o udržení. V úvodu utkání se snažil kombinovat hlavně Werder, zatímco Rostock pozorně bránil. Proto si první šanci Brémy vypracovaly až ve dvacáté minutě, kdy střílel Naldo. Rostock se potom snažil hru srovnat a více se tlačil také do ofenzivy. Výsledkem byly dvě střely z dálky, zkoušel to Bülow a Rahn. V 57. minutě ukázal Torsten Frings jednu ze svých předností. Parádní střelou z dálky poslal hosty do vedení. Rostocku se však podařilo srovnat, v 76. minutě zakončil protiútok žolík Hahnge - 1:1. V 82. minutě pak Gledson fauloval Fringse a k nařízené penaltě se postavil Naldo. Jeho pokus Wä,chter vyrazil, ovšem nejrychleji míč doběhl Klasnič a z osmi metrů rozhodl utkání.

Branky: 76. Hahnge - 57. Frings, 82. Klasnič

Rozhodčí: Drees

Rostock: Wachter - Sebastian, Orestes, Gledson, M. Stein - Bartels, Bülow, Rathgeb, Rahn (60. Pearce) - Kern (73. Cetkovic), Menga (73. Hahnge)

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen (73. Owomoyela) - Baumann - Frings, Borowski - Diego (73. Hunt) - Klasnič, Sanogo

Diváci: 22 000

Hertha Berlín - Hamburger SV 0:0

Před dvěma koly se Juan Pablo Sorín dostal poprvé v sezoně na hřiště, po dlouhém zranění odehrál jen pár minut. O víkendu už Argentinec zvládl téměř poločas a dneska už byl v základní sestavě HSV. Jenže jeho smůla na zranění neskončila, v osmnácté minutě si poranil stehno a musel střídat. Defenzivní zápas nechtíc na chvíli oživil Rudolf Skácel, když chyboval, a Mohamed Zidan běžel s Ben Hatirou na bránu Herthy. Drobný však lovit míč se sítě nemusel. Po poločase byla aktivnější Hertha, z přímého kopu střílel Ebert, Piszczek to pak zkoušel ze hry. Klíčový moment přišel v minutě 75. Simunič fauloval v pokutovém území Demela, jenže Olič nabídnutou šanci zahodil.

Rozhodčí: Sippel

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, Simunic, Skácel - Lustenberger (69. Dardai), Kacar, Mineiro, Piszczek - Ebert (76. Bieler) - André Lima

Hamburg: F. Rost - Benjamin, B. Reinhardt, Mathijsen, J. Boateng (55. Brecko) - de Jong - Demel, Trochowski, Sorín (18. Ben-Hatira) - Zidan, Olič (76. Guerrero)

Diváci: 40 282

VfL Wolfsburg - VfL Bochum 0:1 (0:0)

Ve Wolfsburgu se hrál zajímavější zápas než v Berlíně, přesto to i zde dlouho vypadalo na berzbrankovou plichtu. Aktivní byli zprvu domácí, jenže Laštůvkův náhraník Renno v brance Bochumi nepustil za svá záda rány Gentnera, Marcelinha ani Baiera. Bochum zahrozila Yahiou, na konci půle pak Wolfsburg Džekem. I část druhá patřila především domácím borcům, Bochum se prosazovala jen sporadicky. Mezi 70. a 80. minutou střílel Dejagah a dvakrát Hasebe. Jenže byla to Bochum, kdo se nakonec radoval z vítězství. Bechmann zatáhl míč do útoku, na penaltovém puntíku našel Šestáka a slovenský útočník s jistotou kanonýra zavěsil.

Branky: 88. Šesták

Rozhodčí: Gagelmann

Wolfsburg:
Benaglio - Baier, Ricardo Costa, Simunek, M. Schafer (71. Niang) - Gentner, Josué, Marcelinho (71. Krzynowek), Hasebe - Dzeko, Dejagah

Bochum: Renno - Concha, Maltritz, Yahia, Meichelbeck - O. Schröder, Imhof - Azaouagh (79. Drsek) - Šesták, Mieciel (72. Auer) - Byelik (62. Bechmann)

Diváci: 19 000

FC Schalke 04 - Energie Cottbus 5:0 (3:0)

Kevin Kuranyi si v Gelsenkirchenu otevřel střelnici a celkem čtyřikrát s fanoušky oslavil vstřelenou branku. Jednou zkoušel střelu hned v samém úvodu, ale zatím neuspěl. Ve třinácté minutě si šanci vypracovali hosté, Mistreski však dopadl jako Kuranyi o několik minut dříve. Za chvíli zkoušel štěstí Sanchez, také neúspěšně. Ve 31. minutě hlavičkoval po Panderově přímém kopu Bordon a da Silva si míč srazil do branky. A potom přišla Kuranyiho one man show! 37. minuta - prosadil se po Ernstově střele. 41. - krátký dribling a nádherný gól z dvaceti metrů. 59. - Ernstova přihrávka vybídla Kevina k oslavě hattricku. A konečně v 80. minutě přišel gól hlavou, centroval Rafinha.

Branky: 31. da Silva (vl. gól), 37., 41., 59., 80. Kuranyi

Rozhodčí: Schmidt

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Bordon, Pander - Jones (88. Grossmüller), F. Ernst - A. Streit (76. Asamoah), Halil Altintop, Sanchez - Kuranyi (85. Larsen)