Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 28. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 28. kole Bundesligy

Češi ve 28. kole Bundesligy © -

0

14.04. - V osmadvacátém kole jsme hodnotili celkem sedm českých hráčů, nejlepším z nich byl Rudolf Skácel. Norimberkská dvojice Blažek - Galásek a wolfsburgský Šimůnek hodnoceni nebyli, poněvadž jejich utkání bylo odloženo.

I v tomto kole hodnotíme Čechy v Bundeslize hvězdičkami. Pět hvězdiček dostane fotbalista, jenž oslní, čtyři si vyslouží za velice povedený výkon, tři dostane hráč, který odehraje dobrý zápas. Podprůměrný výkon si zaslouží dvě hvězdy a Čech hrající "pod psa" obdrží jen jednu.

hvězdahvězdahvězdahvězda

Rudolf Skácel
Skácel je záložník s velice dobrou střelou, a proto bylo s podivem, že se do tohoto víkendu ještě ani jednou střelecky neprosadil. V sobotu se mu to v Bochumi povedlo, a přestože to byl trochu šťastný gól, určitě z něj měl velikou radost. Hertha potom jednou inkasovala a remizovala 1:1.

hvězdahvězdahvězda

Jan Laštůvka
Laštůvka byl tím, kdo dostal od Skácela první jeho gól v německé Bundeslize. Jinak ale chytal naprosto spolehlivě a ve většině statistik byl lepší než jeho protějšek Drobný. V 69. minutě musel pro zranění střídat, bude chybět asi dva týdny. Pro Bochum to jistě bude ztráta.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný také chytal dobře, také dostal jen jediný gól. Na konci poločasu ho hlavou překonal bochumský obránce Yahia. Jinak se ale na něj mohli jeho spoluhráči spolehnout, ve svých osmadvaceti letech chybuje málokdy.

Radim Kučera
Bielefeld prohrál v důležitém záchranářském souboji, a tak Radima Kučera snad ani nemohlo těšit to, že byl nejlepším obráncem Arminie. Ta dostala jediný gól, z penalty se trefil Skela. Kučera byl jistotou, s přehledem vůdcoval defenzivní linii Bielefeldu.

Jiří Štajner
Do sestavy Hannoveru se vrátil Mike Hanke a jelikož Hecking preferuje styl 4-2-3-1, musel se Štajner přesunout do zálohy. Nehrál špatně, snažil se střílet i přihrávat a často zapojovat do hry, ale v útoku mu to přece jen sedělo více.

Martin Fenin
Na začátku jara si všichni fandové české reprezetace pochvalovali, že se sice střelecky nedaří Kollerovi ani Barošovi, ale aspoň máme nesmírně produktivního Fenina. To už ale neplatí, gólový půst frankfurtského útočníka neutěšeně narůstá. Alespoň se srdnatě bil v osobních soubojích a vyšel z nich často jako vítěz.

hvězdahvězda

Michal Papadopulos
Přišel až v šedesáté minutě a kouč Prasnikar asi věděl, proč ho neposlal na hřiště na celý zápas. Papadopulos se málo zapojoval do hry, jednou vystřelil, ale to je i na třicet minut málo. Pokud se Michal chce v Bundeslize udržet, bude muset přidat.