Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 28. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 28. kola Bundesligy

Hodnocení 28. kola Bundesligy © -

0

14.04. - Osmadvacété kolo ovládly týmy Brém, Leverkusenu a Bayernu a ty také nejvíce zaplnily pravidelné rubriky. Dočtete se ale také o předčasně ukončenem zápase v Norimberku nebo nesportovním gestu Sergia Pinta.

Tým kola: Werder Brémy
Brémy odehrály důležité utkání proti Schalke a zvládly ho na výbornou. Přestože nakonec Schalke mělo více střeleckých pokusů, jasně prohrálo. Werder se dostával do vyloženějších šancí a dokázal je proměnit. Po šedesáti minutách hry vedl 3:1 a zkázu hostů dokonal střídají Klasnič, který dal dva góly, což znamenalo konečný výsledek 5:1.

Hráč kola: Luca Toni
Italský kanonýr potvrzuje vynikající formu a ničí soupeře dál. Tentokrát to odnesla Borussia Dortmund. Už ve 3. minutě vedl Bayern nad Borussií, když Toni přihrával na gól Podolskimu. Sám se v první půli trefil dvakrát a po dvaadvaceti minutách bylo v Allianz Areně rozhodnuto. Toni hrál v pohodě a s přehledem. S osmnácti brankami vévodí tabulce střelců.

Zajímavost kola: V Norimberku nedohráno
Fanoušci Norimberku odešli domů zklamaní, přestože jejich tým vedl v poločase nad Wolfsburgem 1:0. Dál se totiž nepokračovalo. V pátek večer byl v Norimberku takový liják, že na hřišti se nedalo hrát. Sestupem ohoržený Norimberk hrál dobré utkání, Blažek chytil penaltu, ale zda to domácím k něčemu bylo, se teprve rozhodne.

Tleskáme: Domácím suverenům
Hráči Brém, Leverkusenu i Bayernu měli doma velice nepříjemné soupeře, ale poradili si s nimi skvěle. Brémy rozdrtily v souboji o druhé místo Schalke 5:1, Leverkusen zase vyklepl Stuttgart v bitvě o pohár UEFA a Bayern si v zápase s rivalem z Dortmundu s chutí zastřílel a pětigólovým debaklem si pojistil první příčku.

Pískáme: Nesportovnímu Sergiu Pintovi
Hannoverský záložník Sergio Pinto, střelec vyrovnávacího gólu z 35. minuty, byl zhruba po hodině hry tvrdě atakován Toskim. Pinto faul psychicky neunesl a snažil se Toskiho vleže kopnout do citlivých míst. Sudí Kinhöfer jej po zásluze poslal do sprch a disciplinární komise pak udělila hráči trest na pět zápasů.

Sestava kola:
Adler (Leverkusen) - Castro (Leverkusen), Mertesacker (Brémy), Demichelis (Bayern), Lahm (Bayern)- Baumann (Brémy), Borowski (Brémy), Rolfes (Leverkusen)- Klasnič (Brémy), Toni (Bayern), Bartels (Rostock)

Brémy, Leverkusen a Bayern rozstříleli své soupeře a jejich hráči naprosto ovládli ideální sestavu FotbalPortalu. Jediným zástupcem mimo trio nejlepších týmů 28. kola je rostockský jednadvactiletý mladík Tim Bartels. Ten dal dvě branky a zajistil tak svému týmu důležité tři body v utkání s Karlsruhe.

Čtyři hráče mají ve výběru Brémy, po třech dosadil Leverkusen s Bayernem. Werderský obránce Per Mertesacker je jedním z nejlepších stoperů už nejednu sezonu, pomalu roste pro evropský velkoklub. Za defenzivní práci se dostal do sestavy také Baumann, který však navíc přidal i třešničku v podobě gólu. Tim Borowski branku nedal, ale skvělý výkon korunoval dvěma brankovými přihrávkami a ukázal, jak bude příští sezonu Werderu chybět. Ivanu Klasničovi stačila pouhá půlhodinka ke dvěma přesným zásahům do sítě Schalke a tím si také zasloužil zařazení do nejlepší jedenáctky FotbalPortalu 28. kola.

Na výhře Leverkusenu měl velký podíl excelentně chytající Adler, který se do výběru dostal na úkor také výborných Wieseho či Enkeho. Pravou lajnu skvěle brousil Gonzalo Castro a bránící hráči Stuttgartu na něj za celý zápas nenašli účinný recept. Defenzivní záložník Simon Rolfes dal dvě branky a potvrdil pověst jednoho z nejlepších hráčů Bundesligy v této sezoně.

V dresu Bayernu zazářili obránci Martin Demichelis a Phillipp Lahm. Druhý jmenovaný výrazněji podporoval útok, připravil druhý gól Mnichova. Nejlepším byl Luca Toni, který dal dvě branky, pojistil si místo na čele tabulky střelců a získal ocenění Hráč kola. Proti Dortmundu odehrál vynikající zápas také Zé Roberto nebo Podolski, ti už se ale mezi nejlepších jedenáct nedostali.