Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 28. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 28. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 28. kola Bundesligy © -

0

13.04. - Dvěma jasnými výsledky skončily nedělní zápasy 28. kola Bundesligy. Leverkusen porazil Stuttgart 3:0 a Bayern rozdrtil Borussii 5:0. Bayern si tak upevnil první pozici a Levekusen se dostal na místa, která zaručují pohár UEFA.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 3:0 (2:0)

Michael Skibbe nakonec neudělal v sestavě takový vítr, jaký odborníci očekávali, a mohl být rád. Aktivněji sice začali hosté a jejich převaha vyústila šancí Cacaua, ale gól do Adlerovy sítě nepřišel. V patnácté minutě musel střídat Hitzlsperger, Castro mu totiž faulem poranil koleno. Ve třicáté minutě přišla obrovská šance VfB, ale Hilbertovu střelu do šibenice senzačně zlikvidoval René Adler. Ve 41. minutě se do Ulreichem vyraženého míče opřel střední záložník Rolfes a otevřel skóre. Leverkusen přidal ještě gól do šaten, po skvěle zvládnutém protiútoku nacentroval Barnetta na Kiesslinga a útočník Bayeru zdvojnásobil vedení.

S VfB branka viditelně otřásla a už se nedokázal z šoku vzpamatovat. Zatímco v první půli měl lehkou převahu, v druhé části se už do šancí dostával jen sporadicky. Jednu z nich měl Khedira, ale Adlerovo čisté konto neohrozil. Parádní utkání hrál Simon Rolfes, který nejprve na začátku poločasu vyzval k zvýšení náskoku Gekase a když ten odmítl, vzal na sebe v 70. minutě odpovědnost sám a upravil na konečných 3:0.

Branky: 41., 70. Rolfes a 45. Kiessling

Rozhodčí: Kempter

Leverkusen: R. Adler - Castro, Callsen-Bracker, M. Friedrich, Sarpei - Rolfes, Sinkiewicz (76. Schwegler) - Kiessling, B. Schneider (42. Barbarez), Barnetta (80. Dum) - Gekas

Stuttgart: Ulreich - Beck, Fernando Meira, Delpierre, Boka (76. Magnin) - Pardo, Khedira (60. da Silva) - Hilbert, Hitzlsperger (15. Marica) - Bastürk - Cacau

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 5:0 (4:0)

V útoku se vedle Toniho objevil Podolski a letos málo nasazovaný mladík rychle ukázal, jak se o základní sestavu bojuje. Lellův centr totiž ve třetí minutě sklepl Toni právě na Podolskiho a ten otevřel skóre. Za dalších pět minut byl stav zápasu už 2:0, tentokrát centroval Lahm a střelcem byl Zé Roberto. Bayern Dortmund šetřit nezačal, naopak své osobní statistiky si vylepšil Luca Toni. V osmnácté minutě přijal přihrávku nezvykle ofenzivně hrajícího Sagnola a dal na 3:0. Byl to jeho třicátý soutěžní zásah v letošní sezoně. Už za čtyři minuty přidal čtvrtý gól Mnichova v zápase a svůj osmnáctý v Bundeslize.

Zápas získal nádech debaklu a občas zaváněl exhibicí. Do poločasu se však skóre už nezměnilo. V 64. minutě se stalo nepředstavitelné, do šance se dostala také Borussia. Kovačovo sólo zakončil Kringe střelou těsně vedle Rensigovy tyče. Za tři minuty přidal pátý gól zápasu Ottl, když poslal za Zieglerovy záda Podolskiho falšovaný centr. Bayern - Dortmund 5:0!

Branky: 3. Podolski, 8. Zé Roberto, 18., 22. Toni, 67. Ottl

Rozhodčí: Merk

Bayern: Kahn (46. Rensing) - Lell, van Buyten, Demichelis, Lahm - Ottl, Zé Roberto - Sagnol (61. Kroos), Schweinsteiger (70. Sosa) - Podolski, Toni

Dortmund: Marc Ziegler - P. Degen, Hummels (46. Kovač), Wörns, Dede - Tinga, Kehl - Valdez (73. Blaszczykowski), Kringe - Frei, Petrič (46. Klimowicz)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)