Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 28. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 28. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 28. kola Bundesligy © -

0

12.04. - Fotbalisté Brém rozstříleli Schalke 5:1, když dvě branky vstřelil střídající Klasnic. Kromě zápasu Bochum - Hertha měla zbývající utkání vítěze. Hannover porazil Frankfurt v posledních minutách, Duisburg si opět odváží všechny tři body ze hřiště aspiranta na evropské poháry.

Werder Brémy - FC Schalke 04 5:1 (2:1)

Šestigólová přestřelka byla přehlídkou gólů hlavou a mnohem větší radost z ní měli příznovci Brém. První šance ale mělo Schalke. V šesté minutě napřáhl z přímého kopu Pander, který dostal přednost před Rafinhou, a střela byla velice nebezpečná. Za chvíli střílel Halil Altintop, rovněž bez gólové tečky. A tak zaúřadoval Werder. Bordon odhlavičkovával nedůrazně, čehož využil Pasanen, který posadil míč přímo na hlavu Baumanna - 1:0. Za necelou čtvrthodinku hezky zakombinovali hráči Brém, čímž udělali prostor Borowskimu a ten vyzval Sanoga ke druhému gólu hlavou. I jediný zásah Schalke byl ze vzduchu, postaral se o to jeden z nejlepších hlavičkářů Bundesligy Kuranyi. Ale v druhém poločase poslal znovu Borowski přesný centr a Rosenberg, jak jinak než hlavou, upravil na 3:1. Pochopení pro hlavičkovanou neměl Ivan Klasnič, který své dva góly docílil přesnými ranami levou nohou.

Branky: 19. Baumann, 33. Sanogo, 59. Rosenberg, 76. a 89. Klasnič - 41. Kuranyi

Rozhodčí: Grafe

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen - Baumann - Frings, Borowski (60. Hunt) - Diego (86. Özil) - Rosenberg (61. Klasnic), Sanogo

Schalke: Neuer - Westermann (73. Rafinha), Bordon, Krstajic, Pander - Jones, F. Ernst - A. Streit, Halil Altintop (59. Asamoah), Sanchez (65. Lövenkrands) - Kuranyi

Diváci: 42 100 (vyprodáno)

VfL Bochum - Hertha Berlín 1:1 (1:1)

V minulých dnech jsme na FotbalPortalu mluvili o tom, že Rudolf Skácel se ještě gólově neprosadil. A tak levonohý záložník zabojoval a konečně se zapsal mezi střelce. Paradoxně v zápase, který odehrál nejdefenzivněji v Bundeslize, hrál spíše levého obránce než záložníka. V 28. minutě centroval z přímého kopu Skácel na André Limu, ten sice nedoskočil, ale letící míč stejně skončil v síti brankáře Laštůvky. V následující desetiminutovce kopal Skácel další dva trestné kopy a byly to nejnebezpečnější šance Herthy. Ani Jaroslav Drobný nebyl bez práce, parádní zákrok vytáhl ve 40. minutě. Jenže hend za dvě minuty byl překonán, Azaouaghova standardní situace skončila gólem díky hlavičce Yahii. I v druhé půli byly k vidění nadějné příležitosti ke gólu, jenže čeští brankáři už neinkasovali. Nejblíže ke gólu byl Mineiro, který trefil tyč.

Branky: 42. Yahia - 28. Skácel

Rozhodčí: Brych

Bochum: Laštůvka (69. Renno) - P. Bönig, Yahia, Maltritz, Pfertzel - Imhof, O. Schröder - Šesták, Azaouagh, D. Fuchs (83. Bechmann) - Auer (62. Byelik)

Hertha: Drobny - Chahed, A. Friedrich, Simunic, Skacel - Kacar, Mineiro - Lustenberger (83. Dardai), Piszczek (85. Bieler) - Ebert - André Lima

Diváci: 20 883

Energie Cottbus - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)

V hlavní roli byl, jako ostatně v mnoha zápasech Energie, Ervin Skela. Ve dvanácté minutě centroval nadějně, ale na jeho míč nedoskočil Jelič ani da Silva. Už před touto téměř šancí byl v nadějné pozici hostující Wichniarek, ale nedal, stejně jako Halfar v 17. minutě. Cottbus mohl jít do vedení ve 27. minutě, jenže rána Tima Rosta z dvaceti metrů Fernandeze nepřekonala. Pět minut po změně stran přišla klíčová událost celého utkání. Jelič centroval na své spoluhráče do pokutového území, kde rukou zahrál levý obránce Arminie Schuler. Ervin Skela vzal na sebe zodpovědnost a penaltu proměnil. Zdvojnásobit vedení se pokoušel v 55. minutě Angelov a o deset minut později také Papadopulos. Bielefeld se o vyrovnání výrazněji snažil až v samém závěru, bohužel pro ně neuspěl ani Kučera, ani smolař Schuler.

Branky: 51. Skela (pen.)

Rozhodčí: Meyer

Cottbus: Tremmel - da Silva, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - S. Angelov, T. Rost - Rivic (68. Bassila), Skela (89. Radeljic), D. Sörensen - B. Jelic (59. Papadopulos)

Bielefeld: Fernandez - Bollmann, Mijatovic, Kucera, Schuler - Kauf - Kirch, T. Marx (41. Tesche, 80. Kampantais) - Halfar (64. Kamper), Eigler, Wichniarek

Diváci: 16 103

Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 2:1 (1:1)

Úvodní oťukávací patnáctiminutovku ukončil nadějnou střelou obránce Hannoveru Ismael. Potom přišla opět pasáž ve středu pole a po ní si tlak vytvořili hosté. Ve 23. minutě střílel Amanatidis, za minutu to pak zkoušel Fink. Úspěšný ale byl až Russ ve 27. minutě. Ismael odhlavičkovával pouze na nohu frankfurtského obránce, který nedal Enkemu nejmenší šanci. Ve 34. minutě kombinovali Fink s Köhlerem, jenže gólem svou akci nezakončili a hned za minutu je to dost mrzelo. Sergio Pinto totiž napřáhl z dvaceti metrů a vyrovnal. Hannover vletěl neuvěřitelným způsobem do druhého poločasu. Dvě šance měl nový hráč zápasu Hashemian, jednu Hanke. Eintracht zahrozil až v 56. minutě zásluhou Amanatidise. V 61. minutě rapidně vzrostly akcie hostí. Domácí záložník Pinto totiž šlápl na Toskiho a viděl červenou kartu. Frankfurt však přesilu nepřetavil v převahu a v 89. minutě inkasoval! Hashemian našel Schulze, který zblízka překonal Prölla.

Branky: 35. Pinto, 89. Schulz - 27. Russ

Rozhodčí: Kinhofer

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Fahrenhorst (46. Hashemian), Vinicius - Lala, C. Schulz - S. Pinto, Štajner, Huszti (90. Krebs) - Hanke (68. Rausch)

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Russ, Galindo, Spycher - Inamoto (78. Mahdavikia) - M. Fink, Köhler - Fenin, Toski (68. Mantzios) - Amanatidis

Diváci: 38 104

Karlsruher SC - Hansa Rostock 1:2 (0:1)

Začátek utkání patřil Karlsruhe. Ve druhé minutě stál v malém vápně Iashvili, ale ve velké šanci vůbec netrefil míč. Za deset minut měl dobrou příležitost Freis, také nedal. A když se neujala ani hlavička Porcella z dvacáté minuty, přišel trest. Ve třicáté minutě nakopl míč budoucí hráč KSC Sebastian, Kern prodloužil na Bartelse a ten s přehledem otevřel skóre. Bartels měl velké šance i v druhé půli, ale jeho chvíle měla přijít až na konci utkání. V 70. minutě se střelec Kennedy změnil v asistenta a přihrál Freisovi na vyrovnávací gól. Karslruhe ale zaspalo v 84. minutě, kdy jeho obrana nechala úplně volného Bartelse a útočník Rostocku podruhé překonal Millera.

Branky: 70. Freis - 30. a 84. Bartels

Rozhodčí: Fleischer

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Stoll, Eichner - Aduobe, Porcello (55. Kapllani) - Freis, Hajnal (82. Stindl), Iashvili (61. Timm) - Kennedy

Rostock: Wachter - Sebastian, Orestes, Gledson, M. Stein - Rathgeb - Bülow, Kern (88. Lukymia), Rahn (74. Pearce) - Hahnge (57. Cetkovic), Bartels

Diváci: 27 714

Hamburger SV - MSV Duisburg 0:1 (0:0)

Duisburg překvapil Hamburg trpělivou hrou. Poctivě bránil a v pravý čas zaútočil. Kvůli pečlivé defenzivě hostí zahrozil Hamburger SV až ve dvacáté minutě. Jenže ´Rafa´ van der Vaart není takovým zabijákem jako na podzim a skóre neotevřel. První šance Duisburgu se datuje do 37. minuty, Tiffert na Rosta nevyzrál. V 50. minutě zkoušel volej znovu van der Vaart, opět bez gólvé tečky. Ta přišla za čtyři minuty, ovšem do sítě HSV. Kompany trochu podcenil souboj s Grličem, ten v pokutovém území ještě obelstil Reinhadta a vystřelil - 0:1. Hamburg vystupňoval tempo. 58. - van der Vaart střílel z přímého kopu, 63. - de Jongovi chyběli centimetry, 68. - Guerrero hlavičkoval jen do brankáře. Když se neujaly ani dvě střely de Jonga a jedna Reinhardta z poslední desetimintovky, připravil zápas HSV - Duisburg největší překvapení kola.

Branky: 54. Grlič

Rozhodčí: Weiner

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Demel, Atouba (77. Sam) - de Jong, Kompany - Trochowski (56. Sorin), van der Vaart, Zidan (89. Putsilo) - Guerrero

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu (82. Fernando), Avalos, Willi - Grlic, Bodzek, Tararache - Tiffert (77. Georgiev), Maicon - Niculescu (78. Daun)

Diváci: 50 000