Zpět na » 1. Bundesliga » Vodní bitva v Norimberku předčasně ukončena

1. Bundesliga - Vodní bitva v Norimberku předčasně ukončena

Vodní bitva v Norimberku předčasně ukončena © -

0

11.04. - Páteční zápas osmadvacátého kola německé Bundesligy mezi Norimberkem a Wolfsburgem byl po prvním poločase přerušen. Jaký bude další osud utkání, ve kterém po prvních 45 minutách vedli domácí 1:0, není jasné.

Už několik hodin před zápasem v Norimberku hustě pršelo a foukal i silný vítr. Když se však začínalo, málokdo předpokládal, že by se zápas nedohrál. Jistě, terén nebyl ideální, ale hratelnost byla stále dobrá. Až někdy po dvacáté minutě utkání začalo být hřiště nasáklé jako houba a hra začala být deštěm silně ovlivněna.

První poločas se ještě s problémy dohrál, ale bylo jasné, že druhá půle je vážně ohrožena. Protože v přestávce liják neustával, spíše naopak, pokračování bylo stále nepravděpodobnější. Po více než třiceti minutách rozhodování ukončil rozhodčí Drees utkání. Kdo zmáčený trávník viděl a byl nezaujatým divákem, musel rozhodnutí hlavního sudího a delegáta utkání ocenit.

Nedá se však divit fanouškům FCN, že ukončení zápasu přijali s nevolemi a hlasitým pískotem dali najevo, že by si dohrání zápasu přáli. Jejich miláčci totiž bojují o záchranu a důležitý zápas s rozjetým soupeřem zvládali a vedli 1:0.

Jak a kdy se bude přerušený zápas dohrávat není nyní, pár minut po skončení, jasné. Nejpravděpodobnější variantou se však zdá, že zápas bude v nejbližším termínu vložen a bude se opakovat plných devadesát minut s počátečním stavem 0:0.

Pokud by se tento předpoklad naplnil, nebylo by důležité, co se dnes stalo. Ale pro úplnost: V desáté minutě si Edin Džeko naběhl na přihrávku zleva a Andreasi Wolfovi nezbylo nic jiného, než poslat útočníka v pokutovém území k zemi. Jaromír Blažek se však vyznamenal a pokutový kop Marcelinha kryl.

Další průběh už pak významně ovlivnilo počasí. V 35. minutě dostal zprava přihrávku Ivan Saenko, měl hodně času, a proto si míč připravil na tvrdou střelu. Ta sice zdánlivě letěla doprostřed brány, jenže zaplaval a Benaglio zkoušel riskantně míč chytit do rukavic. Mokrý, těžký míč však nezkrotil a ten skončil v bráně.

Potom však gólmanské jedničce švýcarské reprezentace dvakrát nehratelný terén pomohl. Nejprve po střele Misimoviče, která by za normálních okolností snadno skončila v síti, ale dnes se zastavila v kalužích vody. A podruhé když dostal Charisteas přihrávku za obránce, ale vedení míče bylo složité a pomalé a obránci jej bez problému dostihli.

1. FC Norimberk - VfL Wolfsburg 1:0 (po poločase, nedohráno)

Branky: 35. Saenko

Rozhodčí: Drees

Norimberk: Blažek - Kristiansen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Galásek, Engelhardt - Vittek, Misimovič, Saenko - Charisteas

Wolfsburg: Benaglio - Riether (45. Laas), Ricardo Costa, Šimůnek, M. Schä,,fer - Josué - Gentner, Hasebe - Marcelinho - Dejagah, Džeko

Diváci: 40 000