Zpět na » 1. Bundesliga » V Německu se výtržnosti řeší!

1. Bundesliga - V Německu se výtržnosti řeší!

V Německu se výtržnosti řeší! © -

0

Líbilo se

08.04. - Zápas sedmadvacátého kola mezi Frankfurtem a Norimberkem byl ve znamení řádění fanoušků hostujícího celku, kvůli kterým musel rozhodčí Gagelmann na jednadvacet minut přerušit utkání. Disciplinární komise udělila pokuty v souhrné výši necelých dvou milionu korun.

Incident se odehrál po vyrovnávajícím gólu Norimberku Angelose Charistease z osmnácté minuty. Radost z branky se v kotli příznivců FCN změnil v řádění. Fanoušci provokovali obvyklým způsobem: konflikty s policií a házením světlic.

Frankfurt dostal za nedostatečnou pořadatelskou službu pokutu ve výší 25 000 eur, Norimberk musí vyplatit částku dvakrát vyšší. Hlavním důvodem je podle zprávy disciplinární komise DFB ohrožení hlavního rozhodčího, pomezního rozhodčího a nesportovní chování fanoušků.

Manažer FCN Martin Bader trest ve výši v přepočtu milionu a čtvrt českých korun přijal: "Pokutu příjmáme a doufáme, že se nic podobného již opakovat nebude. Je jasné, že nyní budeme zkoumat videozáznamy, spolupracovat s policií a pokud nalezneme vyníky, budeme po nich požadovat náhradu škody."

Pokud se budou incidenty na frankfurtském stadionu opakovat, budou následovat tvrdší postihy. Dostatečnou pákou na zlepšení pořadatelské služby je pro Eintracht hrozba uzavření části stadionu či hraní několika zápasů zcela bez přítomnosti fanoušků.

Je vidět, že když se chce, řešení se najde. I bez přísných zákonů, které mají na britských ostrovech, lze páky na neukázněné fandy najít.

"S fanoušky pracujeme, mluvíme a nyní vše ještě zintenzivníme. Takovéto incidenty už zažít nechceme," řekl Bader.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz, kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
tunak - 08.04. Odpovědět

Jak by to asi vypadalo na El Monumental, kdyby tohle dělali i v Argentině?

tunak
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články