Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 27. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 27. kola Bundesligy

Hodnocení 27. kola Bundesligy © -

0

07.04. - Norimberk zaujal svou hrou, jeho fanoušci se však ukázali v mnohem horším světle. Co vše ještě přineslo sedmadvacáté kolo?

Tým kola: 1. FC Norimberk
Tým, ve kterém hrají tři čeští fotbalisté, vyhrál poprvé na jaře. A to na hřišti ambiciózního Frankfurtu a postaral se tak zároveň o překvapení kola. Nicméně Norimberk hrál v obraně velmi dobře organizovaně a nezaskočil ho ani rychlý vedoucí gól domácích. Norimberk byl velmi produktivní a díky tomu si odvezl tři body.

Hráč kola: Ashkan Dejagah
Útočník Wolfsburgu nasměroval svůj tým k vítězství 3:2 nad Hannoverem. Byl u všech gólů. Zářil už v první půli, když ve 20. minutě otevřel skóre pěkně z voleje. O devět minut později přihrával na branku Marcelinhovi. A účet uzavřel v 71. minutě, když hlavou dával na 3:1. Obránci Hannoveru na něj tentokrát vůbec nestačili.

Obrat kola: Dortmund - Leverkusen
Když už to vypadalo, že si Bayer odveze ze Signal Iduna Parku tři body, udeřil v 87. minutě Frei a to neuvěřitelně povzbudilo celý tým. Tradičně výborní fanoušci hnali své miláčky dopředu a v 93. minutě rozhodl o vítězství Brazilec Dedé. Dortmund tak získal vše, Leverkusen nemá nic.

Tleskáme: Týmům bojujících o záchranu
Z pěti týmů, které bojují o setrvání v první Bundeslize, dokázaly tři naplno bojovat. Zvítězil Norimberk, Bielefeld i Cottbus, který v přímém souboji o udržení porazil Duisburg. Neuspěl ani Rostock a klesl na nevděčné šestnácté místo. Zdá se, že bojovat se bude do posledního kola.

Pískáme: Fanouškům Norimberku
Nejen u nás, ale i v Bundeslize mají problémy s neukázněnými fanoušky. Ve Frankfurtu řádili příznivci Norimberku, kteří se přehnaně radovali z vyrovnávacího gólu Angelose Charistease, a zápas musel být na více než dvacet minut přerušen. Jaký bude trest pro FCN se rozhodne asi ve středu.

Sestava kola:
Ulreich (Stuttgart) - Pinola (Norimberk), Mertesacker (Brémy), Lucio (Bayern), Dedé (Dortmund) - Ribéry (Bayern), Azaouagh (Bochum), Misimovič (Norimberk) - Dejagah (Wolfsburg), Frei (Dortmund), Halil Altintop (Schalke)

V sedmadvacátém kole německé Bundesligy nejvíce zaujali hráči Norimberku, Dortmundu a Bayernu. Všechny tři týmy mají ve výběru po dvou fotbalistech. Borussii táhli Frei a Dedé, kteří obrátili nepříznivý stav s Leverkusenem. Bayernský Lucio s Ribérym jsou stálicemi, to samé se dá říci o Misimovičovi, který je jedním z mála dobře hrajících norimberkských hráčů. Moderní bek Pinola musí v našem výběru zaskočit na pravé straně obrany.

Mezi gólmany zářili Ulreich a Wachter, vybrali jsme brankáře Stuttgartu, protože narozdíl od svého rostockského kolegy udržel čisté konto. Obrannou čtveřici doplňuje Mertesacker, který dlouhodobě patří do osy Brém i německé reprezantace. Ani Azaouagh není v sestavě FotbalPortalu poprvé, střední záložník dal za dobu svého jarního hostování v Bochumi už dva góly a na čtyři přihrál.

Halil Altintop nejprve ztratil své místo v základní sestavě Schalke, ale v posledních týdnech je zpátky a tento víkend se Slomkovi za důvěru odvděčil, když dal jediný gól střetnutí Schalke - Rostock. Dejagah si v soutěži připsal už sedm přesných zásahů, toto kolo to ale byly jeho první na jaře. Při absenci Grafiteho převzal jeho úlohu tento jednadvacetiletý mladík.