Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 27. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 27. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 27. kola Bundesligy © -

0

06.04. - Hráči Borussie Dortmund otočili ztracený zápas. Od 51. minuty prohrávali 0:1, ovšem v posledních pěti minutách otočili vývoj skóre. Bayern měl sice s Bochumí problémy, ale nakonec zvítězil a Bundesligu vede o devět bodů.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 2:1 (0:0)

První poločas byl celkem překvapivě v režii Borussie, která si vypracovala mnohem více nadějných příležitostí. V deváté minutě zahrozil Nelson Valdéz, mnohem nebezpečnější ale byla pro Leverkusen desetiminutovka mezi 20. a 30. minutou. Do ní se vešly dvě nadějné střely Petriče a jedna Dedého, žádná však ke smutku takřka sedmdesáti tisíc fanoušků neskončila v bráně. Když levý bek BVB Dedé neskóroval ani při své šanci v závěru poločasu, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé půle měl dvě nebezpečné střely Valdéz, znovu bez výsledku. V 51. minutě chyboval Dedé. Chtěl přihrát vlastnímu brankáři, jenže přihrávka se mu nepovedla podle představ a místo toho poslal Kiesslingovi ideální pas do běhu. Ten se nerozpakoval a otevřel skóre. Dedé však své zaváhání v závěru napravil a společně s Freiem se nejvíce zasloužil o obrat. Alexander Frei se zastřeloval v 77. minutě, kdy z přímého kopu trefil pouze tyč Adlerovy brány. O deset minut později si Dedé poradil s Castrem, nacentroval na švýcarského kanonýra a ten pravačkou vyrovnal. Ve třetí minutě nastavení napřáhl svou silnější levačkou sám Dedé a s trochou štěstí zajistil tři body pro Dortmund.

Branky: 87. Frei, 90. Dedé - 51. Kiessling

Rozhodčí: Wagner

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Hummels, Kovač, Dedé - Kehl - Kringe (69. Buckley), Tinga - Federico (55. Frei) - Valdez (69. Klimowicz), Petrič

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Sinkiewicz - Schwegler (90. Gresko), Rolfes - Barbarez - Kiessling, Gekas (74. Vidal)

Diváci: 69 400

Bayern Mnichov - VfL Bochum 3:1 (1:1)

Bochum hned ve čtvrté minutě dokonale zaskočila vyprodanou Allianz Arenu. Fuchs nabil Mimounu Azaouaghovi, který z pětadvaceti metrů křižnou střelou překonal Kahna. Už před tím ve třetí minutě měl dobrou příležitost Ribéry, ale jeho čas měl teprve přijít a nyní ještě nedal. Stejně dopadl i v šestnácté minutě po pěkné kombinaci s Zé Robertem a Tonim. V polovině třetí desetiminutovky mohli vyrovnat Zé Roberto a Lucio, jenže Laštůvka stále držel VfL ve vedení. Ve 27. minutě uviděl van Bommel druhou žlutou kartu, své mužstvo oslabil a s Bayernem to začalo vypadat špatně. Jenže čtyři minuty po vyloučení přišlo vyrovnání. Lucio si naskočil na Schweinsteigerův přímý kop a baníkovského odchovance překonal poprvé.

Lucio měl také první větší šanci druhého poločasu, ale tentokrát neuspěl. Po hodině hry si jednu z mála šancí Bochumi vypracoval Benjamin Auer. V 65. minutě opustil hřiště Lukas Podolski, který dostal přednost před Klosem, ale střelecky se neprosadil. V 74. minutě šel Bayern do vedení, Franck Ribéry se trefil z pokutového kopu po ruce bránicího hráče. Definitivní tečku za utkáním udělal Lell, který zužitkoval Kloseho přihrávku a upravil na konečných 3:1.

Branky: 31. Lucio, 74. Ribéry (pen.), 88. Lell - 4. Azaouagh

Rozhodčí: Weiner