Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 27. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 27. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 27. kola Bundesligy © -

0

05.04. - Stuttgart doma porazil Hamburg a potvrzuje tak zlepšené výkony. Brémy vyhrála v Berlíně, Schalke doma zdolalo Rostock. Překvapení se zrodilo ve Frankfurtu, kde domácí nestačili na Norimberk. Koller zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Hertha Berlín - Werder Brémy 1:2 (1:1)

Werder chtěl napravit zaváhání z minulého kola proti Duisburgu a vlétl do utkání skvěle. Hned v první minutě centroval zprava obránce Fritz, Rosenberg přeskočil Simuniče a hlavou otevřel skóre. Herthu však brzký gól nepoložil a domácí se snažili rychle vyrovnat. Ve třetí minutě nepřekonal Wieseho Raffael, ale desátá minuta už byla pro Herthu šťastnější. Rudolf Skácel poslal centr z přímého kopu přímo na hlavu André Limy a útočník, který nahradil zraněného Panteliče, zajistil vyrovnání. Oba střelci pak ještě několikrát zahrozili, byli jedními z nejaktivnějších hráčů svých týmů i v dalším průběhu. V 73. minutě poslal Frings dlouhý míč na Borowskiho a budoucí hráč mnichovského Bayernu zajistil svou přesnou trefou Brémám výhru.

Branky: 10. André Lima - 1. Rosenberg, 73. Borowski

Rozhodčí: Meyer

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, Simunic - Mineiro - Piszczek, Lustenberger (78. Grahn), Kacar, Skácel (78. Dardai) - Raffael (46. Okoronkwo), André Lima

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Pasanen - Baumann - Frings (84. Vranjes), Borowski - Diego - Rosenberg, Klasnic (59. Hugo Almeida)

Diváci: 59 728

VfB Stuttgart - Hamburger SV 1:0 (1:0)

I ve šlágru kola byl začátek utkání famózní. Za domácí zahrozil Cacau, vedení mohli Hamburgu zajistit vedení Kompany a Guerrero. Gólmani však zatím byli pozorní a střelcům gól nedovolili. To však platilo jen do dvacáté minuty, kdy Pardo zahrával rohový kop a pravý záložník Hilbert otevřel skóre. HSV chtěl kontrovat rychlým gólem, ale Paní Štěstěna nepřála záložníkům Trochowskimu a Benjaminovi. Ve třicáté minutě se ukázal Ulreich, když fantasticky zlikvidoval Atoubovu hlavičku. Zakončení hlavou zkoušeli hráči Hamburgu vůbec celkem často, neujala se však střela van der Vaart v 52. minutě. Když Stuttgart přežil i těžké časy kolem sedmdesáté minuty, získal z náročného utkání tři body.

Branky: 20. Hilbert

Rozhodčí: Rafati

Stuttgart: Ulreich - Osorio, Fernando Meira, Delpierre, Boka (75. Beck) - Pardo, Hitzlsperger - Hilbert, Bastürk, da Silva (67. Marica) - Cacau (87. Pischorn)

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Demel, Atouba (86. Sorin) - de Jong - Trochowski (75. Sam), Benjamin (60. Zidan), Kompany - van der Vaart - Guerrero

Diváci: 55 000 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Hannover 96 3:2 (2:1)

V první desetiminutovce stojí za zmínku dvě akce, na konci obou stál obránce Hannoveru. Nejprve hlavičkoval Fahrenhorst, za pár minut to zkoušel také Vinicuis. Ale byl to Wolfsburg, kdo šel jako první do vedení. Ve dvacáté minutě zklepl hlavou pro Dejagaha Džeko a záložník či útočník VfL trefil senzačně. Hned za minutu přišel na hřiště Jan Šimůnek, když vystřídal Madlunga. Šimůnek měl společně s Ricardem Costou vinu na vyrovnávací brance, protože si mezi ně naběhl Bruggink a dal na 1:1. Netrvalo však dlouho a Marcelinho vrátil svému týmu vedení hezkou střelou levačkou. V 71. minutě znovu zafungovala spolupráce Džeka a Dejagaha a druhý jmenovaný zvýšil vedení Vlků. Jen kosmetickou úpravu skóre udělal v 79. minutě ve skvělé formě hrající Štajner.

Branky: 20. a 71. Dejagah, 31. Marcelinho - 28. Bruggink, 79. Štajner

Rozhodčí: Merk

Wolfsburg: Benaglio - Riether (46. Hasebe), Ricardo Costa, Madlung (22. Šimůnek), M. Schafer - Gentner, Josué, Santana - Marcelinho (90. Laas) - Dejagah, Džeko

Hannover: Enke - Cherundolo (51. Schulz), Ismael, Fahrenhorst, Vinicius - Lala, Balitsch (80. Hashemian) - S. Pinto, Bruggink (Lauth), Huszti - Štajner

Diváci: 29 322

Arminia Bielefeld - Karlsruher SC 1:0 (0:0)

Bielefeld potřebuje body jako sůl a v tomto utkání si je zajistil až v dramatickém závěru. V první půli zahrozil za KSC Kennedy, za domácí to zkoušel stoper Mijatovič. V nezáživném zápase neměl žádný ze soupeřů navrch, v dresu hostí občas zahrozil Kennedy, šance Arminie si rovnoměrně rozložili všichni hráči. Rozuzlení nabídla až druhá minuty nastavení, když po Eiglerově akci dostal míč na kopačku střídající Kampantais a bez problému rozhodl.

Branky: 90. Kampantais

Rozhodčí: Grafe

Bielefeld: Fernandez - Bollmann, Mijatovic, Kucera, Schuler - Kauf - Kirch, T. Marx (82. Kampantais) - Halfar, Eigler, Wichniarek (75. Kamper)

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Stoll, Eichner - Porcello, Aduobe - Freis, Hajnal, Carnell (73. Timm) - Kennedy (73. Iashvili)

Diváci: 19 600

FC Schalke 04 - Hansa Rostock 1:0 (0:0)

Do Veltins-Areny přijel Rostock a bylo jasné, že to pro něj bude více než obtížný zápas. Schalke má narozdíl od Hansy Rostock formu. Hosté logicky přijeli bránit a nechávali hrát domácí. Ti se od počátku snažili vyvinout tlak a v prvních šancích se ocitli Altintop a Kern. První půli domácí ovládli, ovšem branku se jim vstřelit nepodařilo. V dobré pozici se nepodařilo skórovat Bordonovi. Uklidnění v podobě gólu přišlo po sedmi minutách druhého poločasu, kdy po centru Streita z pravého rohu hlavou překonal hostující gólmana Halil Altintop. Poté museli začít hrát i hosté, ale Schalke už si těsný náskok zkušeně pohlídalo a díky vítězství se probojovalo na druhé místo tabulky.

Branky: 52. Halil Altintop

Rozhodčí: Kircher

Schalke: Neuer - Westermann, Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst, Jones - A. Streit (78. Asamoah), Sanchez (71. Lövenkrands) - Halil Altintop, Larsen (60. Kuranyi)

Rostock: Wachter - D. Langen, Sebastian, Gledson, Pearce - Bülow, Rathgeb - Bartels (82. Cetkovic), Rahn (67. Yelen) - Shapourzadeh (73. Menga), Kern

Diváci: 61 482

Eintracht Frankfurt - 1. FC Norimberk 1:3 (1:1)

Frankfurt měl ideální možnost zaútočit na pohárové pozice, ale selhal. Přitom zápas začali domácí ideálně, když se už ve třetí minutě po přihrávce Amanatidise pěkně trefil Fink. To však hosty nezlomilo. V 18. minutě srovnal Charisteas po přihrávce Misimovice. Radost hostujících fanoušků byla tak velká, že po výbuchů dělbuchů a dalších problémech v kotli Norimberku musel rozhodčí Gagelmann přerušit utkání. Přestávka trvala 21 minut a domácím to vůbec nepomohlo. Hned na začátku druhého poločasu překonal domácího brankáře Vittek a hosté vedli. Eintracht se snažil, ale v utkání se mu nedařilo. Do slibnějších příležitostí se dostávali v pohodě hrající hosté. A jednu z nich deset minut před koncem využil Misimovic, který odehrál velmi dobré utkání. Norimberk tak vyhrál poprvé na jaře. A povedlo se mu to bez Kollera, který celý zápas proseděl na lavičce.

Branky: 3. Fink - 18. Charisteas, 49. Vittek, 83. Misimovic

Rozhodčí: Gagelmann

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Russ, Vasoski, Spycher - M. Fink, Köhler - Fenin, Caio (46. Toski), Weissenberger (68. Mantzios) - Amanatidis

Norimberk: Blažek - Kristiansen, Abardonado, Spiranovic, Pinola - Kluge, Galásek - Vittek (82. Glauber), Misimovic, Saenko (70. Mintál) - Charisteas

Diváci: 51 500 (vyprodáno)