Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 26. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 26. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 26. kola Bundesligy © -

0

29.03. - Až moc překvapivých výsledků se zrodilo v sobotních utkáních Bundesligy. Doma prohrály Brémy a Leverkusen, Hamburg zachraňoval remízu doma s Bielefeldem a Bayern v Norimberku! Situace se tak zamotala jak v horních, tak i v dolních patrech tabulky.

Karlsruher SC - FC Schalke 04 0:0

Domácí Karslruhe vstoupilo do zápasu aktivněji a hostující brankář Manuel Neuer měl více práce než jeho protějšek Miller. Už ve druhé minutě musel čelit akci Freise, v dalším průběhu první půle pak byl střelecky aktivnější Iashvili. Schalke hrálo dopředu špatně, jedinou vážnější šanci první půle měl z přémého kopu Pander. Slomka poslal po přestávce do hry místo Altintopa Sancheze a ten měl dobrou příležitost v 70. minutě. Ještě před ním ale zahrozil na druhé straně Hajnal, Kennedy i Buck. Přestože utkání bylo ve středu pole vyrovnané, více šancí si připravilo KSC. Poslední naději na vstřelení gólu měl stoper S04 Marcelo Bordon, neuspěl, a tak utkání skončilo bez branek.

Rozhodčí: Sippel

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Porcello, S. Buck - Freis, Hajnal, Iashvili (77. Timm) - Kennedy

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Jones, F. Ernst - Asamoah (78. Grossmüller), Pander (63. Kobiashvili) - Halil Altintop (46. Sanchez), Kuranyi

Diváci: 29 700 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (1:0)

Norimberk v tomto zápase opět potvrdil, že jeho výkony jsou lepší než výsledky. Proti Bayeru se nezatáhl a snažil se hrát aktivně. Měl štěstí, že neinkasoval hned v první minutě, kdy se do šance dostal Toni, ale skvěle reflexivně zasáhl Blažek, který v brance nahradil nemocného Klewera. S blížící se přestávkou získával iniciativu FCN, šance Vitteka v 38. minutě zůstala ještě nevyužita, Zvjezdan Misimovič ale minutu před pauzou ze střední vzdálenosti prostřelil Kahna. Deset minut po změně stran mohl vyrovnat Podolski, ale v ne zrovna jednoduché pozici neuspěl. Za pět minut se po nepovedeném odkopu Lella ocitl sám před Kahnem Koller, jenže v překvapivém úžasu nedokázal přesně zamířit. Mnichované stupňovali tlak a v 81. minutě vyrovnali. Toni přiklepl Ribérymu, Francouz vyslal Podolskiho a německý reprezentant rozradostnil hosty.

Branky: 44. Misimovič - 81. Podolski

Rozhodčí: Grafe

Norimberk: Blažek - Kristiansen, A. Wolf, Abardonado, Pinola - Misimovic (89. Mintál), Galásek, Engelhardt - Vittek (77. Charisteas), Saenko - Koller

Bayern: Kahn - Lell (63. Sosa), Lucio, van Buyten, Jansen - Lahm, Ottl (73. Schweinsteiger), Zé Roberto, Ribery - Klose (46. Podolski), Toni

Diváci: 46 500 (vyprodáno)

VfL Bochum - Borussia Dortmund 3:3 (3:2)

Byl to pro Dortmund velice těžký zápas hlavně po psychické stránce. Po dvou Azaouaghových přihrávkách totiž už v deváté minutě prohrával 2:0. Nejprve se hlavou prosadil Dabrowski, potom z desíti metrů Auer. Když se potom Borussii podařilo dvěma slepenými góly vyrovnat, Bochum šel znovu do vedení. V 37. minutě hlavičkoval Kehl, o dvě minuty později Petrič, oba po centrech Dedého. Benjamin Auer ale ještě do poločasu znovu zajistil Bochumi vedení, zužitkoval Zdebelovu příhru. Dortmund chtěl vyrovnat, tlačil se do zakončení, dlouho ale nemohli aktivní Valdez ani Kehl Laštůvku překonat. V 64. minutě prostřelil českého reprezentanta Tinga a upravil stav na konečných 3:3.

Branky: 3. Dabrowski, 9. a 42. Auer - 37. Kehl, 39. Petric, 64. Tinga

Rozhodčí:
Fleischer

Bochum: Laštůvka - Pfertzel (72. Epallé), Maltritz, Yahia, P. Bönig - Imhof - Zdebel (51. Concha), Dabrowski (34. Ono) - Azaouagh - Šesták, Auer

Dortmund:
Marc Ziegler - Rukavina, Hummels, Wörns, Dede - Kehl - Kringe, Tinga - Federico - Valdez, Petric

Diváci: 31 328 (vyprodáno)

Hamburger SV - Arminia Bielefeld 1:1 (0:0)

Už skoro tradičně se dohrával zápas Hamburgu bez několika vyloučených hráčů. Tentokrát šel v 66. minutě ze hřiště David Jarolím, který hmátl po protihráči a byl vykázan do sprch. V 85. minutě ho následoval Jörg Böhme, který viděl v průběhu tří minut dvě žluté karty. Po Jarolímově vyloučení přišel první gól zápasu. Halfar zahrál volný kop a Bollman poslal míč do sítě. HSV stačil zareagovat, střídající Zidan přihrál Guererrovi, jenž vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: 82. Guerrero - 72. Bollmann

Rozhodčí: Drees

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Demel, Atouba - Jarolím, Benjamin (80. Sam) - Trochowski, van der Vaart, Olic (55. Zidan) - Guerrero

Bielefeld: Fernandez - Bollmann, Mijatovic, Kučera, Schuler - Kauf - Kirch, T. Marx - Halfar (78. Böhme), Wichniarek (88. Kamper), Eigler

Diváci: 56 000

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 0:2 (0:1)

Leverkusen měl více ze hry, ale fotbal se hraje na góly a těch dal Frankfurt více. Respektive více jich spadlo do branky Bayeru, protože ve 24. minutě otevřel skóre vlastním gólem Kiessling. Vyrovnat zkoušel Bulykin, který hrál na hrotu útoku od začátku na úkor Fanise Gekase. Po přestávce zkoušel Amanatidis s Köhlerem zdvojnásobit vedení Eintrachtu, ale podařilo se to až v 90. minutě zásluhou Mantziose. Do dobré šance ho vyslal Patrick Ochs, řecká zimní posila Eintrachtu nezklamala.

Branky: 24. Kiessling (vl. gól), 90. Mantzios

Rozhodčí: Fandel

Leverkusen: R. Adler - Sarpei (46. Vidal), Sinkiewicz, M. Friedrich, Gresko - Castro, Rolfes - Kiessling, Barbarez (46. Freier), Barnetta - Bulykin (68. Gekas)

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos (37. Toski), Spycher - Russ - M. Fink, Köhler - Fenin, Weissenberger (71. Caio) - Amanatidis (85. Mantzios)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Werder Brémy - MSV Duisburg 1:2 (0:2)

Úvod utkání byl takzvaně oťukávací, za Werder zahrozil Baumann, poslat do vedení Duisburg zkoušel Bodzek. Přestože byly Brémy jednoznačným favoritem zápasu a měly i převahu, byl to MSV Duisburg, který jako první rozvnil síť soupeřovy brány. Střelou z přímého volného kopu překonal Wieseho Ivica Grlič. Za pár minut mohl vyrovnat Naldo, obráncova střela však Starkeho nepřekonala. Ještě horší byla dvaačtyřicátá minuta, ve které dal Manasseh Ishiaku druhý gól utkání. Po pauze zařadil Werder vyšší rychlostní stupeň, ani Klasnič, ani Rosenberg však snížit nedokázali. Povedlo se to až Diegovi, ale to byla poslední gólová radost zápasu. Brazilec se trefil setjně jako Grlič z trestného kopu.

Branky: 58. Diego - 32. Grlič, 42. Ishiaku

Rozhodčí: Schmidt

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, Boenisch (46. Rosenberg) - Baumann (46. Sanogo) - Frings, D. Jensen - Diego - Klasnic, Hunt

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu, Schlicke, Caceres - Grlic (63. Tiffert), Bodzek, Tararache - Maicon - Ishiaku (78. Mölders), Niculescu (90. Daun)

Diváci: 40 000