Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 25. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 25. kole Bundesligy

Češi ve 25. kole Bundesligy © eintracht.de - Martin Fenin v utkání s Bielefeldem

0

25.03. - Nejlepším Čechem byl Jiří Štajner, kterému se už podruhé za sebou podařilo vstřelit branku. Pětadvacáté kolo bylo na české fotbalisy bohaté, nastoupilo jich celkem dvanáct.

I v tomto kole hodnotíme Čechy v Bundeslize hvězdičkami. Pět hvězdiček dostane fotbalista, jenž oslní, čtyři si vyslouží za velice povedený výkon, tři dostane hráč, který odehraje dobrý zápas. Podprůměrný výkon si zaslouží dvě hvězdy a Čech hrající "pod psa" obdrží jen jednu.

hvězdahvězdahvězdahvězda

Jiří Štajner
Český záložník či útočník byl vůdčí postavou Hannoveru při remíze v Duisburgu. Drtivou většinu utkání hrál jako útočník, to už se mu v soutěžním utkání dlouho nepřihodilo. Přesto si se staronovou rolí dokázal poradit skvěle. Svůj výkon korunoval ve 42. minutě gólem hlavou po centru Hustziho.

hvězdahvězdahvězda

Martin Fenin
Fenin se dostal před reprezentačním srazem do pohody, jeho střelecká pauza sice stále trvá, ale tentokrát asistencí načal obrat Frankfurtu. Opět se v útoku bil, snažil se střílet i přihrávat, jen v osobních soubojích ztrácel míče více, než je zdrávo.

Jan Laštůvka
Laštůvka zažil v Baníku nebo v Doněcku jistě lepší časy než teď v Bochumi, navzdory tomu přišla reprezentační pozvánka až teď. I ve VfL si vypracoval podstatně lepší pozici, než jakou měl v zimě, spoluhráčí na něj spoléhají. Proti Norimberku měl více práce než jeho kolega Klewer na druhé straně hřiště, přesto pustil stejně jako on jen jeden gól.

David Jarolím
Hamburgu to proti Wolfsburgu moc do útoku nešlo, nedařilo se tradičním oporám ofenzivních řad van der Vaartovi, Trochowskimu ani Guerrerovi, a tak se prapor snažil držet alespoň Jarolím jako střední záložník. Získával míče v hloubi pole a s německou precizností je rozděloval. Nešťastný závěr zápasu se odehrál už bez účasti českého internacionála.

Radim Kučera
Čistě a jistě působil stoper Bielefeldu Radim Kučera. Proti útočně laděnému Werderu neměla obrana Arminie lehkou práci, zvládla ji zejména díky brankáři Fernandezovi a Kučerovu stoperskému kolegovi Mijatovičovi, ale i český defenzivní univerzál měl na dobré obranné hře svůj podíl.

Rudolf Skácel
Hertha se proti Schalke soustředila více na obranu než obvykle, i Skácel hrál více zataženě. Nedostal se ani k jedné střele svou pověstnou levačkou, ale snažil se alespoň vybízet ke gólu své spoluhráče. Ti jej nevyslyšeli, a tak Berlín prohrál 1:2.

Jan Koller
Hrál svou typickou hru, kdy byl hodně platný pro své spoluhráče, celkem čtyřikrát jim přihrál do šance. Branka z toho byla jen jednou, v osmé minutě přesně zamířil Misimiovič. Sám se také snažil, párkrát střílel, ale neúspěšně.

Michal Papadopulos
Nastoupil na poslední půlhodinku, cílem bylo rozhýbat útok Energie a potom také zkusit vyrovnat. První úkol splnil, Cottbus byl díky němu nebezpečnější, ale gól se mu vstřelit nepodařilo, přestože dvě nadějné přílěžitosti měl. Škoda.

hvězdahvězda

Jaroslav Drobný
Přímo na branku Jaroslava Drobnémo letěly tři střely, dvě z nich skončily v síti. Ne, že by Drobný byl hlavním viníkem, ale mezi nejpovedenější utkání kariéry si tento zápas jistě nezapíše. Obránci před ním se snažili, Schalke ale bylo tentokrát jednoduše lepší.

Tomáš Galásek
Galásek tentokrát nehrál tak nenápadně a jistě jako jindy. Sice se více tlačil do útoku a stal se tím viditelnějším, ale ztratil bohužel ve své největší zbrani. Odebírání míčů a zastavování úniků soupeřů nebylo tak suverénní, jak jsme u něj zvyklí.

Petr Gabriel
Na hřiště přišel v poločasové přestávce a výrazně se zapsal do osudu zápasu, bohužel ve špatném slova smyslu. Dvacet minut před koncem základní hrací doby fauloval v pokutovém území Klasniče a z nařízené penalty vyrovnal Diego.