Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 25. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 25. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 25. kola Bundesligy © -

0

22.03. - Čtyři výsledky skončily poměrem 1:1, jen Bayern a Stuttgart dokázali využít výhody domácího prostředí k zisku všech bodů. Úřadující mistr rozdrtil Rostock 4:1, přestože ještě v poločase hráli bez branek.

Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 2:1 (1:0)

Z rutiny prvotního oťukávání se vymkl pouze pokus Luci Toniho ze čtvrté minuty. Oba týmy jakoby měly trochu respekt ze síly soupeře a držely se zkrátka. Postupem času se začal více osmělovat domácí Bayern, pokus Zé Roberta a Lucia se ale ještě neujal. V sedmnácté minutě už Bavorané slavili, po ose Ribéry, Klose doputoval míč k Tonimu a Ital otevřel skóre. Mnichov se do zakončení tlačil mnohem více, na konci poločasu měl tři možnosti ke zvýšení náskoku Miroslav Klose. O přestávce udělal Michael Skibbe dvě změny, ale oživit hru Bayeru se mu nepovedlo. Naopak hlavičce Kloseho z padesáté minuty nechybělo mnoho k druhému gólu. Ten přišel až o necelých deset minut později, hlavou se trefil po pěkném Lahmově centru Toni a dal svůj šestnáctý gól v soutěži. Leverkusen dokázal pouze snížit, střídající Bulykin proměnil jednu ze dvou střel Leverkusenu na Kahnovu branku v gól, ale nestačilo na zisk ani jednoho bodu.

Branky: 17., 59. Toni - 83. Bulykin

Rozhodčí: Meyer

Bayern: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen - Hamit Altintop, van Bommel, Zé Roberto, Ribery (77. Schweinsteiger) - Toni, Klose (77. Podolski)

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - B. Schneider, Rolfes - Kieß,,,ling (77. Bulykin), Barnetta - Barbarez (46. Vidal) - Gekas (46. Freier)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Hamburger SV 1:1 (0:1)

Felix Magath překvapil, když pouze na lavičce náhradníků nechal Grafiteho a do útoku poslal Ljuboju a Džeka. První, kdo ohrozil Franka Rosta byl však Marcelinho, který to zkusil ze střední vzálenosti už ve druhé minutě. Hamburger SV kontroval v minutě osmé, Trochowski však neuspěl. Když mu to nevyšlo jako střelci, změnil se v nahrávače a slavil úspěch. Jeho roh doletěl na hlavu Reinhardta, který otevřel skóre zápasu. Wolfsburg potřeboval srovnat, a tak se více tlačil do útoku. Vyrovnání zajistil Danijel Ljuboja, který využil zaváhání v rozehrávce Hamburgu. Při obdržené brance jistě neměl čisté svědomí ani jeden z tvůrců úvodní branky - zamezit brance mohl Reinhardt i Trochowski. Na konci se červenalo víc, než je zdrávo. Nejprve byl po druhé žluté vyloučen Madlung, o sedm minut později po stejném průběhu Kompany a v devadesáté minutě museli předčasně do sprch čertíci Grafite a Mathijsen.

Branky: 52. Ljuboja - 14. Reinhardt

Rozhodčí: Kinhöfer

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Madlung, M. Schä,,,fer - Gentner (69. Laas), Josué, Santana - Marcelinho (83. Šimůnek) - Ljuboja (69. Grafite), Džeko

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba (64. Benjamin) - Jarolim (81. Kompany), de Jong - Demel, van der Vaart, Trochowski (57. Olič) - Guerrero

Diváci: 30 000 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - VfL Bochum 1:1 (1:1)

Statistici měli jasno, Norimberk bude doma jako vždy na jaře remizovat. A měli pravdu. Gólový začátek sliboval brankové žně, nakonec však zůstalo u v tomto kole tradičního skóre 1:1. V páté minutě vyslal Dabrowski do úniku Stanislava Šestáka a slovenský střelec ze dvanácti metrů překonal Klewera. Jenže hned za tři minuty bylo srovnáno. Na začátku celé akce byl Ivan Saenko, Rus nacentroval na Kollera, který znovu potvrdil, že není jen excelentním kanonýrem, ale myslí i na své spoluhráče a připravil Misimovičovi vyrovnávací trefu. Norimberk potom, jak už tradičně, bušil do obrany svého soupeře, ale Laštůvku už podruhé nepřekonal.

Branky: 8. Misimovič - 5. Šesták

Rozhodčí: Rafati

Norimberk: Klewer - Kluge, A. Wolf, Glauber, Pinola - Mnari (23. Reinhardt, 26. Kristiansen), Galásek - Saenko, Vittek (81. Mintál), Misimovic - Koller

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Imhof - Zdebel (61. Ono), Dabrowski - Azaouagh - Šestak (88. Byelik), Auer (76. Epalle)

Diváci: 43 547

MSV Duisburg - Hannover 96 1:1 (0:1)

Hannover spoléhá v ofenzivě zejména na osvědčenou dvojici Hustzi - Hanke. Jenže hned v páté minutě dostal jediný hrot hostí Mike Hanke červenou kartu a výrazně oslabil zejména útočnou činnost svého mužstva. Ještě více ofenzivních úkolů tak dostal Jiří Štajner a vytěžil z nich vedoucí branku. Těsně před přestávkou zakroutil Hustzi svůj roh na hlavu českého záložníka a ten otevřel skóre. Duisburg měl více šancí, po změně stran navíc ještě přidal. Když neuspěl Grlič ani Molders, vypadalo to se Zebrami všelijak, ale zasloužené vyrovnání nakonec přišlo. K Lameyovi se dostal odražený míč, Štajner při bránění trochu odstoupil a střídající hráč nedal Enkemu šanci.

Branky: 77. Lamey - 42. Štajner

Rozhodčí: Wagner

Duisburg: Starke - Willi (68. Lamey), Filipescu, Avalos, Caceres - Grlic, Tararache - Maicon, Georgiev (78. Daun) - Vrucina (46. Molders), Niculescu

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius, C. Schulz - Lala, Balitsch - Štajner, S. Pinto (68. Schulz), Huszti (75. Hashemian) - Hanke

Diváci: 20 747

Borussia Dortmund - Karlsruher SC 1:1 (1:0)

Borussia měla více šancí než Karlsruhe, ale ze třinácti střel, které letěly přímo na Millerovu svatyni, jich jedenáct mířilo doprostřed brány. Celkem překvapivě dostal před Freiem a Klimowiczem v základní sestavě přednost Nelson Valdez a v prvních pěti minutách dvakrát nebezpečně vystřelil. Ve čtrnácté minutě měl ještě nadějnější pozici, ale ani tentokrát nedokázal síť brány KSC rozvlnit. Povedlo se to až Mladenu Petričovi ve 24. minutě. Chrovat zakroutil svůj přímý kop z dvaceti metrů do pravého dolního rohu. Aktivní Valdez, který celkem šestkrát během utkání střílel, zkoušel Millerovu pozornost ve 33. minutě, ovšem znovu bez gólové tečky. V 63. minutě rozehrál akci budoucí hráč BVB Tamas Hajnal a Sebastian Freis srovnal na konečných 1:1.

Branky: 24. Petrič - 63. Freis

Rozhodčí: Weiner

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Hummels, Wörns, Dede - Kehl - Kringe (71. Klimowicz), Tinga (46. Buckley) - Federico (58. Kruska) - Valdez, Petric

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Aduobe - Freis (85. Buck), Hajnal (76. Timm), Iashvili (46. Carnel) - Kapllani

Diváci: 74 300

VfB Stuttgart - Hansa Rostock 4:1 (0:0)

Rostock přijel do Stuttgartu s překvapivě otevřenou hrou, která v prvním poločase slavila úspěch v podobě dílčího výsledku 0:0. Ve 21. minutě střílel z přímého kopu ze třiceti metrů Hitzlsperger, po necelých desíti minutách zkoušel štěstí také Cacau. Dvě nejlepší příležitosti Hansy měl v úvodní části hry Enrico Kern. Po změně strany na sebe nenechala první branka zápasu dlouho čekat, v 52. minutě si po Gledsonově hře rukou postavil míč na značku pokutového kopu Pardo a nemýlil se. Za dvě minuty nakopl míč Fernando Meira a hostující stoper Orestes nešťastně hlavou prodloužil k Cacauovi - 2:0. Za další dvě minuty se Orestes změnil ve šťastlivce. Yelen poslal svůj trestný kop do souboje Orestes - Gomez a stuttgartský kanonýr poslal míč za záda vlastního gólmana. Mario Gomez si však dojem ze zápasu spravil na samém konci, když nejprve zakončil protiútok gólem na 3:1 a pak asistoval u gólu Basturka z nastaveného času.

Branky: 52. Pardo (pen.), 54. Cacau, 87. Gomez, 90. Basturk - 56. Gomez (vlastní gól)

Rozhodčí: Perl

Stuttgart: Ulreich - Osorio (83. Beck), Fernando Meira, Delpierre, Magnin (63. Boka) - Pardo - Khedira, Hitzlsperger - Bastürk - Cacau, Gomez (90. Radu)

Rostock: Wä,,,chter - D. Langen, Gledson, Orestes, M. Stein - Bülow, Rathgeb (83. Agali) - Rahn (79. Pearce), Bartels - Yelen (79. Shapourzadeh)- Kern

Diváci: 48 000