Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt otočil zápas s Cottbusem

1. Bundesliga - Frankfurt otočil zápas s Cottbusem

Frankfurt otočil zápas s Cottbusem © -

0

20.03. - Eintracht přivítal na svém hřišti Cottbus a přestože prohrával 1:0, dokázal dvěma góly zápas otočit a vyhrát. Rozhodující branka obránce Marca Russe ovšem byla velice sporná.

Oba týmy mají ve svém středu jednoho českého fotbalistu. Martin Fenin byl tradičně v základní sestavě Frankfurtu, gól sice nedal, ale připsal si svou první asistenci v Bundeslize. Michal Papadapolus sice nastoupil až jako střídající hráč, ale byl velice aktivní a dvakrát mohl vyrovnat. Neuspěl, a tak Energie prohrála 2:1.

V úvodu zápasu měl převahu Frankfurt, ale nedokázal se probít do výraznější šance. Od Cottbusu jsme toho moc neviděli, proto není divu, že první vážnější šance zápasu přišla až ve 24. minutě. Weissenberger nacentroval do pokutového území, nejlépe vyskočil Amanatidis a jeho střela letěla jen těsně vedle.

Spolupráce stejných hráčů vynesla i nejlepší příležitost první půle. Rakušan vybídl ke střele Amanatidise, jeho nepovedená rána z nadějného prostoru doputovala zpátky k Weissenbergerovi, který zamířil kousek vedle tyče.

V přestávce stáhl kouč Funkel ze hry Inamota a poslal na trávník nadějného ofenzivního středopolaře Caia. Ten hned v úvodu druhého dějství zkusil střelu z přímého kopu, Tremmel s námahou vytlačil míč ven.

Energie šla do vedení hned za pár chvil, Timo Rost napřáhl z třiceti metrů a nebyla to zrovna nejpovedenější střela. Nikolov však zaváhal a hrubou chybou umožnil Energii gól. Rosta vstřelená branka nakopla a zvýšit vedení chtěl v 55. minutě.

Frankfurtu zajistily vyrovnání dvě zimní posily, shodou okolností nejdražší hráči v historii klubu. Caio si vyměnil s míč s Feninem a tvrdou i přesnou střelou zpoza pokutového území nedal Tremmelovi šanci zasáhnout.

V 65. minutě po rohu nacentroval skvěle hrající Caio na volného Russe. Jeho střelu vyrazil Tremmel do tyče a ta se odrazila zpět. V nepřehledné sitauci viděl rozhodčí Kempter gól a Eintracht dokončil obrat.

Za pět minut měl dobrou možnost ke srovnání Papadopulos, jeho hlavička po rohu však mířila mimo. Minutu před koncem řádné hrací doby se mohl český mladík znovu hlavou prosadit, ani nyní ale nesrovnal.

Frankfurt tak zvítězil 2:1.

Eintracht Frankfurt - Energie Cottbus 2:1 (0:0)

Branky: 59. Caio, 65. Russ - 48. Rost

Rozhodčí: Kempter