Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia prvním finalistou!

1. Bundesliga - Borussia prvním finalistou!

Borussia prvním finalistou! © -

0

18.03. - Fotbalisté Dortmundu potvrdili v utkání proti Jeně roli favorita a postoupili do finále poháru DFB. Za hosty nedohrál utkání český záložník Šimák, který dostal červenou kartu. Soupeřem Borussie bude vítěz duelu Bayern - Wolfsburg.

Borussia Dortmund - Carl Zeiss Jena 3:0 (1:0)

Jena byla překvapivým semifinalistou, vždyť v druhé lize se jí vůbec nedaří a pokud se nestane malý zázrak, propadne se až do třetí ligy. Od druhého kola postupovala díky lepším nervům v prodloužení a při penaltových rozstřelech, tentokrát však Dortmund nic podobného nepřipustil.

Jena začala nebojácně a s Janem Šimákem na pozici ofenzivního záložníka rychle napadala a snažila se využit největší slabinu současné Borussie, čímž je ne vždy spolehlivá obrana. Hráči Dortmundu se snažili o útočný fotbal, ale v úvodu se jen složitě dostávali přes dobře se pohybující defenzivu Carl Zeiss. Slabou střelu Alexandra Freie ze třetí minuty bez větších problému kryl gólman hostí Khomutovski.

Mnohem větší potíže měl však ve třinácté minutě. Dedé centroval do pokutového území na dobře nabíhajícího Petriče. Nejlepší střelec BVB letošního ročníku přesnou a tvrdou hlavičkou pořádně protáhl Khomutovskiho, který jen s námahou vyrazil míč pár metrů před svou branku. Obránci Jeny u něj ale byli později než bojovný Tinga a brazilský záložník poslal domácí do vedení.

Zdvojnásobit náskok mohl o pár minut později Petrič, ale Khomutovski se překonat nenechal. Z protiútoku zahrozil Šimák, rovněž bez gólové tečky. Nepředvídatelný záložník byl nejaktivnějším hráčem Jeny, tvrdou falšovanou střelou provětral Zieglerovy rukavice ještě ve 44. minutě.

Po přestávce byl v hlavní roli opět Šimák, tentokrát ovšem v mnohem negativnější než v první půli. Proti výroku sudího Grafeho z padesáté minuty protestoval tak vehementně , až mu berlínský rozhodčí ukázal dvě žluté karty a poslal do sprch. Dortmund incident ještě více nakopl a snažil se přidat pojistku.

V 69. minutě zasáhla zlatá Dollova ruka, když poslala na hřiště Kringeho a Klimowicze. Tinga totiž hned za minutu vyslal Floriana Kringeho do šance, ten si míč přehodil na silnější levačku a tvrdě vypálil. Khomutovski skvěle zasáhl, ale k odraženému balónu měl nejblíže skvěle postavený Klimowicz a dal na 2:0.

Utkání už bylo téměř rozhodnuto, Jena si sice náznaky šancí vypracovala, ale Ziegler byl stále pozorný. Defintivní podobu výsledku udala sedmaosmdesátá minuta, kdy Dedé opět poslal výborný centr do šestnáctky, Kehl hlavou sklepl na Petriče a ten levačkou z první překonal vyběhnutého brankáře Jeny.

Borussia tak postoupila do finále DFB-Pokalu a alespoň v národním poháru si lepší pošramocenou reputaci z výkonů v Bundeslize.

Branky: 13. Tinga, 71. Klimowicz, 87. Petrič

Rozhodčí: Grafe

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Wörns, Dede - Kehl - Tinga (79. Hummels), Buckley (69. Kringe) - Federico - Frei (69. Klimowicz), Petrič

Jena: Khomutovski - A. Maul, R. Müller, Omodiagbe - Werner, Ziegner, N. Hansen, Stegmayer - Šimák - Petersen (85. Saka), Schied (73. Armhein)

Diváci: 80 708 (vyprodáno)