Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 24. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 24. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 24. kola Bundesligy © -

0

16.03. - Podle předpokladů porazil Leverkusen hosty z Norimberku a dostal se díky prohře Brém ve druhém nedělním zápase na třetí místo. Bod ztrácí na druhý Hamburg, šest na vedoucí Bayern.

Bayer Leverkusen - 1. FC Norimberk 4:1 (1:1)

Trenér Leverkusenu Michael Skibbe nechal i po návratu Barbareze do sestavy na hrotu útoku Theofanise Gekase a ten se mu znovu odvděčil gólem i dobrým výkonem. Hned ve třetí minutě se dostal do šance, Klewer byl však ještě pozorný. V 6. minutě přeskočil po Schneiderově rohu Rolfes Kollera, míč se odrazil k volnému Hagguimu, který poprvé rozvlnil síť za Klewerovymi zády. Jan Koller byl také u druhé branky zápasu, tentokráte v mnohem lepší roli. Ve dvanácté minutě totiž Misimovič proměnil jeho přihrávku ve vyrovnávací gól. Norimberk měl těsně po vyrovnání i další šance, zahrozil Koller i Saenko, ale Adlera nepřekonali. Brankář Bayeru předvedl vynikající zákrok ve 32. minutě, kdy ho znovu prověřil Ivan Saenko.

Potom ovšem převzal iniciativu Leverkusen, do přestávky to zkoušel Gekas, po ní Barnetta. V 57. minutě přišel Glauberův smolný moment, který se ukázal jako rozhodující v celém utkání. Po Greškově akci totiž stoper překonal vlastního gólmana a poslal Leverkusen do vedení. Hned za dvě minuty pojistil náskok domácích Gekas, kterému střela z necelých desíti metrů do branky nedělala žádné potíže. FCN ještě zkoušel utkání zdramatizovat, jenže poslední slovo měl opět Bayer. Po Sarpeiove přihrávce vstřelil před Reinhradtem čtvrtý gól Kiessling.

Branky: 6. Haggui, 57. Glauber (vl. gól), 59. Gekas, 82. Kiessling - 12. Misimovič

Rozhodčí: Weiner

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Gresko - Barnetta, Rolfes - B. Schneider (46. Vidal), Kiessling - Barbarez (85. Freier) - Gekas (78. Sarpei)

Norimberk: Klewer - D. Reinhardt, Glauber, A. Wolf, Kristiansen - Kluge, Mnari - Misimovic - Vittek (65. Charisteas), Saenko - Koller

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Werder Brémy - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)

Bez českým fanouškům dobře známým Šimůnka a Džeka nastoupil Wolfsburg do těžkého zápasu v Brémách. Werder si i přes neúčast Diega dokázal vytvořit převahu, ale možná právě brazislký kouzelník chyběl přo zakončení. V osmé minutě se do šance dostali dva klíčoví muži ofenzivy VfL Marcelinho a Grafite, Wiese však chytil. Dvakrát během úvodní půlhodiny mohl otevřít skóre Daniel Jensen, jenže selhal. Ve 28. minutě zkoušel wolfsburgský bek Schafer vymést pavučinku Wieseho svatyně, neuspěl teď ani později na konci poločasu.

Pět minut po změně stran padl jediný gól utkání. Padl do sítě Brém a postarali se o to samozřejmě Marcelinho a Grafite. Brazilci si pohráli s defenzivou Werderu, první přihrával, druhý zakončoval. Oba to zkoušeli ještě o patnáct minut později, ale tentokrát zasáhl Naldo ve spolupráci s Wiesem. Thomas Schaaf sázel vše na útok, místo Pasanena poslal do hry Sanoga, ale ani tento krok se neukázal vhodným pro vyrovnání. V závěru měly naopak ještě Brémy štěstí, že neinkasovaly. Zápas skončil překvapivě, ale ne nezaslouženě 0:1, Brémy se propadly až na čtvrté místo.

Branky: 50. Grafite

Rozhodčí: Wagner

Brémy: Wiese - Owomoyela (46. Fritz), Pasanen (67. Sanogo), Naldo, Boenisch - Baumann - D. Jensen (40. Vranjes), Hunt - Özil - Rosenberg, Hugo Almeida

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Madlung, M. Schä,,fer - Hasebe (46. Santana), Josué, Gentner - Marcelinho - Ljuboja (55. Dejagah), Grafite (88. Šimůnek)

Diváci: 39 831