Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 24. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 24. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 24. kola Bundesligy © -

0

16.03. - Obrovská senzace se zrodila v Chotěbuzi, kde po třiadvaceti kolech poslední tým tabulky zdolal nejlepší celek Bundesligy. V poslední době nepříliš dobře hrající Karlsruhe nestačilo doma na Feninův Frankfurt. Hamburg zdolal Dortmund a minimálně do zítřka zůstane na druhém místě.

VfL Bochum - VfB Stuttgart 1:1 (1:0)

Stuttgart musel nakonec nastoupit ještě bez Gomeze, který nebyl připraven na celý zápas a na hřiště se dostal až v 63. minutě. I bez něj si VfB vypracoval v patnácté minutě nadějnou příležitost, Laštůvka po Pardově akci nechytil míč a strčil do Meiry, rozhodčí Sippel naštěstí pro Bochum penaltu nepískl. Ve dvacáté minutě vyslal Ono Pferzela, pravý bek nacentroval na vzdálenější tyč, kde nabíhal Dabrowski a kryl ho Osorio. Mexický obránce podklouzl a pro Dabrowskeho nebyl těžký úkol poslat míč do sítě. Ve 33. minutě měl Laštůvka opět problémy s akcí dvojice Pardo - Meira, znovu to dopadlo dobřě. Pět minut před koncem poločasu vytáhl baníkovský odchovanec parádní zákrok a zkazil aktivnímu Pardovi radost z gólu. I po poločase pokračovala převaha Stuttgartu, jen z protiútoků dvakrát zahrozil Stanislav Šesták. Zasloužené vyrovnání zařídil Ciprian Marica a Thomas Hitzlsperger. Prvně jmenovaný si poradil s trojicí bránicích hráčů, přihrál Hitzlspergerovi, který levačkou vyrovnal. V posledních minutách mohli ještě vedení pro svůj tým strhnout nejlepší střelci svých týmů, Gomez i Šesták, ale neřtrefili přesně a zápas skončil 1:1.

Branky: 20. Dabrowski - 47. Hitzlsperger

Rozhodčí: Sippel

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Imhof - Zdebel (84. Epallé), Dabrowski - Ono (50. Azaouagh) - Šesták, Auer (62. Mieciel)

Stuttgart: Ulreich - Osorio, Delpierre, Fernando Meira, Magnin (74. Boka) - Pardo - Hilbert (69. Khedira), Hitzlsperger - Bastürk - Cacau, Marica (63. Gomez)

Diváci: 25 086

Energie Cottbus - Bayern Mnichov 2:0 (2:0)

Jasným favortiem utkání byl Bayern a vytvořil si i územní převahu, zejména v druhé půli. Ale brankář Tremmel znovu dokázal, že se na velké soupeře umí vyhecovat a udržel čisté konto. Michal Papadopulos nebyl ani na lavičce, na hrotu útoku ho vystřídal Jelič. Ten poprvé zahrozil v šestnácté minutě, kdy si Rivič pohrál na pravé straně s Lahmem a nacentroval na Jeliče. Tehdy ještě neuspěl. O dvě minuty později byl v souboji Rivič - Lahm opět úspěšnější hráč Energie, přihrál na Skelu, ten přiťukl Jeličovi a Cottbus šel do vedení. Bayern odpověděl centrem Altintopa a hlavičkou Toniho, ovšem bez gólové koncovky. Nesmírně aktivní domácí vystrašili Kahna zásluhou Angelova i ve 25. minutě. Za čtyři minuty byl v pokutovém území Energie znovu Toni, po souboji s Radeljičem upadl a sudí Kinhöfer odpískal penaltu. Ribéry volil levý dolní roh cottbusské brány, její strážce ale skvěle zareagoval a střelu zneškodnil. Opařený lídr tabulky však měl dostat ještě jednu ránu. Ve 38. minutě zafungovala spolupráce Rivič - Jelič a zajistila nejen krásný gól, ale hlavně dvoubrankové vedení nad Bayernem. Po změně stran se snažili hrát hosté, ale ze šoku už se vzpamatovat nedokázali. Patnáct minut před koncem ještě mohl zvýšit vedení Shao, ale Kahn byl pozorný.

Branky: 18. a 38. Jelič

Rozhodčí: Kinhöfer

Cottbus: Tremmel - Radeljic, Cvitanovic, I. Mitreski, Ziebig - S. Angelov, Bassila - Rivic (85. Vasiljevic) - Skela (90. Müller) - B. Jelic (68. Shao), D. Sörensen

Bayern: Kahn - Lell (66. Podolski), Lucio, van Buyten, Lahm (46. Jansen) - Zé Roberto, Schweinsteiger (46. Sosa) - Hamit Altintop, Ribery - Klose, Toni

Diváci: 22 746 (vyprodáno)

Hamburger SV - Borussia Dotmund 1:0 (0:0)

Kouč Borussie Thomas Doll musel řešit nepříjemné starosti, protože těsně před zápasem mu ze sestavy vypadly dvě největší opory posledních let Kehl a Frei. Doll tedy postavil jako defenzivního záložníka Hummelse, zesílil střed pole a na hortu byl osamocený Petrič. Oba týmy začaly utkání aktivně, v prvních patnácti minutých zahrozil za Hamburg dvakrát Trochowski, na straně Dortmundu zkusili štěstí Federico a Petrič. Potom si lehkou převahu zajistili domácí, Jarolím, van der Vaart ani Trochowski Weidenfellera nepřekonali. Po změně stran převzal iniciativu Dortmund, ale Tinga s Petričem ji zúročit nedokázali. Dokázal to na druhé straně Guerrero, který převzal míč od Oliče, prosadil se před Hummelsem a napálil míč za záda brankáře BVB. Dortmund chtěl vyrovnat, zkoušel to Federico, Valdez, Petrič i Buckley, ale na Rosta nevyzrál ani jeden z nich.

Branky: 63. Guerrero

Rozhodčí: Kircher

Hamburg: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba (56. Olic) - Demel, Jarolím (61. Kompany), de Jong - Trochowski (80. Brecko) - van der Vaart - Guerrero

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Wörns, Dede - Hummels - Federico (70. Senesie), Tinga, Buckley - Valdez (70. Nöthe), Petric

Diváci: 57 000 (vyprodáno)

Hansa Rostock - Hertha Berlín 0:0

Vyrovnané utkání skončilo bez branek, obrana Rostocku jistě byla šťastná, že chyběl Marko Pantelič,mladý Okoronkwo nepředvedl dobrý výkon, moc nebezpečný pro Wachtera nebyl. V 17. minutě musel být Drobný na pozoru, když likvidoval přímý volný kop Steina. V 25. minutě byl blízko gólu Skácel, ale jeho dělovka skončila na tyči. Do poločasu měl nadějnou šanci Kern, ale neuspěl, a tak do šaten šly týmy za stavu 0:0. Po přestávce přišla na hřiště jiná Hertha, agilní křídla Ebert a Raffael se pokusili přetáhnout vedení na stranu Berlína. Ale ani Hansa zbraně nesložila a zkoušela překonat Dorbého, ten však byl celý zápas ve střehu. Jeho zákrok v 77. minutě proti hlavičce Orestese patřilo k tomu nejlepšímu, co byl v tomto zápase k vidění.

Rozhodčí: Gagelmann

Rostock: Wachter - D. Langen, Orestes, Sebastian, M. Stein - Bülow, Rathgeb - Menga (78. Rydlewciz), Bartels - Kern, Agali (78. Shapourzadeh)

Hertha: Drobný - A. Friedrich, Simunic, von Bergen - Chahed, Lustenberger (80. Mineiro), Kacar, Skácel - Raffael, Ebert (73. Piszczek) - S. Okoronkwo (46. André Lima)

Diváci: 22 500

Hannover 96 - Arminia Bielefeld 2:2 (1:2)

Hannover se snažil plnit roli favorita a chtěl diktovat tempo zápasu, do šancí se ale dostával stejně často jako Bielefeld. Ve čtrnácté minutě poslal Rau rohový kop k Mijaotvičovi a stoper Arminie otevřel skóre. Vedení Bielefeldu ale netrvalo moc dlouho, za dvě minuty totiž Bruggink přetavil Pintovu přihrávku ve vyrovnávací branku. Bielefeld šel ještě do poločasu znovu do vedení, útočné duo Eigler - Wichniarek překonalo gólmana Heinena, který vystřídal zraněného Fernandeze. V poločase se na hřiště dostal Jiří Štajner a hned po desíti minutách na hřišti rozhodl o dělbě bodů! Nejvýše vyskočil na Hustziho roh a hlavou umístíl míč mezi tři tyče. Hannoverský útok se ještě snažil získat zbylé dva body, ale obrana Arminie už byla neprostupná.

Branky: 16. Bruggink, 56. Štajner - 14. Mijatovič, 38. Eigler

Rozhodčí: Brych

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Zuraw, C. Schulz - Lala (46. Schulz), Balitsch (87. Krebs) - S. Pinto (46. Štajner), Bruggink, Huszti - Hanke

Bielefeld: Fernandez (22. Heinen) - Korzynietz (68. Bollmann), Mijatovic, Kučera, Rau - Kauf - Kirch, T. Marx - Halfar - Eigler (77. Zuma), Wichniarek

Diváci: 35 104

Karlsruher SC - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1)

Čekal se vyrovnaný zápas mužstev, která v posledních zápasech nehrála tak, jak by si představovala. Karlsruhe mělo sice větší držení míče, ale v mnohem důležitější statistice - střelách na branku - jednoznačně propadlo. Nepřipsalo s ani jednu přesnou střelu na Oku Nikolova, všech jeho dvanáct střele letělo mimo bránu. Ve 21. minutě měl ale nadějnou šanci Mutzel, který kroutil míč do šibenice frankfurtské branky. Netrefil se ale, a tak přišel trest. Ve 25. minutě potáhl Weissenberger balón po levé straně nacentroval na Finka a ten rozhodl. Edmund Kapllani, hrotový útočník Karlsruhe, chtěl vyrovnat, moc se snažil, ale nepovadlo se a KSC prohrálo 0:1.

Branky: 25. Fink

Rozhodčí: Perl

Kralsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel (81. Stindl), Porcello (77. Buck) - Timm (62. Freis), Hajnal, Iashvili - Kapllani

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Russ, Galindo, Spycher - Inamoto - M. Fink, Köhler (89. Chaftar), Weissenberger (74. Toski) - Fenin, Amanatidis (46. Mantzios)

Diváci: 29 348