Zpět na » 1. Bundesliga » Schalke těsně porazilo Duisburg

1. Bundesliga - Schalke těsně porazilo Duisburg

Schalke těsně porazilo Duisburg © -

0

14.03. - Fotbalisté Schalke porazili Duisburg 2:1, když po první půli o gól prohrávali. Obrat načal po hodině hry Kuranyi a o necelou čtvrthodinu později rozhodl o vítězství domácích Westermann.

Do souboje s Duisburgem vstupovali jako jasní favorité fotbalisté Schalke. Ovšem bylo zřejmé, že to tak jednoduché mít nebudou. Schalke není v optimální formě a hosté potřebují každý bod.

Tradičně vyprodaný stadion v Gelsenkirchenu byl svědky úvodní aktivity domácích, kteří se pokoušeli vstřelit uklidňující první gól. V jedné z příležitostí se ocitl Jones. Nutno podotknout, že ani Duisburg se nenechal zahanbit a domácí defenzivu zlobil hlavně Niculescu.

A byli to hosté, kteří jako první rozvnili síť soupeřovy brány. Skvělou práci odvedl Georgiev. Ten ve středu hřiště obral o míč Rafinhu, obešel Varelu a střelou po pravé ruce Neuera otevřel skóre utkání.

Hosté se začali soustředit na pečlivou defenzivu a zaskočení fotbalisté Schalke si s ní nedokázali poradit. Dostávali se spíš jen do náznaků šancí a tak se nikdo nemohl divit, že se do kabin šlo za nepříznivého stavu pro domácí.

Po přestváce se na hřišti neobjevil špatně hrající Varela, na jehož místo přišel Sanchez. Domácí se přece jen v druhé půli zlepšili a branku Starkeho okupovali čím dál častěji. Do dobré příležitosti se dostal například Kuranyi.

Bývalý hráč Stuttgartu se dočkal v 60. minutě. Aktivní Rakitic našel Kuranyie a ten vyrovnal. To Schalke povzbudilo a po příchodu Asamoaha se jeho hra ještě více oživila. Právě Asamoah se v 71. minutě dostal do nebezpečné blízkosti hostující branky, ale jeho povedená hlavička gólem neskončila.

Za tři minuty už ale domácí vedli. Po rohovém kopu Pandera Asamohovu velkou šanci vyrazil gólman Starke míč pouze k Westermannovi, který pohodlně poslal míč do sítě.

Domácí si už šťastně vydřený výsledek pohlídali a Duisburg tak odjíždí ze Schalke bez bodu.

FC Schalke 04 - MSV Duisburg 2:1 (0:1)

Branky: 60. Kuranyi, 74. Westermann - 21. Georgiev

Rozhodčí: Drees

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Bordon, Pander (87. Höweder) - Jones, F. Ernst - Varela (46. Sanchez), Rakitic - Kuranyi, Halil Altintop (69. Asamoah)

Duisburg: Starke - Avalos, Filipescu, Fernando - Willi, Caceres (83. Vrucina) - Grlic (73. Bodzek), Tararache - Georgiev (78. Mölders), Maicon - Niculescu

Diváci: 61 482 (vyprodáno)