Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart v dohrávce přehrál Cottbus

1. Bundesliga - Stuttgart v dohrávce přehrál Cottbus

Stuttgart v dohrávce přehrál Cottbus © -

0

11.03. - V dohrávce odloženého zápasu 22. kola vyhrál Stuttgart nad Cottbusem 1:0. Jediný gól utkání dal ve třicáté minutě stoper VfB Fernando Meira.

Trenér Energie Bojan Prasnikar poslal do zápasu tříčlennou obranu, před ní operoval Bassila a Rost. Krajní záložníci Angelov a Ziebig se do útoku taky zrovna nehrnuli, a tak většina ofenzivního snažení zbyla na křídla Riviče se Skelou a Michala Papadopulose. Český útočník nastoupil trochu překvapivě, na hrotu útoku odehrál 64 minut, nehrál špatně.

Armin Veh, kouč Stuttgartu, nemohl počítat s hvězdou víkendu a v současné době největším tahounem VfB Mariem Gomezem, který zůstal kvůli svalovým problémům pouze na lavičce náhradníků. Útočnou dvojici tak tvořili Ciprian Marica a Sergiu Marian Radu.

Hostujcí Stuttgart si jako první vytvořil nadějnou příležitost, ve dvanácté minutě našel Hilbert centrem v pokutovém území Hitzlspergera, míč trefil pravou tyč Tremmelovy brány. VfB dál určoval tempo zápasu, ale soustavnější tlak si kvůli koncentrovanosti cottbusské obrany vytvořit nedokázal.

Ve 28. minutě zahrozila také Energie, konkrétně Angelov si vytvořil nadějnou šanci. Kdyby dal, zápas by se určitě vyvíjel jinak, takhle si Fernando Meira vyskočil na Pardův roh a hlavičkou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre.

Těsně před koncem poločasu mohl vyrovnat Papadopulos, bývalému hráči Baníku, Arsenalu nebo Leverkusenu se ale nepodařilo poslat svou jedinou střelu v zápase do sítě.

Po změně stran ještě dvakrát zahrozil Cottbus, Ulreich byl pozorný při střelách Skely i Sörensena. Ten po svém příchodu na hřiště v 51. minutě oživil hru domácích. Po odchodu Papadopulose v 64. minutě nastala hluchá pasáž, hráči se k životu probudili až na poslední čtvrthodinku.

Když se převaha Energie stupňovala, Veh poslal místo Radua do hry pátého obránce Becka. Potom už si úřadující mistr poradil, a tak dohrávaný zápas skončil jednogólovým vítězstvím Stuttgartu.