Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 23. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 23. kola Bundesligy

Hodnocení 23. kola Bundesligy © -

0

10.03. - Ve 23. kole Bundesligy zazářil tým Wolfsburgu, hráč Stuttgartu Gomez a našly se i další zajímavosti. Uvnitř článku najdete sestavu kola.

Tým kola: VfL Wolfsburg
Tým Wolfsburgu si hladce poradil s posledním celkem tabulky. Na hřišti se v mužstvu vítězů neobjevil stoper Šimůnek, který zůstal pouze na lavičce. Wolfsburg svého soupeře nešetřil a i když hra nebyla tak jednoznačná, hráči domácí byli velmi produktivní. Za dvacet minut vedli už o dva góly a pohodlný náskok navýšil svým druhým gólem v utkání Marcelinho čtvrt hodiny před koncem. Cottbus neměl šanci.

Hráč kola: Mario Gomez
Jeden z mála v týmu Stuttgartu, který během této sezony podává stabilně velmi dobré výkony. Zápas proti Brémám se mu však vydařil nad míru skvěle. Během prvních 65 minut nastřílel hattrick a táhl své mužstvo za vítězstvím. Své vydařené vystoupení vylepšil ještě přihrávkou na čtvrtý gól. Magazín kicker mu nemohol dát nic jiného než jedničku. Mario Gomez nastřílel v tomto ročníku Bundesligy čtrnáct branek a dělí se společně s Tonim o první příčku krále střelců.

Tleskáme: Gólové přestřelce
Líbit se muselo utkání mezi Stuttgartem a Brémy, které skončilo dnes už málo vídaným výsedkem 6:3. O spíše hokejový počet branek se nejvíce postaralo útočné duo Stuttgartu Gomez - Cacau. Brémy jsou známé tím, že myslí spíše na útok než obranu, ale málokdy se stane, že jim tři vstřelené góly nestačí ani k jednomu bodu.

Pískáme: Peru Mertesackerovi

Jestliže byla radost pohledět na zápas VfB - Werder, naprostá hrůza byla sledovat jinak jednoho z nejspolehlivějších stoperů Bundesligy a člena základní sestavy německé reprezentace Pera Mertesackera. Nejenže nezastavil jediný útok Stuttgartu, ale svůj výkon "korunoval" v 85. minutě vlastencem a o čtyři minuty později červenou kartou za faul na Gomeze.

Sestava kola:
Neuer (Schalke) - Castro (Leverkusen), Demichelis (Bayern), van Buyten (Bayern), Vidal (Leverkusen) - Ribéry (Bayern), Azaouagh (Bochum), Marcelinho (Wolfsburg) - Gomez (Stuttgart), Gekas (Leverkusen), Cacau (Stuttgart)

Stuttgart má v ideální sestavě FotbalPortalu dva hráče, oba útočníky. Mario Gomez se na výhře 6:3 podílel hattrickem a asistencí, Cacau dvěma góly a rovněž jednou přihrávkou. Spolupráce těchto dvou hráčů patřila k tomu nejlepšímu, co jsme ve 23. kole viděli.

Ještě více hráčů dosadil Bayern a Leverkusen. Mnichovany reprezentují obránci van Buyten a Demichelis (přestože ten hrál defnzivního záložníka) a záložník Ribéry. Dva obránci z ideálního výběru hrají za Leverkusen, je to Gonzalo Castro a Arturo Vidal, třetím do party je hrot Gekas. Ten dal jeden gól a na druhý přihrál.

Po jednom hráči má Schalke, Bochum a Wolfsburg. Manuel Neuer navázal na své nedávné výkony z Ligy mistrů a udržel čisté konto proti Bielefeldu. Těžký byl zejména zákrok proti Eiglerovi. Azaouagh hrál jen něco málo přes půlhodinku, přesto nás zaujal natolik, že se probojoval do top jedenáctky. Posledním je špílmachr z Wolfsburgu Marcelinho, který gólmana Tremmela z Cottbusu počastoval dvěma přesnými zásahy.