Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 23. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 23. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 23. kola Bundesligy © -

0

09.03. - V nedělních utkáních si Leverkusen poradil s Hannover, když o svém vítězství rozhodl už v první půli. Bezbrankovou remízou se rozešly týmy Norimberku a Hamburgu. Ze tří českých hráčů působících v Norimberku nehrál ani jeden.

1. FC Norimberk - Hamburger SV 0:0

V sestavě Norimberku se nepředvedl z různých důvodů ani jeden český fotbalista. Kouč von Heesen poslal do branky Daniela Klewera a ten se mu odvděčil vychytanou nulou. V páté minutě napřáhl zpoza pokutového území Dominik Reinhardt, jenže branku minul. Ve 23. minutě zahrozil také Hamburg, neujala se ani rána Trochowskiho, ani ta Oličova. Potom oba týmy zahrozily z přímých kopů, nejprve hamburgský van der Vaart, potom jeho soupeř Engelhardt. Nejzajímavější moment přišel v minutě jednačtyřicáté. Kluge vběhl do pokutového území, kde ho atakoval Benjamin. Hlavní rozhodčí ukázal, že to faul nebyl, ale po poradě se svým asistentem nařídil penaltu. Misimovičovu střelu ale Frank Rost s námahou vytlačil. Po změně stran pokračovala vyrovnaná hra, 65. minuta patřila Davidu Jarolímovi, jeho střela však také gólem neskončila. Když se neprosadil Engelhardt ani Olič, skončilo vyrovnané utkání zaslouženou remízou.

Rozhodčí: Schmidt

Norimberk: Klewer - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber, Pinola - Mnari - Kluge (56. Kristiansen), Engelhardt (79. Mintál) - Misimovič - Saenko, Vittek (79. Charisteas)

Hamburger: F. Rost - J. Boateng (68. Brecko), B. Reinhardt, Mathijsen, Benjamin - Jarolím, de Jong - Trochowski (83. Choupo-Moting), van der Vaart, Olič (89.Odjidja-Ofoe) - Guerrero

Diváci: 42 000

Bayer Leverkusen - Hannover 96 2:0 (2:0)

Michael Skibbe nemohl počítat s Barbarezem, a tak musel postavit Theofanise Gekase, který v průběhu sezony přišel o místo v základní sestavě Leverkusenu. A řecký útočník se svému trenérovi předvedl ve velké formě, gólem a asistencí de facto zařídil vítězství Bayeru 2:0. Favorit z Leverkusenu začal aktivněji, ve třetí minutě nastřelil Gekas ruku Cherundola, píšťalka pana Fleischera však zůstala němá. V patnácté minutě napálil Kiessling pouze tyč Enkeho branky a jakoby tím probudil i hosty. Hned za minutu se uvolnil Pinto, na Adlera ovšem nevyzrál. Větší šanci měl ve dvacáté minutě Schulz, ani on však ukazatelem skóre pohnout nedokázal. Za deset minut vybojoval Barnetta míč, vyslal Kiesslinga, který posunul na Gekase a ten poprvé rozvlnil síť Hannoveru. Podruhé se mu to podařilo za tři minuty, ale asistent rozhodčího zamával postavení mimo hru. Opakované záběry mu daly zapravdu. Ve 39. minutě zakombinoval Vidal s Gekasem, z čehož profitoval Barnetta a zvýšil na 2:0. Do poločasu ještě mohl přidat třetí gól Rolfes, Enke to však nedovolil. Simon Rolfes měl také největší šanci Leverkusenu v druhém poločase, ale jakoby mu nebylo přáno zhůry. V dresu Hannoveru mohl zdramtizovat zápas Bruggink, Adler si čisté konto vzít nenechal.

Branky: 30. Gekas, 39. Barnetta

Rozhodčí: Fleischer

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Greško - Vidal (86. Sinkiewicz), Rolfes - B. Schneider (73. Schwegler), Barnetta (79. Freier) - Kiessling - Gekas

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius, Tarnat (78. Bikmaz) - Balitsch - S. Pinto (67. Bruggink), C. Schulz, Huszti (67. Krebs) - Lauth, Hanke

Diváci: 22 500 (vyprodáno)