Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 23. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 23. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 23. kola Bundesligy © -

0

08.03. - Ve 23. kole si Bayern poradil doma s Karlsruhe a jelikož Brémy v divokém utkání ve Stuttgartu prohrály 3:6, upevnil si bavorský klub vedoucí postavení a minimálně do zítřka bude vést o sedm bodů. Zaváhal Frankfurt, který s Bochumí pouze remizoval.

Arminia Bielefeld - FC Schalke 04 0:2 (0:1)

Prvních dvacet minut se neslo ve znamení souboje záloh, žádný z týmů si nevytvořil soustavnější tlak. Jedinou šanci úvodu zápasu měl Kevin Kuranyi, který v pokutovém území přeskočil Radima Kučeru, ale síť nerozvlnil. Ve 21. minutě se v obrovské šanci objevil Eigler, jenže z několika metrů napálil pouze Neuera. A pak zaúřadoval jako správný favorit Schalke. Westermann poslal zprava centr na Varelu a ten hlavou otevřel skóre. Pro ofenzivního záložníka to byl první zápas letošního ročníku! Hned za pár minut mohli zvýšit vedení Rakitič a Altintop. Prvně jmenovaného vychytal Hain, neuchytila se ani volej Halila. Po přestávce pokračovala lehká převaha Gelsenkirchenských, v dresu Arminie zlobil jen Eigler. Ten nebezpečně hlavičkoval po hodině hry, Neuerova touha vychytat čisté konto však byla silnější. Za necelých patnáct minut zahrával navrátilec Pander přímý kop, Kuranyi prodloužil na Halila Altintopa, který nemohl jinak než zvýšit na rozdíl dvou branek. Za tři minuty mohl snížit a tím zdramatizovat zápas Wichniarek, ale neuspěl, a tak Schalke zvítězilo 2:0.

Branky: 24. Varela, 74. Halil Altintop

Rozhodčí: Weiner

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Mijatovic, Kučera, Rau - Kauf - Tesche (46. Böhme), T. Marx (72. Kamper) - Eigler, Wichniarek, Zuma

Schalke: Neuer - Westermann, Bordon (86. Höwedes), Krstajic, Pander - Jones, Kobiashvili - Varela (46. Streit), Rakitic - Kuranyi, Halil Altintop (78. Sanchez)

Diváci: 27 000

VfB Stuttgart - Werder Brémy 6:3 (2:1)

V krásném utkání byla k vidění převaha Brém a devět branek, ke škodě pro Werder jich šest padlo do sítě Tima Wieseho. Na zápas bude jen velice nerad vzpomínat stoper Per Mertesacker. Přitom utkání začalo pro Brémy skvěle. V šesté minutě ještě neuspěl Jensen, ale o tři minuty později kombinoval na levé straně Borowski s Rosenbergem, Švéd nacentroval na vzdálenější tyč, kam si naběhl Hugo Almeida a překonal Ulreicha. Jenže potom začal úřadovat Gomez. Ve dvacáté minutě ho do uličky poslal Marica a Gomez vyrovnal. Těsně před přestávkou se Bastürk dostal s míčem na levé křídlo, našel Gomeze, který dal na 2:1. Brémám se podařilo vyrovnat zásluhou levého beka Boenische, který v 60. minutě vyzrál na Delpierreho i Ulreicha. Hned potom ale přišel na hřiště Cacau a bylo zle. V 65. minutě Brazilec pronikl do šestnáctky a přesnou přihrávkou vybídl Gomeze k hattricku - 3:2. Za minutu si oba útočníci roli vyměnili a zvýšili vedení VfB. Werder přesto zbraně nesložil, Hunt s Rosenbergem si vzpomněli na spolupráci z minulého kola, kdy první přihrává a druhý střílí a snížili znovu na rozdíl jediného gólu. Jenže v konečném součtu to nebylo nic platné, protože nejprve Per Mertesacker překnal vlastního brankáře a na konečných 6:3 upravil skvěle hrající Cacau. V 89. minutě ještě nešetrně zastavil Mertesacker Gomeze a sudí mu ukázal červenou kartu. Byl to symbolický konec utkání. Nešťastník zápasu fauloval jeho hvězdu.

Branky: 20., 43., 65. Gomez, 66. a 87. Cacau, 85. Mertesacker (vl. gól) - 9. Hugo Almeida, 60. Boenisch, 77. Rosenberg

Rozhodčí: Fandel

Stuttgart: Ulreich - Osorio, Tasci, Delpierre, Boka (65. Magnin) - Pardo - Bastürk, Hitzlsperger - da Silva (27. Hilbert) - Gomez, Marica (61. Cacau)

Brémy: Wiese - Owomoyela (58. Fritz), Mertesacker, Naldo, Boenisch - Baumann (58. Hunt) - D. Jensen, Borowski - Özil - Rosenberg, Hugo Almeida

Diváci: 55 800 (vyprodáno)

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 1:1 (0:0)

Eintracht využíval domácího prostředí, vytvářel si převahu v poli a měl i více brankových příležitostí. Tu první neproměnil Amanatidis. Řek to zkoušel chytře do šibenice, ale Laštůvka byl pozorný. Ve třiatřicáté minutě přihrál do dobré šance Feninovi Toski, ale mladý Čech šňůru zápasů bez gólu nepřetrhl. O dvě minuty později zkoušela kombinaci dvojice Russ-Amanatidis, ale také bez brankové koncovky. Do poločasu ještě zahrozila také Bochum, Dabrowski hlavičkoval po centru Pferzela. Po změně stran potáhl míč Ochs, přenechal Russovi, jehož přihrávku proměnil v gól Toski. Povedenou ranou překonal Laštůvku ze šestnácti metrů. Marcel Koller zareagoval střídaním, na hřiště poslal Mieciela a Azaouagha, kteří oživili hru. V 67. minutě zahrál rukou Inamoto a zatímco si Oka Nikolov stavěl zeď, Azaouagh poslal míč za jeho záda. Frankfurt chtěl vyhrát, do konce zápasu si vypracoval dvě velké šance Toski, gól mohl dát také Russ, ale neujala se ani jedna střela, a tak zápas Frankfurt - Bochum skončil 1:1.

Branky: 49. Toski - 67. Azaouagh

Rozhodčí: Brych

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos (86. Chaftar), Spycher - Inamoto - Russ, M. Fink - Toski - Amanatidis, Fenin

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Zdebel (61. Azaouagh), Imhof, Dabrowski - Šesták, Auer (61. Mieciel) - Ono (87. Drsek)

Diváci: 46 700

VfL Wolfsburg - Energie Cottbus 3:0 (2:0)

Čekala se převaha Wolfsburgu, ale byl to překvapivě Cottbus, který i bez Papadopulose v základní sestavě začal aktivněji. V první desetiminutovce si šance vypracovali zálořníci Angelov a Bassila, bohužel bez gólového efektu. V osmnácté minutě poslal Grafite nalevo Ljuboju, tan nacentroval do pokutového území, kde Gentner vyhrál souboj se Cvitanovičem a poslal Vlky do vedení. Neuběhlo ani šedesát sekund a Marcelinho zpoza šestnáctky napálil míč do levého rohu Tremmelovy brány - 2:0. Wolfsburg se trochu stáhl a nechal hrát Energii, ovšem nepouštěl ji do vyložených šancí. S blížícím se koncem poločasu navíc zahrozil Ljuboja a Madlung, třetí gól ovšem nepřidali. Druhá půle byla ve znamení nezáživné podívané, konečnou podobu výsledku udal čtvrthodinku před koncem Marcelinho. Narazil si se Schaferem a ocitl se osamocený v pokutovém území Cottbusu. Tremmel mohl dělat, co chtěl, ale Brazilec mu nedal šanci a zvýšil na 3:0.

Branky: 18. Gentner, 19. a 76. Marcelinho

Rozhodčí: Seemann

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Ricardo Costa, Madlung, M. Schafer - Hasebe, Josué (81. Baier), Gentner (77. Karimow) - Marcelinho - Grafite (55. Džeko), Ljuboja

Cotbus: Tremmel - Radeljic, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila (70. Vasiljevic) - S. Angelov, T. Rost - Skela - D. Sörensen (58. Schao), B. Jelic (46. Papadopulos)

Diváci:
20 000

Bayern Mnichov - Karlsruher SC 2:0 (1:0)

Podle očekávaného scénaře se vyvíjelo utkání mezi největším favortiem na titul a největším překvapením ročníku 07/08. Hned v úvodu první půle si Bayern vypracoval někoik šancí, gólova odměna ale měla přijít až v jejím závěru. Ve dvacáté minutě zahrozil Iashvili, o dvě minuty později ukázal také Tamas Hajnal, že přílišným respektem netrpí. Markus Miller tradičně držel KSC nad vodou, ve 25. minutě si na něm vylámal zuby Klose, o deset minut později na zanedlouho šestadvacetiletého brankáře nevyzrál ani z trestného kopu Ribéry. Čím více se blížila přestávka, tím intenzivnější byl tlak Mnichova. Kýženou radost zajistil Bavorsku Luca Toni ve 41. minutě. Ve velkém vápně obelstil Franze a zavěsil. Mezi 50. a 65. minutou byl tlak Bayernu zase velký, kousek ke gólu chyběl dvakrát Klosemu, jednou Hamitu Altintopovi. V 64. minutě se zmocnil vlevo míče Ribéry, potáhl míč ke středu a střelou ze střední vzdálenosti zvýšil na 2:0. Třetí gól mohl přidat ještě Jansen a aktivní Klose, ale štěstěna jim nepřála.

Branky: 41. Toni, 64. Ribery

Rozhodčí: Drees

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, van Buyten, Jansen - Demichelis (85. Ottl) - Hamit Altintop, Schweinsteiger, Ribery (88. Kroos) - Toni, Klose (80. Sosa)

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Stoll, Franz, Eichner - Mutzel (80. Kapllani), Porcello (76. Staffeldt) - Timm (46. Freis), Hajnal, Iashvili - Kennedy

Diváci:
69 000 (vyprodáno)

MSV Duisburg - Hansa Rostock 1:1 (1:1)

Překvapivě hezké bylo utkání o záchranu mezi Duisburgem a Rostockem. Jen pár minut z něj odehrál Ishiaku, který se hned v samém úvodu zranil a musel přepustit své místo Vrucinovi. V osmé minutě kopal Grlič z nadějné vzdálenosti přímý volný kop a překonal Wachtera v brance Rostocku. O pět minut později fauloval Gledson na hranici pokutového území Nicolescua, který se dožadoval penalty. Markus Merk ale po poradě s asistentem rozhodl pouze pro přímý volný kop. Ve dvacáté minutě si Victor Agali narazil s Beinlichem a vyrovnal. Pro vysokého nigerijského útočníka to byl letošní první gól. Na to, že odehrál už osmnáct zápasů určitě nelichotivá bilance. V dalším průběhu měly šance oba týmy, Starke ani Wachter už ale míč ze sítě lovit nemuseli, a tak utkání skončilo 1:1.

Branky: 8. Grlic - 20. Agali

Rozhodčí: Merk

Duisburg: Starke - Weber, Filipescu, Fernando, Willi - Grlic, Tararache - Tiffert (68. Maicon), Georgiev - Ishiaku (4. Vrucina), Niculescu