Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia a Hertha se rozešly smírně

1. Bundesliga - Borussia a Hertha se rozešly smírně

Borussia a Hertha se rozešly smírně © -

0

07.03. - Fotbalisté Borussie Dortmund nedokázali porazit svého soupeře, což znamená, že se před něho nedostali. Zápas byl vyrovnaný a výsledek plně odpovídal průběhu.

Dortmund měl v týdnu problémy se zdravotním stavem některých hráčů, ale nakonec to pro páteční utkání dopadlo dobře. Dollovi chyběl distancovaný Kovac. Borussia měla za cíl zvítězit, aby se mohl dostat právě přes Herthu.

Oba týmy v úvodu utkání začali opatrně a do vážnějších akcí se nepouštěli. A tak nebezpečí hrozilo spíše ze standardních situací. Ovšem jak šance Petrice, tak i příležitost Pantelice příliš gólmany nevystrašily.

V následujících minutách se Dortmund pokoušel o zdolání defenzivu hostů, ale kombinace domácím vázla, což obraně Herthy vyhovovalo. Domácí bránu ohrožovali jen ze standardních situací. Hlavičku Wörnse musel likvidovat Drobný.

Když Pantelic neproměnil svou příležitost na konci půle, vypadalo to, že se půjde do kabin bez branek. Ovšem v 45. minutě Buckley našel v pokutovém území Kehla, který hlavou otevřel skóre.

Gól do šatny s hosty ale neotřásl a už po pěti minutách druhé půle bylo srovnáno. Po přihrávce van Bergena se k míči dostal Pantelic a levého rohu zavěsil - 1:1. O čtyři minuty později došlo k zajímavé situaci. Pantelic dostal po svém rozčílení od sudího Rafati červenou kartu. Ovšem poté se poradil s asistentem a své rozhodnutí vzal zpět. Nic to nezměnilo na tom, že kouč Herthy byl vykázán na tribunu.

Oba týmy se pokoušely o vítězství, ale šancí se příliš nerodilo. Za Herthu se ve slibné pozici ocitli Skácel s Raffalem, za Dortmund to byl například Petric.

Ani jeden tým se nedokázal prosadit a utkání tak skončilo nerozhodně.

Borussia Dortmund - Hertha Berlín 1:1 (1:0)

Branky: 45. Kehl - 50. Pantelic

Rozhodčí: Rafati

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Wörns, Buckley - Kehl, Tinga - Valdez, Federico (70. Klimowicz), Petric - Frei

Hertha: Drobný - von Bergen, Simunic, Fathi - Chahed, Lustenberger (66. Mineiro), Kacar, Skácel - Raffael, Ebert (89. Piszczek) - Pantelic (86. Okoronkwo)

Diváci: 71 000