Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 22. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 22. kole Bundesligy

Češi ve 22. kole Bundesligy © -

0

03.03. - Dvaadvacáté kolo vyšlo nejlépe Rudolfu Skácelovi. Čistým kontem se zase mohou pochlubit Jan Laštůvka a Jaroslav Drobný. Naopak nejhorší byli hráči z Norimberku, hlavně Koller zklamal.

I v tomto kole hodnotíme Čechy v Bundeslize hvězdičkami. Pět hvězdiček dostane fotbalista, jenž oslní, čtyři si vyslouží za velice povedený výkon, tři dostane hráč, který odehraje dobrý zápas. Podprůměrný výkon si zaslouží dvě hvězdy a Čech hrající "pod psa" obdrží jen jednu.

hvězdahvězdahvězdahvězda

Rudolf Skácel
Zápas od zápasu hraje lépe a lépe. Proti Duisburgu už patřil ke klíčovým postavám utkání, byl vidět, svým spoluhráčům se nabízel. Čtyřikrát vybídl centrem své spoluhráče ke gólu, ti ho ani jednou nevyslyšeli, tak to dvakrát zkusil sám. Také bohužel bez gólové koncovky. Jeho akce si ovšem branku zasluhovaly, zejména centr ze třetí minuty měl Raffael dát, nadějná byla také Rudiho rána z minuty dvanácté.

Jan Laštůvka
Čelil takovým ofenzivním esům jako je Schneider, Barbarez, Kiessling, Gekas nebo Barnetta, a přesto udržel čisté konto. To je pro gólmana VfL velké zadostiučinění po nepříliš velké důvěře trenéra. Hodně mu pomáhali i obránci, co prošlo, to spolehlivý brankář lapil. S jistotou sbíral také centrované míče.

hvězdahvězdahvězda

David Jarolím
Byl u třígolového vítězství Hamburgu nad Frankfurtem, odehrál 86 minut. Jako vždy patřil k tahounům mužstva, přestože byl v neděli zastíněn Paolem Guerrerem, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Jarolím se bezprostředně v roli střelce či asistenta nepodílel na žádné brance, ale s přehledem rozděloval míče a vybízel své spoluhráče ke zteči. Tradičně dobrý.

Jaroslav Drobný
Stejně jako Jan Laštůvka udržel čisté konto, měl však mnohem méně práce. Z útočníků Duisburgu nejde takový strach jako z těch leverkusenských. Musel čelit jediné střele na bránu, která navíc mířila doprostřed. Aby se zabavil, kryl i míče letící vedle.

Martin Fenin
Po dvou úvodních zápasech, ve kterých se trefil, přišel třízápasový gólový půst. Mladý útočník je ale pořád pro Eintracht platným hráčem, chce hrát, střílí i přihrává. Prohra 4:1 je pro Frankfurt trochu krutá, rozdíl mezi oběma týmy nebyl takový. I Fenin se snažil, příště to možná bude i s gólem.

Radim Kučera
Kučera hrál tentokrát středního obránce. Neustále rotovat sestavou jistě není nic příjemného, ale bývalý hráč Olomouce to zvládá s bravurou. I ve 22. kole patřil k nejlepším hráčům Bielefeldu, dobře organizoval obranu svého mužstva.

Jan Šimůnek
Jen tak tak se vešel do společnosti tříhvězdičkových hráčů. Jeho Wolfsburg prohrál v Karlsruhe 1:3 a Magath ani jeho svěřenci nebyli s výsledkem a předvedenou hrou spokojeni. V obranné řadě si jediný Šimůnek udržel svůj stanard, ostatním utkání nevyšlo. Sám však na vše nestačil.

hvězdahvězda

Jaromír Blažek
Špatný výkon podal Jaromír Blažek. Dostal dvě branky ze čtyř střel, ten první se jistě dal chytit a Blažek po něm neměl čisté svědomí. Mezi fanoušky sílí hlasy, aby dostal šanci Blažkův dosavadní náhradník Daniel Klewer. Kouč von Heesen na ně zatím neslyšel, ale kdo ví, co bude v příštím kole.

Tomáš Galásek
Českým hráčům v dresu Norimberku dvaadvacáté kolo prostě nevyšlo. I jindy jistý Galásek nehrál tentokrát dobře, protihráči jej obcházeli, spoluhráči nedostali přihrávku. Na prohře FCN nese část viny. S takovými výkony Norimberk k záchraně nedovede.

Jiří Štajner
V 65. minutě byl střídan Lauthem, který hned za několik chvil přihrál na rozhodující branku. To symbolicky poukazuje na Štajnerův mdlý výkon. Proti z formy hrajícímu Norimberku mohl předvést více, nepovedlo se. Jakoby už neměl v Hannoveru žádnou motivaci.

hvězda

Jan Koller
Devadesát minut hrál mizerně, prohrál dvě třetiny osobních soubojů, v ještě horším světle se ukázal po závěrečném hvizdu. Po výměně názorů a menší strkanici plivl na protihráče Schulze, za což by měl být potrestán. Vypadá to však, ze pokud by opravdu nemohl hrát, nebyla by to pro Norimberk tak velká ztráta.