Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 22. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 22. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 22. kola Bundesligy © -

0

02.03. - Dva nejlépe umístěné celky, Bayern a Brémy, zvládly své sobotní zápasy s tříbodovým ziskem, a tak Leverkusen a Hamburg museli vyhrát, chtěli-li si udržet kontakt s absolutní špičkou. HSV si s Frankfurtem poradil, ale Bayer nestačil na Bochum.

VfL Bochum - Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)

Leverkusen byl favoritem utkání, čehož si byl trenér Bochumi Marcel Koller dobře vědom, a proto svým svěřencům naordinoval taktiku rychlých protiútoků. Bayer má technicky vyspělé hráče zejména va středu hřiště, není tedy divu, že si vytvořil územní převahu. Ale byli to domácí, kteří se nejdříve dostali do šancí. Benjamin Auer převzal kvůli absenci Stanislava Šestáka většinu zakončování akcí na sebe. V desáté minutě pálil z otočky, za pět minut střílel po rychlém protiútoku. Ani jednou Adlera nepřekonal. V 28. minutě zahrozil také Leverkusen, Tranquillo Barnetta nevyužil Kiesslingovu přihrávku. Potom přišla hluchá pasáž, ve které si Bayer nedokázal poradit s výborně organizovanou obranou Bochumi. Po hodině hry si Laštůvka nejprve poradil se Schneiderovou střelou ze šestnácti metrů, o pár minut později zneškodnil Barbarezovu hlavičku. A tak se prosadili hráči na druhé straně. Dabrowski našel volného kapitána Zdebela, který trefil horní růžek Adlerovy svatyně. Leverkusen se pokoušel o vyrovnání, ale Dabrowski v 88. minutě využil otevřené obrany hostí a zpečetil vítězství Bochumi.

Branky: 66. Zdebel, 88. Dabrowski

Rozhodčí: Drees

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Imhof - Zdebel (83. Azaouagh), Dabrowski - Ono (76. Schröder) - Auer, Epallé (76. Mieciel)

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei (76. Dum) - Vidal (70. Freier), Rolfes - B. Schneider, Barbarez (70. Gekas), Barnetta - Kiessling

Diváci: 22 500

Hamburger SV - Eintracht Frankfurt 4:1 (1:0)

Tento zápas byl oproti utkání Bochum - Leverkusen mnohem ofenzivnější a 52 tisíc diváků v HSH Nordbank Areně vidělo pět branek. K jejich spokojenosti padla většina z nich do sítě Frankfurtu. Huub Stevens změnil svou tradiční sestavu a své svěřence sestavil do rozestavení 4-4-2. Hra na dva hroty jako by vyhovovala Paolu Guerrerovi, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Tu první oslavil už v páté minutě, kdy van der Vaart vyslal nalevo Trochowskeho, ten poslal centr do pokutového území a Peruánec uklidil hlavou míč do sítě. Rafael van der Vaart nedal dnes žádný gól, změnil se proto ve dvorního nahrávače. V 57. minutě nacentroval na hlavu defenzivního záložníka de Jonga a ten zvýšil na 2:0. Eintracht se vrátil do zápasu v 70. minutě, kdy Weissenberger zahrál přímý volný kop na hlavu Kyrgiakose. Třetí gól zápasu, třetí hlavou. Ale v 79. minutě už byl rozdíl opět dvoubrankový. Van der Vaart tvrdě vystřelil, Nikolov ránu neudržel a Guerrero byl u míče nejdříve - 3:1. Za čtyři minuty definitivně rozhodl Zidan, Hamburg vyhrál vysoko 4:1.

Branky: 5., 79. Guerrero, 57. de Jong, 83. Zidan - 70. Kyrgiakos

Rozhodčí: Kinhöfer

Hamburg: F. Rost - Demel, B. Reinhardt, Mathijsen, J. Boateng - de Jong - Jarolím (86. Putsilo), Trochowski (57. Kompany) - van der Vaart - Olič (74. Zidan), Guerrero

Frankfurt: Nikolov - Galindo, Russ, Kyrgiakos, Spycher - Inamoto - M. Fink, Köhler (79. Amanatidis) - Fenin (88. Chaftar), Toski (61. Weissenberger) - Mantzios

Diváci: 52 000