Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 22. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 22. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 22. kola Bundesligy © -

0

01.03. - Zápas Cottbus - Stuttgart byl odložen kvůli orkánu, ostatní se odehrály. Brémy i Bayern vyhráli a situace na čele se tak nezměnila. Norimberk opět prohrál, nezáživný fotbal se hrál v Rostocku.

Energie Cottbus - VfB Stuttgart

Zápas odložen, více ZDE

FC Schalke 04 - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)

Velice pohlednou hru nahoru - dolů přinesl největší šlágr 22. kola mezi Schalke a Bayernem. Překvapivě to byli domácí, kteří měli mírně navrch, ale bohužel pro většinu fanoušků ve vyprodané Veltins Areně to nedokázali zúročit gólově. Jediný gól zápasu dal Miroslav Klose. Schweinsteiger poslal do úniku Ribéryho, Francouz míč potáhl a ostrým centrem poslal na Kloseho, od něhož se míč odrazil za Neuerova záda. Schalke mělo nadějné příležitosti ve 25. minutě, kdy Rakitičovi chyběl jen kousek a potom ve 34. minutě tečovali obránci Bayernu Kuranyiho střelu těsně vedle. I po přestávce bylo o malinko lepší Schalke 04, ale vyrovnání nepřišlo. Naopak největší šanci druhého poločasu měl Bayern. Toni hlavičkoval po centru zprava, Neuer vyrazil pouze na hlavu van Buytena, který ze tří metrů trefil pouze břevno.

více o zápase najdete ZDE

Branky: 14. Klose

Rozhodčí: Fandel

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - Grossmüller, F. Ernst - Rakitic (61. Zé Roberto) - Asamoah, Sanchez (61. Halil Altintop), Kuranyi

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, van Buyten, Jansen - Demichelis - Hamit Altintop, Schweinsteiger, Ribery (78. Ottl) - Klose (84. Schlaudraff), Toni

Diváci: 61 482 (vyprodáno)

Hannover 96 - 1. FC Norimberk 2:1 (1:0)

Vyrovnaný zápas opět dopadl špatně pro Norimberk. První šanci neproměnil Hanke, ale po půlhodině už šel Hannover do vedení. Hustzi kroutil přímý kop do pokutového území, Blažek v nesnázích vyrazil pouze k volnému Brugginkovi, který měl spoustu času a umístil míč do sítě. Za pět minut nevyrovnal Charisteas, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0. Zajímavý byl úvodu druhého dějství. Nejprve Vinicius nezužitkoval Hankeho centr, aby v 52. minutě vyrovnal Zvjezdan Misimovič. Reinhardt zahrával volný kop, na malém vápně vyhrál souboj Koller a přihrál na Misimoviče, který o přestávce vystřídal Mnariho. Z osmi metrů trefil levý dolní růžek Enkeho brány. Ale v 65. minutě zatáhl Balitsch míč do šestnáctky, Glauber balón zpomalil a vystrartoval po něm Blažek. Lauth však u něj byl dříve a posunul jej na Hustziho, který ho poslal do odkryté branky.

Branky: 29. Bruggink, 65. Hustzi - 52. Misimovic

Rozhodčí: Kempter

Hannover: Enke - Cherundolo, Ismael, Vinicius, Tarnat - Balitsch, C. Schulz - Stajner (65. Lauth), Bruggink (70. Lala), Huszti - Hanke (78. Hashemian)

Norimberk: Blazek - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber, Pinola - Mnari (46. Misimovič), Galasek, Kluge (86. Mintál) - Saenko, Charisteas (46. Vittek)- Koller

Diváci: 32 000

Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Werder vstoupil do zápasu aktivně, v první desetiminutovce si vyracoval dvě dobré příležitosti. V 18. minutě poprvé zahrozil díky Petričovi také Dortmund, ale potom začaly znovu panovat Brémy. I bez Diega Borussii přehrávaly, zlobili především útočníci Rosenberg a Klasnič. Velká smůla sedla na BVB v závěru prvního poločasu. Ve 44. minutě musel hřiště opustit Jakub Blaszczykowski, protože měl bolesti ve stehnu. Nahradil jej Kringe a sledoval, jak v 45. minutě přihrává Hunt Rosenbergovi do evidentního ofsajdu, pomezní nezvedá praporek a švédský útočník dáva na 1:0. Hned po změně stran zahrával Petrič přímý kop a jen kvůli velké smůle neskončil míč v bráně. A v 63. minutě opět zafungovala spolupráce Hunt - Rosenberg. První opět přihrával, druhý si tentokrát poradil s Amedickem a definitivně rozhodl o třech bodech pro domácí.

Branky: 45., 63. Rosenberg

Rozhodčí: Merk

Brémy: Wiese - Owomoyela (37. Hunt), Mertesacker, Naldo, Boenisch - D. Jensen - C. Fritz, Vranjes (81. Pasanen) - Özil - Klasnic (63. Sanogo), Rosenberg

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Kovac, Buckley - Kehl - Blaszczykowski (44. Kruska, 66. Klimowicz), Tinga - Federico - Petric, Valdez (82. Hummels)

Diváci: 42 100 (vyprodáno)

Hansa Rostock - Arminia Bielefeld 1:1 (0:0)

Rostock měl častěji míč v moci, ale do šancí se dostával stejně málo jako Bielefeld. V 17. minutě vběhl záložník Arminie Marx do pokutového území, Stein mu přidržel ruku a sudí Sippel nařídil pokutový kop. Wichniarek zkusil lehce arogantně doprostřed brány, ale Wä,,,chter s obtížemi vytěsnil. Pak to dlouho vypadalo, že nudný zápas skončí bezbrankovou plichtou. Ale v 84. minutě Eigler obešel Sebastiana a ocitl se osamocen před brankářem Wä,,,chterem. Nedal mu šanci a poslal Arminii do vedení. To však trvalo jen chvíli, Yelen nacentroval na Bartelse, který v pádu vypálil. Jeho střelu ještě lehce tečoval Mijatovič a míč skončil v síti - 1:1.

Branky: 86. Bartels - 84. Eigler

Rozhodčí: Sippel

Rostock: Wä,,,chter - D. Langen (46. Pearce), Orestes, Sebastian, M. Stein - Bülow, Rathgeb - Kern, Bartels, Rahn (76. Shapourzadeh) - Agali (63. Yelen)

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Mijatovic, Kucera, Rau - Kauf - Tesche, T. Marx - Eigler, Wichniarek (67. Halfar), Zuma (82. Kamper)

Diváci: 16 000

Karlsruher SC - VfL Wolfsburg 3:1 (1:1)

Wolfsburg byl před tímto kolem nejlepším mužstvem jara, ale v zápase na Karlsruhe to nepotvrdil. Nejen, že prohrál 1:3, ale byl jasně horší! Ve 22. minutě zahrával standardní situaci Timm, nacentroval na Eggimanna a Benaglio vyrazil pouze zpátky ke střelci. Napodruhé už stoper KSC nezaváhal a otevřel gólový účet. Ve 28. minutě vyrovnal Schä,,,fer, když využil hezkou příhru Gentnera. Jednobrankový náskok vrátil Karlsruhe Kennedy. Iashviliho přihrávku zahodit nemohl. Právě Iashvili ještě v závěru pojistil vedení Karlsuhe, z hranice šestnáctky potřetí překonal Benaglia.

Branky: 22. Eggimann, 73. Kennedy, 90. Iashvili - 28. Schä,,,fer

Rozhodčí: Grä,,,fe

Karlsruhe: M. Miller - Eichner, Eggimann, Franz, A. Görlitz - Mutzel, Aduobe -(84. Porcello) Timm (81. Carnell), Freis, Iashvili - Kennedy (90. Kapllani)

Wolfsburg: Benaglio - Ricardo Costa, Šimůnek, Madlung, Quiroga (54. Josue) - Hasebe (77. Ljuboja), Gentner - Dejagah (46. Grafite), Krzynowek, M. Schä,,,fer - Džeko

Diváci: 29 000