Zpět na » 1. Bundesliga » Zápas Cottbus - Stuttgart odložen

1. Bundesliga - Zápas Cottbus - Stuttgart odložen

Zápas Cottbus - Stuttgart odložen © -

0

Líbilo se

01.03. - Orkán Emma netrápí jen lidi v České republice, ale ovlivnil i německou fotbalovou ligu. Sobotní utkání 1. Bundesligy mezi Energií Cottbus a VfB Stuttgart byl kvůli nepříznivé předpovědi počasí odložen, nový termín zápasu zatím nebyl určen.

Metorologové předpokládali v okolí Cottbusu rychlost větru až 130 km/h, a tak se radní města rozhodli mistrovské utkání odložit. Město Cottbus je totiž vlastníkem stadionu a nechce riskovat zdraví hráčů a fanoušků.

O správnosti rozhodnutí je přesvědčeno nejen zastupitelstvo, ale také vedení obou zainteresovaných klubů.

"Důležité je, aby utkání mělo regulérní podmínky a aby bylo zajištěno zdraví hráčů. Pokud toto není splněno, je lepší zápas odložit," řekl manažer Stuttgartu Horst Heldt.

V podobném duchu se vyjádřil také obchodní manažer Energie Lars Schauer: "Náš klub podporuje rozhodnutí města o odložení utkání, jsme si vědomi důsledků tohoto rozhodnutí."

Náhradní termín zatím nebyl určen, jasněji by mělo být v pondělí, kdy se sejde komise DFB. Během následujícího týdne to však s největší pravděpodobností nebude a několik týdnů proto bude tabulka Bundesligy lehce zavádějící.

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Makrel - 02.03. Odpovědět

ne ne nevyhraje papadopulos cotebusi zajisti minimalne bod Smajlík 7

Makrel
KaPi - 01.03. Odpovědět

Sakra! Dneska měl VfB vyhrát a zrovna musí Emma řádit Smajlík 1

KaPi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články