Zpět na » 1. Bundesliga » DFB-Pokal - zápasy čtvrtfinále

1. Bundesliga - DFB-Pokal - zápasy čtvrtfinále

DFB-Pokal - zápasy čtvrtfinále © -

0

27.02. - Aktualizováno! Ve čtvrtfinále poháru DFB si Borussia Dortmund celkem hladce poradila s Hoffenheimem. Překvapení se však zrodilo ve Stuttgartu, který se celé utkání trápil s druholigovou Jenou a nakonec doma podlehl na penalty. Penaltu proměnil i Šimák. První středeční utkání dopadlo lépe pro Wolfsburg, který porazil HSV v prodloužení. Drama v Mnichově skončilo proměněnou penaltou ve 120. minutě. Do semifinále poslal Bayern záložník Ribery.

Borussia Dortmund - 1899 Hoffenheim 3:1 (2:1)

Favorit nezaváhal. Tým Borussie Dortmund byl od začátku utkání aktivnější a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 20. minutě Tinga našel Federica, který otevřel skóre. Za tři minuty vedli domácí o dva góly, když aktivní Tinga hlavou překonal hostujícího brankáře Özcana. Hosté, které přijelo do Dortmundu povzbudit asi čtyři tisíce fanoušků, však nesložili zbraně a ke konci první půle měli po faulu Amedicka příležitost pokutového kopu. Bývalý hráč Frankfurtu Copado ji proměnil a snížil na 2:1. Ovšem domácí působili v utkání jistě a po devíti odehraných minutách v druhé půli zvýšil opět na rozdíl dvou branek Petric, který zužitkoval centr Freie. Borussia si vedení hlídala a nakonec už neinkasovala. Dortmund tak míří do semifinále.

Branky: 20. Federico, 23. Tinga, 54. Petric - 38. Copado (pen.)

Rozhodčí: Brych

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Kovac, Dede - Kehl (76. Klimowicz) - Tinga, Kruska (70. Hummels) - Federico (70. Buckley) - Frei, Petric

Hoffenheim: Özcan - Janker, Compper, Ibertsberger, Löw (57. Salihovic) - Teber, Luis Gustavo, Carlos Eduardo - Copado (70. Ibisevic) - Ba (81. Weis), Obasi

Diváci: 55 400

VfB Stuttgart - FC Carl Zeiss Jena 2:3 (1:1, 0:1) na penalty

Obhájce bundesligového titulu se trápí v ligové soutěži, a tak chtěl alespoň v poháru dosáhnout na trofej a zachránit sezonu, která už tak asi skončí neúspěchem. Ovšem Stuttgart nevyhraje ani pohár DFB. Druholigová Jena vycítila šanci a ve Stuttgartu hrála bez respektu. Hosté zlobili a jejich snaha byla odměněna v 32. minutě. Ziegner našel Wernera a ten hlavou dal na 1:0. Tvůrcem hry Jeny byl český záložník Jan Šimák. I ten přihlížel narůstajícímu tlaku domácích, který vyvrcholil gólem z 81. minuty. Naděje Stuttgartu spasil kdo jiný než Gomez. Utkání šlo do prodloužení, ve kterém už po čtyřech minutách dal svůj druhý gól útočník Gomez. Tento hráč byl ve 117. minutě střídán. A jakoby domácí opustilo štěstí. V poslední minutě prodloužení totiž vyrovnal Müller a rozhodnout tak musely penalty. V pěti sériích gól nedal jen domácí da Silva a Jena tak postupuje mezi nejlepší čtyři mužstva poháru DFB.

Branky: 81.a 94. Gomez - 32. Werner, 120. Müller, rozhodující penalta Ziegner

Rozhodčí: Kinhöfer

Stuttgart: Ulreich - Beck (46. Boka), Fernando Meira, Delpierre, Magnin (72. da Silva) - Pardo - Hilbert, Hitzlsperger - Bastürk - Gomez (117. Khedira), Cacau

Jena: Khomutovski - A. Maul, R. Müller, Stegmayer - Holzner, Ziegner, Kühne (106. Saka), Werner - Šimák - Petersen, Schied (78. Armhein)

Diváci: 17 000

VfL Wolfsburg - Hamburger SV 2:1 (1:0) po prodloužení

Začátek utkání byl hodně opatrný, obě mužstva hrála poctivě zezadu. Až po čtvrhodině hry začaly týmy zkoušet i ofenzivní výpady. V jednom z nich obešel Grafite v pokutovém území Mathijsena a ten se ho snažil zastavit. Povedlo se mu to však jen za cenu faulu. Sám postižený se ujal exekuce penalty a v sedmnácté minutě poslal domácí Wolfsburg do vedení. Hamburg proto musel hru otevřít a najednou se začal dostávat do šancí. Ve 20. minutě mohl vyrovnat z přímého volného kopu van der Vaart, o dvě minuty později neuspěl ani Guerrero. Převaha HSV pokračovala i po přestávce, kdy si David Jarolím hezky naběhl na standardku van der Vaarta, ale mířil vedle. V 54. minutě přišel na hřiště Zidan, který vystřídal zraněného Guerrera. A za patnáct minut vyrovnal výstavní trefou Nizozemec Rafael van der Vaart. Zápas dospěl do prodloužení. V jeho první části měl po jedné šanci Wolfsburg (Džeko) i Hamburg (Trochowski). Pár minut po výměně stran rozhodl o vítězství zkušený Marcelinho, který vyškolil mladého Kompanyho a ze dvanácti metrů zavěsil.

Branky: 17. Grafite (pen.), 109. Marcelinho - 70. van der Vaart

Rozhodčí: Fleischer

Wolfsburg: Benaglio - Gentner, Ricardo Costa, Madlung, M. Schafer - Riether (66. Šimůnek), Josué, Hasebe (95. Krzynowek) - Marcelinho - Dejagah (66. Džeko), Grafite

Hamburg: F. Rost - Demel, B. Reinhardt, Mathijsen, Benjamin - Kompany, de Jong - Jarolím (64. Trochowski), van der Vaart (80. Boateng), Olič - Guerrero (54. Zidan)

Diváci: 29 086

Bayern Mnichov - Mnichov 1860 1:0 (0:0, 0:0) po prodloužení

Obrovské drama se odehrálo v mnichovském derby v Allianz areně. Šťastnější nakonec byli domácí. I toto utkání ukázalo, že druholigové celky se těch prvoligových nebojí a chtějí se na ně vytánout. Zvlášť když jde o městské rivaly. Hosté se pouštěli do ofenzivy a v 14. minutě vystrašil střelou z dálky Danny Schwarz Olivera Kahna v brance Bayernu. Přesto se dá říct, že favorit byl aktivnější a chtěl vstřelit co nejdříve první gól. Ovšem to se mu nedařilo, což ještě více posílilo už tak pevnou obranu 1860. V 35. minutě se střetl Toni s Hofmannem, při kterém se gólman hostů zranil a musel ho nahradit Tschauner. Hosty to ale nezlomilo a bojovali dále.

Hitzfeldt do druhé půle poslal místo Hamita Altintopa Riberyho, ale ani po této výměně se Bayernu nedařilo dobýt branku hostů. Snahu favorita navíc v 84. minutě otupil Toni, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Utkání dospělo do prodloužení, kde se udály velmi zajímavé momenty. Ve 111. minutě Benny Schwarz fauloval Riberyho, ten teatrálně upadl, ovšem hostující fotbalista musel po druhé žluté pod sprchy jako Toni. Rozhodující okamžik se udál v nastaveném čase prodloužení, kdy byl Klose zfaulován v pokutovém území a Bayern kopal penaltu. Francouz Ribery ji proměnil a poslal Bayern mezi čtyři nejlepší v poháru.

Hektický a nervózní závěr byl zakončen další červenou kartou hostů. Nic už to však nezměnilo na postupu Bayernu. Bylo to derby se vším všudy!

Branky: 120.(+2) Ribery (pen.)

Rozhodčí: Gagelmann

Bayern: Kahn - Sagnol (76. Lell), Lucio, van Buyten, Lahm - Zé Roberto, van Bommel - Hamit Altintop (46. Ribery), Kroos (65. Klose) - Podolski, Toni

Mnichov 1860: M. Hofmann (35. Tschauner) - B. Schwarz, Thorandt, Berhalter, T. Hoffmann - S. Bender (59. Holebas) - D. Schwarz - L. Bender - Gebhart, Bierofka (66. Pagenburg) - Kucukovic

Diváci: 69 000 (vyprodáno)