Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 21. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 21. kola Bundesligy

Hodnocení 21. kola Bundesligy © -

0

25.02. - Bundesliga se na jaře už pořádně rozběhla. Máme za sebou další kolo, které jsme hodnotili. Samozřejmě nechybí sestava kola.

Tým kola: MSV Duisburg
Fotbalisté Duisburgu vyhráli velmi důležité utkání v Bielefeldu a přibližují se nesestupovým pozicím. Právě Bielefeld si situaci značně zkomplikoval. Bylo to vyrovnané utkání, ale hosté byli produktivnější a vstřelili dva góly. Duisburg zničil šance Arminie vždy na začátku poločasu. V prvním dal gól už v 8. minutě Schröter, druhá branka padla už po třech minutách druhého poločasu.

Hráč kola: Ioannis Amanatidis
Řecký útočný parťák Fenina se stal ústřední postavou zápasu Frankfurt - Brémy. Amanatidis celý zápas zaměstnával obranu Brém a v 56. minutě dal jedinou branku zápasu. Jeho gól poslal Eintracht opět o něco blíže k pohárovým příčkám.

Zajímavost kola: Málo branek
Jen šestnáct branek padlo v utkáních 21. kola Bundesligy. Dělá to průměr 1,78 gólu na zápas, což je jeden z nejmenších v letošním ročníku. Jen v zápase Stuttgart - Karlsruhe (3:1) padlo více než dvě branky, jedno utkání skončilo bez branek, tři střetnutí rozhodl jediný gól.

Tleskáme: Janu Laštůvkovi
Český gólman byl před zápasem pod velikým tlakem, musel se vyvarovat všech chyb, jinak by šel zpátky na lavičku náhradníků. Ale Laštůvka zvládl zápas brilantně, předvedl i zákroky navíc a výrazně pomohl Bochumi k zisku tří bodů. Jen tak dál!

Pískáme: Diegovi
Ofenzivní záložník Werderu Brémy dělá většinou nezaujatým příznivcům Bundesligy radost, ale jeho nesportovní zákrok na Kyrgiakose nemá s fotbalem nic společného. Kyrgiakos jej sice svou tvrdou hrou i nadávkami jistě rozčílil, ale prvotřídní hráč, navíc jeden z nejlepších fotbalistů v německé lize, musí umět udržet nervy na uzdě. Na mistrovství světa se to nepovedlo Zidanovi, proti Frankfurtu Diegovi.

Sestava kola:
Tremmel (Cottbus) - Castro (Leverkusen), Madlung (Wolfsburg), Delpierre (Stuttgart), Sarpei (Leverkusen) - Jarolím (Hamburg), Zé Roberto (Bayern), Hamit Altintop (Bayern) - Šesták (Bochum), Amanatidis (Frankfurt), Gomez (Stuttgart)

Nejlepším brankářem uplynulého kola byl Gerhard Tremmel, který zneškondil několik velice nebezpečných šancí Norimberku a přestože Energie prohrála na střely 23:1, díky svému gólmanovi uhrála remízu 1:1.

Na krajích obrany se nejvíce dařilo bekům Leverkusenu a ve výběru FotbalPortalu obsadili obě místa na kraji defenzivní linie. Gonzalo Castro a Hans Sarpei předváděli moderní hru krajních obránců, často se vydávali dopředu a posílali nebezpečné míče do pokutového území Schalke.

Dva hráče dosadil také Stuttgart (stoper Delpierre a útočník Gomez) a Bayern (záložníky Zé Roberta a Hamita Altnitopa). Obrannou formaci doplňuje Šimůnkův stoperský kolega Alexander Madlung. Pro změnu Feninův kolega Ioannis Amanatidis zaplnil zase místo ve středu útoku.

Pravou stranu ovládla česko-slovenská dvojice. O vynikajicím zápase Davida Jarolíma píšeme zde, Stanislav Šesták zase vybojoval obě branky Bochumi. Nejprve jeho střelu vyrazil Enke pouze do Cherundola a od něj se míč dostal do branky, v druhé půli se Šesták rychlostně uvolnil napravo a centrem našel nabíhajícího Auera.