Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní zápasy 21. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní zápasy 21. kola Bundesligy

Nedělní zápasy 21. kola Bundesligy © -

0

24.02. - Dva nerozhodné výsledky 1:1 se urodily v nedělních utkání jednadvacátého kola Bundesligy. Bayern v prestižním souboji dotahoval doma s Hamburgem a Norimberk si neporadil s Cottbusem a ukazuje se, že bude mít obrovské problémy se záchranou.

Bayern Mnichov - Hamburger SV 1:1 (0:0)

Bayern byl favoritem tohoto utkání, umocnil to ještě fakt, že van der Vaart nebyl připraven k zápasu od začátku a přišel až na poslední čtvrhodinku. V první půli byli také Mnichované lepším týmem, ale ve dvanácté minutě se neprosadil střelou k levé tyči Zé Roberto a stejně dopadl i po Kloseho centru Luca Toni. Ale i Hamburg zahrozil, de Jong byl v nadějné pozici v 36. minutě. Po změně stran dvakrát vystrašil Kahna Guerrero, na druhé straně střílel Klose. Ale skórem pohl až Ivica Olič. Lucia obral o míč David Jarolím a vyslal svého chorvatského spoluhráče na zteč. Ten nedal Kahnovi šanci a poslal HSV do vedení. Hitzfeld na gól zareagoval a ihned vystřídal Schweinsteigera Ribérym. Jako povedený tah se střídání ukázalo v 66. minuě, kdy Francouz přihrál Zé Robertovi na vyrovnávací branku. Několik nadějných příležitostí si do konce utkání ještě vypracovaly obě strany, ale výsledek už neovlivnily. V 92. minutě uviděl dvě žluté karty van Bommel a byl vyloučen.

Branky: 66. Zé Roberto - 60. Olič

Rozhodčí: Wagner

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, van Buyten, Lahm - van Bommel, Zé Roberto - Hamit Altintop, Schweinsteiger (60. Ribery) - Klose (74. Podolski), Toni

Hamburg: F. Rost - Demel, B. Reinhardt, Mathijsen, Benjamin - Kompany, de Jong - Jarolím (81. Boateng), Trochowski, Olič (78. van der Vaart) - Guerrero (86. Zidan)

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Energie Cottbus 1:1 (0:0)

Jen velmi těžko uvěřitelnou smůlu si vybrali hráči Norimberku v 21. kole v souboji se svým konkurentem v boji o udržení v nejvyšší německé soutěži. Svého protivníka přehráli ve všech směrech, měli jednoznačnou převahu a dovolili Energii za celý zápas pouze jedinou střelu. Ta však skončila v síti. Ke všemu padla hned minutu po vedoucí brance Engelhardta. Koller udržel míč v pokutovém zemí proti Mitreskimu, využil svého přehledu a poslal do strany na Engelhardta. Blonďaté křídlo FCN zavěsilo. Radost mezi norimberkskými příznivci ještě neutichla, když Cottbus hned z protiútoku srovnal. Skela dal míč na Sörensena, ten udělal dva kroky do středu hřiště a vystřelil hrací kouli přímo do dolního rohu Blažkovy brány. Byla to první a poslední střela Cottbusu. Nejen na branku, ale vůbec střela směrem k Blažkovi. Na to se ovšem nehraje a protože Norimberk už odpovědět nedokázal, musel se smířit jen s jediným bodem.

Branky: 58. Engelhardt - 59. Sörensen

Rozhodčí: Drees