Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 21. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 21. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 21. kola Bundesligy © -

0

23.02. - Tři zápasy skončily 1:0, když v poločase ještě týmy hrály bez branek. Celkově bylo sobota málo gólová, jen v zápase Stuttgart - Karlsruhe se střelci prosadili víc než dvakrát.

Bayer Leverkusen - FC Schalke 04 1:0 (0:0)

Zápas to byl velice vyrovnaný, obě mužstva chtěla získat důležité body pro boj o Ligu Mistrů. Hrálo se povětšinou mezi šestnáctkami, šancí bylo jako šafránu. Na rozhodující gól jsme si museli počkat až do 85. minuty a byl to gól vskutku šťastný. Manuel Friedrich centroval na Schneidera, ale míč se mu svezl a místo ke Schneiderovi letěl přesně na branku Schalke až se zastavil v její síti. Bez viny určitě není Manuel Neuer, který měl dost času, aby traektorii letu míče odhadl. Talentovaný brankář je v této sezoně mnohem nejistější než před rokem. V ročníku 2007/28 už udělal spoustu chyb. V závěru chtělo Schalke ještě vyrovnat, ale nepovedlo se, navíc Jermaine Jones viděl po druhé žluté i červenou kartu.

Branky: 85. Friedrich

Rozhodčí: Grä,,,fe

Leverkusen: Fernandez - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Vidal (72. Freier), Rolfes - B. Schneider (87. Callsen-Bracker), Barbarez (63. Gekas), Barnetta - Kiessling

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - F. Ernst, Jones - Rakitic (59. Streit), Kobiashvili (87. Halil Altintop) - Kuranyi, Asamoah (46. Löverkrands)

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 1:0 (0:0)

Začátek zápasu patřil favoritovi z Brémy, který měl několik nadějných šancí otevřít skóre. Neuspěl Diego, Naldo ani Sanogo a ve 40. minutě přišel zvrat. Kyrgiakos dost tvrdě atakoval Diega a odebral mu míč, ale rozhodčí nezapískal. Po kratší výměně nadávek neudržel Diego nervy na uzdě a hokejovým bodyčekem skolil řeckého obránce Frankfurtu k zemi. Sudí vyslechl radu asistenta, který celý incident pozoroval a udělil Diegovi červenou kartu. Druhý rozhodující moment zápasu přišel v 56. minutě, kdy Chris odhadl rozehrávku Boenische a vyslal do úniku Amanatidise. Ten překonal Wieseho a zajistil tři body pro Eintracht. V závěrečné desetiminutovce ještě Werder domácí zatlačil a vytvořil si pár slibných příložitostí, to samé bylo ale i na druhé straně po rychlých protiútocích. Gólmani už ale neinkasovali a zápas skončil nejtěsnějším rozdílem.

Branky: 56. Amanatidis

Rozhodčí: Fleischer

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Kyrgiakos, Galindo, Spycher - Inamoto (46. Caio) - M. Fink (71. Russ), Chris - Köhler - Amanatidis (89.Mantzios), Fenin

Brémy: Wiese - Owomoyela (79. Fritz), Mertesacker, Naldo, Boenisch - Baumann - Vranjes (74. Harnik), Borowski - Diego - Sanogo, Klasnic

Diváci: 51 500 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Hertha Berlín 0:0

V úvodu byl nebezpečnější Wolfsburg, ale na Drobného nevyzrál v osmé minutě pravý záložník Gentner ani o dvě minuty později po přímém kopu Madlung. V patnácté minutě byl ve velké šanci Džeko, ale také domácí fanoušky zklamal. První vážnější šanci Herthy měl Skácel, ale jeho rána se neujala, stejně jako trestný kop Eberta. Ve třicáté minutě výborně zneškodnil Drobný hlavičku Ricarda Costy z bezprostřední blízkosti, před poločasem znovu neuspěl Džeko. Po přestávce se hra vyrovnala, větší šance měla Hertha, také bez gólové koncovky. A když v poslední desetiminutovce nepřekonal Benaglia Pantelič ani Okonkwo, skončilo vyrovnané utkání bez gólu.

Rozhodčí: Kinhöfer

Wolfsburg: Benaglio - Ricardo Costa (54. Dejagah), Simůnek, Madlung, M. Schafer - Gentner, Hasebe, Josué - Marcelinho (80. Ljuboja) - Džeko, Grafite

Hertha: Drobný - A. Friedrich, Simunic, Fathi (46. von Bergen) - Chahed, Lustenberger, Kacar (76. Mineiro), Skácel - Ebert (85. Okoronkwo), Raffael, Pantelič

Diváci: 23 659

VfB Stuttgart - Karlsuher SC 3:1 (2:0)

Gólově nejbohatší střetnutí soboty se hrálo ve Stuttgartu na Gottlieb-Daimler Stadionu. Obhájce titulu potěšil své fandy už v páté minutě. Centr Hitzlspergera se dostal po souboji Maricy a Eggimanna až ke Gomezovi a německý reprezentant nadvakrát překonal Millera - 1:0. Za dvacet minut centroval Pardo z přímého volného kopu do pokutového území, Fernando Meira hlavou prodloužil na Hilberta, který z několika kroků zvýšil na 2:0. Karlsruhe snížilo až v 81. minutě, postaral se o to Hajnal, když poslal ze dvou metrů do sítě Kapllaniho přihrávku. KSC ovšem cítilo naději na bodový zisk jen do 88. minuty, kdy se prosadilo duo střídajích hráčů da Silva - Cacau. První přihrával, druhý skóroval.

Branky: 5. Gomez, 26. Hilbert, 88. Cacau - 81. Hajnal

Rozhodčí: Merk

Stuttgart: Ulreich - Beck, Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Pardo - Hilbert, Hitzlsperger - Bastürk (65. da Silva) - Gomez (78. Khedira), Marica (68. Cacau)

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Aduobe (55. Freis) - Timm, Hajnal, Iashvili (72. Carnell) - Kennedy (72. Kapllani)

Diváci: 55 800 (vyprodáno)

Borussia Dortmud - Hansa Rostock 1:0 (0:0)

Dortmund měl územní převahu, ale hodně složitě se dostával do šancí a branku dal až v druhém poločase. Klíčový byl krok Thomase Dolla, který v 57. poslal do hry třetího plnokrevného útočníka Diega Klimowicze. Hned po dvou minutách sice viděl žlutou kartu, ale mnohem důležitější byl jeho zápis do utkání v 67. minutě. Těsně předtím měl Rostock několik nadějných šancí, které Borussia odvrátila se štěstím. Ale nepříjemné chvilky přežila bez úhony a po Rukavinově centru se Klimowicz dostal do velmi dobré příležitosti. Tu s přehledem proměnil a poslal BVB do vedení. Žlutí už výsledek ubránili a připsali si cenné tři body.

Branky: 67. Klimowicz

Rozhodčí: Fandel

Dortmund: Marc Ziegler - Rukavina, Amedick, Kovac, Buckley - Kruska - Kringe (57. Klimowicz), Tinga - Federico (72. Hummels) - Petric, Frei (83. Valdez)

Rostock: Wachter - Lukimya, Sebastian, Orestes, M. Stein - Bülow (80. Dorn), Rathgeb - Yelen (53. Bartels), Kern, Rahn - Shapourzadeh

Diváci: 70 700

Arminia Bielefeld - MSV Duisburg 0:2 (0:1)

V 6. minutě měl Bielefeld nadějnou šanci, jenže neuspěl a přišlo známé pravidlo nedáš, dostaneš. Po rohu se míč dostal ke Schröterovi, který střelou z více než dvaceti metrů ke vzdálenější tyči otevřel skóre. Arminia si vytvořila několik příležitostí k vyrovnání, za zmínku stojí pokus Kampera z pětadvacáté minuty a Wichniarka o pět minut později, ale překonat Starkeho se jí nepovedlo. A tak zaúřadoval po změně stran Ishiaku. V pokutovém území se individuálně prosadil přes levého beka Schulera a pravačkou zavěsil. Bielefeld se zmohl už jen na jedinou šanci Eiglera, jenže i ta zůstala nevyužita, a tak bude mít tým Petra Gabriela, Radima Kučery a Davida Kobylíka hodně starostí se záchranou.

Branky: 8. Schröter, 48. Ishiaku

Rozhodčí: Meyer

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Mijatovic, Gabriel (52. Eigler), Schuler - Kauf, Kučera - Kamper, Böhme (68. Halfar) - Wichniarek, Zuma

Rostock: Starke - Grlic - Fernando, Schlicke - Weber, Tararache, Willi - Schröter (86. Georgiev), Tiffert - Niculescu (90. Vrucina), Ishiaku (75. Mölders)

Diváci: 19 200