Zpět na » 1. Bundesliga » Šesták zajistil Bochumi vítězství

1. Bundesliga - Šesták zajistil Bochumi vítězství

Šesták zajistil Bochumi vítězství © -

0

22.02. - Nedal ani jeden gól, přesto byl útočník Bochumi nejdůležitější postavou zápasu Bochum - Hannover. Domácí vyhráli 2:1, slovenský střelec byl u obou zásahů. Dobrý zápas odchytal Jan Laštůvka.

Laštůvka měl na krku nůž, trenér Koller se totiž v týdnu vyjádřil v tom smyslu, že pokud český gólman předvede další minelu, ztratí post jedničky. Laštůvkovi ale jakoby tlak svědčil, chytal spolehlivě a připsal si i pár nadstandardních zákroků.

Velký nástup do utkání předvedl Hannover, který se do soka pustil s obrovskou vervou. Rychle a agresivně napadal rozehrávku domácích a ti kupili chyby. Nicméně obrana Bochumi fungovala dobře a jen málo akcí končilo střelou na Laštůvku. Pokud ano, mistr Gambrinus ligy z roku 2004 svůj tým podržel.

Po čtvrthodině ale iniciativu převzal VfL a narozdíl od Hannoveru dokázal být nebezpečný. Ve třinácté minutě poslal hezký pas Pfertzel a Auer mířil těsně vedle. Neprosadil se ani o pět minut později, ale to byla poslední velká šance, kterou Bochum před vedoucím gólem nevyužila.

Ve 30. minutě totiž poslal báječný pas mezi stopery kapitán Zdebel a nastartoval do úniku Šestáka. Ten sice situaci neřešil úplně ideálně a trefil pouze Enka, ale paní Štěstěna se přiklonila na jeho stranu, když se vyražený míč odrazil od Cherundola přímo do sítě - 1:0. Obranná čtveřice Hannoveru nepracovala zrovna spolehlivě a chyby dělali i takoví borci jako Cherundolo nebo Fahrenhorst.

O sedm minut později vzplály emoce, když Stanislav Šesták upadl v pokutovém území při souboji s Tarnatem na zem a žádal penaltu. Rozhodčí ji však nepískl, a tak se šlo do šaten za jednogólového vedení VfL.

Kdo přišel ke druhému poločasu o deset minut později, neviděl nejdůležitější a nejhezčí momenty zápasu. Dieter Hecking v přestávce vyměnil dva hráče, přišla nová krev v podání Lautha a Hashemiana. Hned po pauze vytáhl Jan Laštůvka hodně dobrý zákrok, ale krátký už byl ve 47. minutě na hlavičkovou střelu Mike Hankeho. Člen německé reprezentace parádně zúročil Viniciův center.

Za pět minut však vrátil vedení na stranu domácích Auer. A u gólu byl samozřejmě Slovák Šesták. Ten se uvolnil napravo, udělal si prostor k centru, na který si nejlépe naskočil Benjamin Auer. Od této branky se hra vyrovnala a hrálo se víceméně vyrovnané utkání zejména mezi oběma šestnáctkami.

Čím víc se blížil konec, tím více Bochum držela míč a hrála co nejdále od Laštůvkovi svatyně. Hannover nemohl proti této hře nalézt účinnou protitaktiku, a tak musí překousnout porážku 2:1.

VfL Bochum - Hannover 96 2:1 (1:0)

Branky: 30. Cherundolo (vl.gól), 52. Auer - 47. Hanke

Rozhodčí: Gagelmann

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, Bönig (67. Meichelbeck) - Zdebel - Imhof, Fuchs (75. Schröder) - Ono - Šesták (87. Epalle), Auer

Hannover: Enke - Cherundolo, Vinicius, Fahrenhorst, Tarnat - Schulz, Balitsch - Rosenthal (45. Hashemian), Bruggink (45. Lauth), Krebs (72. Štajner) - Hanke

Diváci: 19 902