Zpět na » 1. Bundesliga » Hodnocení 20. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Hodnocení 20. kola Bundesligy

Hodnocení 20. kola Bundesligy © -

0

18.02. - I po dvacátém kole přichází FotbalPortal nejen s ideální jedenáctkou kola, ale také s výběrem nejlepšího týmu, hráče a dalšími zajímavostmi z německé prvoligové scény.

Tým kola: Hamburger SV
Mužstvo Hamburgu sice na jaře poprvé zvítězilo, ovšem bylo to vítězství přesvědčivé. Proti Bochumi bylo lepší, vyhrálo na střely, mělo míč častěji na svých kopačkách a zaslouženě vyhrálo 3:0. Dvě branky vítězů vstřelil český záložník David Jarolím, pro kterého to zároveň byly premiérové trefy v této sezoně.

Hráč kola: Luca Toni
Útočník mnichovského Bayernu skolil třemi góly Hannover a skvělým výkonem nedal obráncům vydechnout. Byl velmi aktivní, v osobních soubojích býval úspěšný a celkově sedmkrát ohrozil bránu domácích. Jednou také připravil šanci pro svého spoluhráče.

Drama kola: Zápas v Duisburgu
Slabší povahy mohly při utkání Duisburg - Stuttgart dostat infarkt. Když už to vypadalo, že Stuttgart lehce dokráčí k prvnímu jarnímu vítězství, bylo za třináct minut druhé půle vše jinak. Duisburgu se podařilo smazat dvoubrankové manko. Na konci už každý čekal, že VfB opět nepozná tříbodovou radost. Ovšem Hitzlsperger dostal přihrávku od Hilberta a střelou po pravé ruce gólmana v 92. minutě rozhodl.

Tleskáme: Wolfsburgu
Vlci se v páteční předehrávce nenechali zaskočit vedením favorita ze Schalke a přestože byli většinu zápasu horší, dokázali výsledek v závěru otočit. Největší zásluhu na tom má útočník Grafite, autor obou branek. Nejprve využil podklouznutí Rafinhi, druhou branku vstřelil z pokutového kopu po faulu na Edina Džeka.

Pískáme: Bezzubému útoku Norimberku
Norimberk se v zápase v Brémách nedostal do žádné vyložené příležitosti, jeho útok byl doslova hrozný. Hráči FCN vystřelili pouze šestkrát, ani jednou netrefili prostor branky. Nebezpečné útoky měl jen Werder, Norimberk se pouze často objevoval v postavení mimo hru. Jedinou omluvou pro červené je vyloučení jednoho z útočníků Ivana Saenka v 20. minutě. S takovým útokem se ale zachraňovat bude jen těžko.

Sestava kola:
Adler (Leverkusen) - Orestes (Rostock), Eggimann (Karlsruhe), Simunic (Hertha), Eichner (Karlsruhe) - Jensen (Brémy), Rolfes (Leverkusen), van Bommel (Bayern), Jarolím (Hamburg) - Grafite (Wolfsburg), Toni (Bayern)

Nejvíce hráčů se dostalo do ideální jedenáctky 20. kola za výkon v zápase Karlsruhe - Leverkusen. Domácí dosadili obránce Eggimanna s Eichnerem, v dresu Leverkusenu si výběr zasloužili skvělými zákroky gólman Adler a tradičně skvěle hrající Rolfes.

Obrannou čtveřici doplnili ještě spolehliví Orestes z Rostocku a Simunic z Herthy, kteří měli velkou zásluhu na udrženém čistém kontě svých týmů.

Pravého záložníka zaujímá v naši sestavě Daniel Jensen, který dvakrát přihrál svým spoluhráčm na gól a zajistil tak výhru Brém 2:0 nad Norimberkem. O jednu asistenci méně, ale za to perfektní rozehrávaní akcí a spolehlivé obranné zákroky si připsal bayernský Mark van Bommel. Nejlepším Čechem ve 20. kole byl David Jarolím, který dostal při absenci van der Vaarta ofenzivnější post v sestavě Hamburgu a ukázal, že mu ani toto místo není cizí. Dal dvě branky.

Velký přetlak byl v útoku. Luca Toni byl největší hvězdou kola, se třemi góly měl místo v ideální jedenáctce jisté. O pozici druhého forvarda se prali dvougóloví Mario Gomez ze Stuttgartu, Mladen Petrič z Dortmundu a Grafite z Wolfsbugu. Nakonec zvítězil posledně jmenovaný, jeho branky totiž otočili skóre v Schalke.