Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 14. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 14. kole Bundesligy

Češi ve 14. kole Bundesligy © -

0

27.11. - Do 14. kola německé Bundesligy zasáhlo sedm Čechů. Nejvíce se dařilo norimberkskému duu Blažek - Galásek. První udržel čisté konto, druhý byl vyhlášen mužem zápasu.

V pátečním utkání mezi Karlsruhe a Herthou nastupil Jaroslav Drobný v brance hostujícího týmu. Obdržel dvě branky, obě v druhém poločase. Proti prvnímu gólu nemohl moc nadělat, při druhém šel na něho sám Freis a vyběhnuvšího Drobného obešel. Osmadvacetiletý brankář nechytal nejhůře, ale žádny výtečný zákrok si nepřipsal.

Jan Šimůnek zapadl do podprůměru hrozivé obrany Wolfsburgu. Jen díky štěstí a brankáři Jentzschovi nedostali Vlci velký příděl. Šimůnek si nedokázal poradit s Klosem, Tonim, ani Ribérym. Zatím se tento mladík prezentuje hodně nevyrovnanými výkony.

Podobné, snad ještě horší hodnocení než Šimůnek si zaslouží Radim Kučera za svůj výkon v duelu Bochumi a Bielefeldu. Jeho Arminia inkasovala tři branky, na čemž má jako střední obránce nemalý podíl. Na posledních dvacet minut přišel na hřiště také Kučerův spoluhráč David Kobylík, po jeho příchodu se už nic zajímavého neudálo.

Čisté konto udržel Jaromír Blažek proti Borussii Dortmund. Moc práce sice s útočníky BVB neměl, každopádně výrazně pomohl k vítězství svého mužstva a jeho posunu tabulkou vzhůru. Je to první čistý bundesligový zápas zkušeného brankáře.

Tomáš Galásek byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu Norimberk - Dortmund. Nejen, že dal v desáté minutě první a nakonec také vítězný gól zápasu, ale přidal i tradiční velkou pomoc defenzivě, hrál konstruktivně a vyhrával naprostou většinu osobních soubojů.

David Jarolím podal opět velice dobrý výkon, pohyboval se ve středu zálohy mezi Vincentem Kompanym a nejlepším hráčem utkání Rafaelem van der Vaartem. Hamburg i díky němu zvítězil nad Rostockem 2:0.