Zpět na » 1. Bundesliga » Roberta Kovače trápí třísla

1. Bundesliga - Roberta Kovače trápí třísla

Roberta Kovače trápí třísla © -

0

17.02. - Borussia Dortmund porazila včera Cottbus na jeho hřišti 2:0, ale radost z vítězství jí kazila zpráva o zranění Roberta Kovače. Toho sužují bolesti třísel.

O výhře BVB rozhodl dvěma brankami Mladen Petrič, horší osud prožil jeho chorvatský krajan obránce Robert Kovač.

Těsně před koncem prvního poločasu ucítil bolest v třísle. Do přestávky ještě na hřišti vydržel, ale do druhé půle už za něj musel vyběhnout Christian Wörns. Kovač podstoupil ošetření a po dobu zápasu zůstal pod dohledem klubových lékařů.

Ti ovšem nemohou zatím přesně určit diagnózu a předpokládanou dobu léčení, přesnější informace by měly být k dispozici až po komplexnějším vyšeteření odborníků v pondělí.

Pro Dortmund je to nepříjemná ztráta, obrana je totiž jeho největší slabinou. Na stoperské místo je sice k dispozici kromě Kovače ještě Wörns, Amedick, Brzenska a Hummels, ale ani jeden zatím neprokázal, že v této sezoně na základní sestavu v Bundeslize má.

Lepší situace byla na krajích obrany, kde podával tradičně kvalitní výkony Dedé a v dobrém světle se také ukazoval mladý Antonio Rukavina. Jenže srbský bek se zranil, Dedé nuceně čtyři zápasy stojí za červenou se Schalke, a tak vyvystal problém i zde. Zaskakovat zde musí krajní záložníci nebo stopeři.