Zpět na » 1. Bundesliga » Sobotní zápasy 20. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Sobotní zápasy 20. kola Bundesligy

Sobotní zápasy 20. kola Bundesligy © -

0

16.02. - Aktualizováno! Martin Fenin vyšel poprvé v Bundeslize střelecky naprázdno a Frankfurt podlehl Rostocku 1:0. Úřadující mistr VfB Stuttgart si zajistil tři body v Duisburgu až v poslední minutě, stejně tak Hertha s Bielefeldem.

MSV Duisburg - VfB Stuttgart 2:3 (0:2)

Stuttgart začal velice dobře, soustředěným výkonem přehrával Duisburg a do poločasu si vytvořil dvoubrankový náskok. Oba góly vstřelil jediný hrotový útočník v sestavě VfB Mario Gomez. Při prvním úspěšném záasahu nechala obrana Duisburgu až příliš mnoho prostoru na pravé straně Hilbertovi, který luxusně nacentroval na Gomeze a ten hlavou uklidil míč do sítě. Stuttgartský brankář Ulreich musel poprvé zasahovat až ve 34. minutě, Georgievovu střelu kryl. A tak před přestávkou znovu zaúřadoval Gomez, tentokrát ho vyslal Pardo a německý reprezentační útočník z desíti metrů podruhé rozvlnil síť Beuckertovy svatyně. Po pauze se ale dostal do tlaku Duisburg a gólová odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Nicolescu z přímého kopu snížil a vrátil MSV do hry. Za necelých deset minut centroval exstuttgartský Tiffert na volného Ishiaka, který tváří v tvář Ulreicha vyrovnal. Štěstí se ale nakonec přece jen přiklonilo k VfB, když v se poslední minutě dostal míč k Hitzlspergerovi a jeho levačka zajistila Stuttgartu tři body.

Branky: 49. Niculescu, 57. Ishiaku - 16. a 41. Gomez, 90.Hitzlsperger

Rozhodčí: Rafati

Duisburg: Beuckert - Willi, Filipescu (78. Schröter), Schlicke, Veigneau (26. Weber) - Tararache - Grlic (40. Ishiaku), Georgiev - Tiffert - Mölders, Niculesc

Stuttgart: Ulreich - Beck, Tasci, Fernando Meira, Magnin - Pardo - Hilbert, Bastürk (89. Khedira), Hitzlsperger, Marica (68. Cacau) - Gomez

Diváci: 21 000

Karlsruher SC - Bayer Leverkusen 2:2 (0:1)

Čekalo se vyrovnané utkání, všichni věděli, že velice důležitý bude první gól. Ten dal už v šesté minutě Rolfes, když poslal míč z hranice pokutového území přesně do rohu Millerovy brány. Ani jeho rychlý úvodní gól však neodvrátil konečnou očekávanou remízu. A to i přesto, že Bayer už vedl 2:0. Zasloužil se o to Kiessling, který po Schneiderově centru přetlačil Görlitze a zdvojnásobil vedení. Jenže už o dvě minuty později bylo sníženo. Freis se z voleje opřel do Mutzelové příhry a nedal Adlerovi šanci. Nezklamal ani Joshua Kennedy, který se trefil za KSC i ve třetím utkání. Nejvýše vyskočil na centr Iashviliho a upravil na konečných 2:2.

Branky: 60. Freis, 78. Kennedy - 6. Rolfes, 58. Kiessling

Rozhodčí: Fandel

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Aduobe (76. Kapllani), Mutzel - Freis, Hajnal, Iashvili - Kennedy

Leverkusen: R. Adler - Sarpei, M. Friedrich, Haggui, Gresko - Castro, Rolfes - Kieß,,,,ling, Barbarez (87. Callsen-Bracker), Barnetta - Bulykin (41. Schneider)

Diváci: 28 000

Werder Brémy - 1. FC Norimberk 2:0 (1:0)

Záchrana Norimberku bude těžší než se čekalo. Proti Brémám se porážka čekala, ale Norimberk nedal ani gól a prohrál zcela zaslouženě. Werder si rozdělil góly do obou poločasů a obě branky spojuje osoba asistenta - dvě přihrávky si připsal záložník Daniel Jensen. Ve 30. minutě jeho centr doletěl do souboje mezi Rosenbergem a Wolfem, stoper FCN zasáhl míč nešťasně a Markus Rosenberg něměl těžkou úlohu překonat Blažka. V 82. minutě centroval Jensen znovu, tentokrát na střídajícího Ivana Klasniče. Chorvat hlavičkoval ke vzdálenější tyči a pojistil vedení Brém.

Branky: 30. Rosenberg, 82. Klasnič

Rozhodčí: Meyer

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Baumann, Tosic - D. Jensen - Vranjes (53. Özil), Hunt (84. Boenisch) - Diego - Rosenberg, Hugo Almeida (63. Klasnič)

Norimeberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber, Pinola - Mnari, Kluge - N. Adler, (27. Engelhardt) Saenko, Kristiansen (74. Vidosic) - Koller

Diváci: 38 000

Energie Cottbus - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Utkání orámoval svými góly nejlepší střelec Borussie Dortmund Mladen Petrič. Jeho spolupráce s Alexanderem Freiem opravdu funguje, prokazovali to celý zápas. Akci při první brance rozjel Frei, rozehrál na Federica, ten prodloužil na Petriče, který z patnácti metrů otevřel skóre zápasu. Obrana BVB pracovala překvapivě spolehlivě a netradičně nekupila moc chyb. I když při několika šancích Energie stálo při Dollových svěřencích velké štěstí. Branku ovšem neobdrželi, a tak mohl Petrič rozhodnout. Hlavou poslal míč za záda po centru Alexandera Freie, koho jiného.

Branky: 8. a 85. Petrič

Rozhodčí: Sippel

Cottbus: Tremmel - Radeljic, I. Mitreski, Cvitanovic, Ziebig - Bassila (60. Jelic) - S. Angelov, T. Rost - Skela (74. Vasiljevic) - Papadopulos, D. Sörensen (81. Aloneftis)

Dortmud: Marc Ziegler - Hummels, Amedick, Kovac (46. Wörns), Buckley - Kehl - Kringe, Federico (75. Kruska), Tinga - Frei, Petric

Diváci: 18 000

Hertha Berlín - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)

Utkání spělo k remíze, celý zápas bylo pramálo šancí, hrálo se nejčastěji mezi oběma šestnáctkami. V první půli zahrozil nejvíce asi Bielefeld, ale v 29. minutě neuspěl. Hrdinou utkání se stal Raffael. Po hodině hry sice ještě Haina nepřekonal, ale rozhodnutí si nechal do 93. minuty. Při tlaku odkopl dezorientovaný Marx míč pouze na kopačku Raffaela, který střelou ze šesti metrů zajistil tříbodovou radost pro klub z hlavního města.

Branky: 90. Raffael

Rozhodčí: Perl

Hertha: Drobný - A. Friedrich, Simunic, Fathi - Chahed, Lustenberger, Kacar (65. Mineiro), Skácel (78. Okoronkwo) - Raffael, Ebert - Pantelic

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Mijatovic, Gabriel, Schuler - Kucera, T. Marx - Kamper (72. Kirch), Zuma (88. Rau) - Nkosi (80. Halfar) - Wichniarek

Diváci: 35 000

Hansa Rostock - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Frankfurt neproměňoval v zápase šance a to ho stálo rovnou tři body s podceňovaným Rostockem. V šesté minutě nedal šanci Fenin, v osmé Amanatidis. V okolí přestávky dvakrát zahrozil Rostock, ale Nikolova jeho hráči nepřekonali. V 55. minutě mohl otevřít skóre také třetí útočník Eintrachtu Weissenberger, ale slávu odmítl. A tak vzal rozhodnutí do svých rukou rostockský Rahn, který v souboji přehrál Galinda a vstřelil jedinou branku střetnutí.

Branky: 76. Rahn

Rozhodčí: Seeman

Rostock: Wachter - D. Langen (86. Lense), Sebastian, Orestes, M. Stein - Bülow, Rathgeb - Bartels (57. Shapourzadeh), Kern, Rahn - Agali (57. Hahnge)

Frankfurt: Nikolov - P. Ochs, Galindo, Kyrgiakos, Spycher - Chris - M. Fink, Köhler - Weissenberger (77. Weissenberger), Fenin (82. Mantzios) - Amanatidis

Diváci: 16 000