Zpět na » 1. Bundesliga » Schalke nestačilo na Wolfsburg

1. Bundesliga - Schalke nestačilo na Wolfsburg

Schalke nestačilo na Wolfsburg © kicker.de - Grafite slaví svou druhou branku v zápase Schalke - Wolfsburg

0

15.02. - Zápas plný osobních soubojů vyhrál hostující Wolfsburg, přestože navrch měli spíše fotbalisté Schalke. Jenže zahodili spoustu šancí a zelenobílí v závěru otočili na konečných 1:2.

Byla to hezká podívaná, hrálo se na plný plyn, viděli jsme spoustu soubojů, ale nechyběli ani parádičky v podání Rafinhi nebo Kuranyiho. Ve velmi dobrém světle se ukazoval Heiko Westermann a naznačil, že trenér Slomka bude mít po uzdravení Christiana Pandera hodně těžkou úlohu vybrat čtyři obránce do základu.

První šanci zápasu měl Gerald Asamoah, který svou bojovností dělal obraně Vlků velké problémy. V sedmé minutě ale na Benaglia nevyzrál. Ani hosté nenechali na svou úvodní nebezpečnou akci dlouho čekat. Pozdější hrdina Grafite přihrával před branku aktivnímu Dejagahovi, ale toho odzbrojili stopeři Schalke.

Velký rozdíl mezi oběma týmy byl v obraně. Zatímco Gelsenkirchenští byli jistí a chybovali velice málo, defenzivní linie Wolfsburgu často propadala a pouštěla útočníky soupeře do šancí. V jedné z nich šel Asamoah sám na Benaglia, ale místo střely volil přihrávku na pokrytého Kuranyiho.

Německý reprezentant měl ještě jednu šanci, ale ani on nedokázal do poločasu pohnout číslicí na skóre.

I po přestávce bylo aktivnější Schalke, v 58. minutě přelstil Rafinha po brazilsku dva protihráče, míč převzal Fabian Ernst a nebezpečně pálil. O pár okamžiků později hlavičkoval ve výhodné pozici Lövenkrands, ale mířil pouze doprostřed brány. Potom běželi Kuranyi s Lövenkrandsem sami na wolfsburgského gólmana, Kuranyi ale přihrával tak špatně, že se dánský forvard vůbec k zakončení nedostal.

Za několik minut šel Peter Lövenkrands ze hřiště a nahradil ho Vicente Sanchez. A právě uruguayský útočník otevřel skóre zápasu. Ernst vybojoval ve středu hřiště míč a po několika přihrávkách běžel Asamoah vstříc Janu Šimůnkovi. Tomu nasadil elegantní jesličky, jeho střelu vyrazil Benaglio pouze k Sanchezovi, který neměl těžkou úlohu. Po gratulaci od spoluhráčů si tak mohl s dalším Jihoameričanem Rafinhou zatančit oslavný taneček.

Za necelých deset minut však už Rafinhovi do tance nebylo. Ve vlastním pokutovém území v klíčovém okamžiku těsně před odkopem míče do bezpečí podklouzl, balón se dostal ke Grafitemu a vyběhnuvší Neuer už nemohl nic dělat. Bylo to první vážnější zaváhání domácí obrany.

Za pět minut přišel na hřiště Edin Džeko a trvalo pouze dalších pět minut než se nesmazatelně zapsal do osudu zápasu. Díky druhé chybě v defenzivě Schalke běžel totiž sám na Neuera, který ho dost naivně poslal k zemi. Nařízený pokutový kop poslal Grafite nechytatelně do horního rohu a zajistil tak tři body pro Wolfsburg. Lepší sice Vlci nebyli, důležitá je však výhra znamenající devátý bod v jarních bojích.

Schalke touto prohrou pravděpodobně ztratí kontakt s absolutní špičkou. Může si však za to samo. Tolik neproměněných šancí se jen tak nevidí, dvakrát běžela dvojice modrých na osamoceného brankáře, ani jednou akce neskončila brankou.

FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg 1:2 (0:0)

Branky: 65. Sanchez - 73., 84. (pen.) Grafite

Rozhodčí: Kempter

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Westermann - F. Ernst, Kobiashvili (82. Streit) - Rakitic (87. Zé Roberto), Lövenkrands (62. Sanchez) - Asamoah, Kuranyi

Wolfsburg: Benaglio - Ricardo Costa (78. Džeko), Šimůnek, Madlung, M. Schä,fer - Gentner, Josué, Santana (61. Hasebe) - Dejagah, Marcelinho (83. Reither) - Grafite

Diváci: 60 000